Plugins - BuddyPress - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (2769 entries)

en:  Friendship could not be requested.
sv_SE: Vänskapsförfrågan kunde inte skickas.

en: "Delete" allows you to delete a pending account from your site. You will be asked to confirm this deletion.
sv_SE: &rdquo;Radera&rdquo; låter dig ta bort ett väntande konto från webbplatsen. Du kommer få en fråga om att bekräfta denna borttagning.

en: "Email" takes you to the confirmation screen before being able to send the activation link to the desired pending account. You can only send the activation email once per day.
sv_SE: &rdquo;E-post&rdquo; tar dig till en bekräftelsesida innan du kan skicka aktiveringslänken till önskade ej aktiverade konton. Du kan bara skicka e-postmeddelandet om aktivering en gång per dag.

en: % Comments &#187;
sv_SE: % kommentarer &#187;

en: %1$d new membership requests for the group "%2$s"
sv_SE: %1$d ny förfrågan om medlemskap i gruppen &rdquo;%2$s&rdquo;

en: %1$s <span>in %2$s</span>
sv_SE: %1$s <span>i %2$s</span>

en: %1$s and %2$s are now friends
sv_SE: %1$s och %2$s är nu vänner

en: %1$s at %2$s
sv_SE: %1$s kl. %2$s

en: %1$s changed the description of the group %2$s from "%3$s" to "%4$s"
sv_SE: %1$s ändrade beskrivning för denna grupp %2$s från &rdquo;%3$s&rdquo; till &rdquo;%4$s&rdquo;

en: %1$s changed the name and description of the group %2$s
sv_SE: %1$s ändrade namn och beskrivning för denna grupp %2$s

en: %1$s changed the name of the group %2$s from "%3$s" to "%4$s"
sv_SE: %1$s ändrade namnet på denna grupp %2$s från &rdquo;%3$s&rdquo; till &rdquo;%4$s&rdquo;

en: %1$s changed the permalink of the group %2$s.
sv_SE: %1$s ändrade permalänk för grupp %2$s.

en: %1$s commented on one of your updates
sv_SE: %1$s kommenterade på en av dina uppdateringar

en: %1$s created the group %2$s
sv_SE: %1$s skapade gruppen %2$s

en: %1$s created the site %2$s
sv_SE: %1$s skapade webbplatsen %2$s

en: %1$s joined the group %2$s
sv_SE: %1$s gick med i gruppen %2$s

en: %1$s mentioned you
sv_SE: %1$s nämnde dig

en: %1$s no longer accepts arguments. See the inline documentation at %2$s for more details.
sv_SE: %1$s accepterar inte längre argument. Se dokumentationen på %2$s för mer detaljer.

en: %1$s posted an update in the group %2$s
sv_SE: %1$s gjorde en uppdatering i gruppen %2$s

en: %1$s replied to one of your activity comments
sv_SE: %1$s svarade på en av dina aktivitetskommentarer

en: %1$s said %2$s:
sv_SE: %1$s skrev %2$s:

en: %1$s updated details for the group %2$s
sv_SE: %1$s uppdaterade detaljerna för gruppen %2$s

en: %1$s | %2$s | Favorites
sv_SE: %1$s | %2$s | Favoriter

en: %1$s | %2$s | Friends Activity
sv_SE: %1$s | %2$s | Vänners aktivitet

en: %1$s | %2$s | Group Activity
sv_SE: %1$s | %2$s | Gruppaktivitet

en: %1$s | %2$s | Mentions
sv_SE: %1$s | %2$s | Omnämndanden

en: %d friend | %d friends
sv_SE[0]: %d vän

en: %d friends accepted your friendship requests
sv_SE: %d vänner har accepterat dina vänskapsförfrågningar

en: %d group | %d groups
sv_SE[0]: En grupp
sv_SE[1]: %d grupper

en: %d member | %d members
sv_SE[0]: %d medlem
sv_SE[1]: %d medlemmar

en: %d unread | %d unread
sv_SE[0]: %d oläst
sv_SE[1]: %d olästa

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
sv_SE[0]: %s <span class="screen-reader-text">kommentar</span>
sv_SE[1]: %s <span class="screen-reader-text">kommentarer</span>

en: %s Directory
sv_SE: Katalog över %s

en: %s Recipients
sv_SE: %s mottagare

en: %s accepted your friendship request
sv_SE: %s accepterade din vänskapsförfrågan

en: %s activity item has been permanently deleted. | %s activity items have been permanently deleted.
sv_SE[0]: %s objektet har raderats från aktivitetsflödet permanent.
sv_SE[1]: %s objekten har raderats från aktivitetsflödet permanent.

en: %s activity item has been successfully spammed. | %s activity items have been successfully spammed.
sv_SE[0]: %s objektet har spam-blockerats från aktivitetsflödet permanent.
sv_SE[1]: %s objekten har spam-blockerats från aktivitetsflödet permanent.

en: %s activity item has been successfully unspammed. | %s activity items have been successfully unspammed.
sv_SE[0]: %s objekt i aktivitetsflödet har avmarkerats som skräppost.
sv_SE[1]: %s objekt i aktivitetsflödet har avmarkerats som skräppost.

en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: %s became a registered member
sv_SE: %s registrerade sig

en: %s changed their profile picture
sv_SE: %s bytte profilbild

en: %s day | %s days
sv_SE[0]: %s dag
sv_SE[1]: %s dagar

en: %s did not save any profile information yet.
sv_SE: %s har inte sparat någon profilinformation än.

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
sv_SE: %s överskrider den maximala uppladdningsgränsen för filöverförning av flera filer i din webbläsare.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
sv_SE: %s överskrider den maximala uppladdningsgränsen av filer på den här webbplatsen.

en: %s friend | %s friends
sv_SE[0]: %s vän
sv_SE[1]: %s vänner

en: %s group | %s groups
sv_SE[0]: %s grupp
sv_SE[1]: %s grupper

en: %s group has been permanently deleted. | %s groups have been permanently deleted.
sv_SE[0]: %s grupp har raderats permanent.
sv_SE[1]: %s grupper har raderats permanent.

en: %s has been marked as a spammer. All BuddyPress data associated with the user has been removed
sv_SE: %s har markerats som skräppostare. All information i BuddyPress associerad med denna användare har tagits bort

en: %s has previously requested to join this group. Sending an invitation will automatically add the member to the group.
sv_SE: %s har tidigare frågat om att få gå med i denna grupp. Om du skickar en inbjudan så kommer användaren automatiskt att bli medlem i gruppen.

en: %s hasn't created any friend connections yet.
sv_SE: %s har inte lagt till några vänner ännu.

en: %s hour | %s hours
sv_SE[0]: %s timme
sv_SE[1]: %s timmar

en: %s is your new site.
sv_SE: %s är din nya webbplats.

en: %s member | %s members
sv_SE[0]: %s medlem
sv_SE[1]: %s medlemmar

en: %s message was successfully starred | %s messages were successfully starred
sv_SE[0]: %s meddelande har stjärnmärkts
sv_SE[1]: %s meddelanden har stjärnmärkts

en: %s message was successfully unstarred | %s messages were successfully unstarred
sv_SE[0]: Stjärnmärkningen togs bort för %s meddelande
sv_SE[1]: Stjärnmärkningen togs bort för %s meddelanden

en: %s minute | %s minutes
sv_SE[0]: %s minut
sv_SE[1]: %s minuter

en: %s month | %s months
sv_SE[0]: %s månad
sv_SE[1]: %s månader

en: %s old
sv_SE: %s gammal

en: %s posted a new activity comment
sv_SE: %s kommenterade en aktivitet

en: %s posted an update
sv_SE: %s publicerade en uppdatering

en: %s recipients
sv_SE: %s mottagare

en: %s reported this activity as not spam
sv_SE: %s rapporterade denna aktivitet som att inte vara skräppost

en: %s reported this activity as spam
sv_SE: %s rapporterade denna aktivitet som skräppost

en: %s requests group membership
sv_SE: %s frågar om gruppmedlemskap

en: %s require at least one option.
sv_SE: %s kräver minst ett val.

en: %s second | %s seconds
sv_SE[0]: %s sekund
sv_SE[1]: %s sekunder

en: %s sent you a new private message
sv_SE: %s har skickat ett nytt privat meddelande

en: %s site | %s sites
sv_SE[0]: %s webbplats
sv_SE[1]: %s webbplatser

en: %s was successfully deleted.
sv_SE: %s har tagits bort.

en: %s week | %s weeks
sv_SE[0]: %s vecka
sv_SE[1]: %s veckor

en: %s year | %s years
sv_SE[0]: %s år
sv_SE[1]: %s år

en: %s | Site-Wide Activity
sv_SE: %s | Aktivitet på hela webbplatsen

en: %s's Friends
sv_SE: %ss vänner

en: %s's Profile
sv_SE: Profil för %s

en: %s's Recent Comments
sv_SE: %s's senaste kommentarer

en: %s's Recent Posts
sv_SE: %s's senaste inlägg

en: %s's Sites
sv_SE: Webbplatser som tillhör %s

en: %s's profile was updated
sv_SE: Profilen för %s uppdaterades

en: %sblogname
sv_SE: %sbloggnamn

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
sv_SE: Uppladdningen av &#8221;%s&#8221; misslyckades.

en: &larr; Back to Users
sv_SE: &larr; Tillbaka till Användare

en: &larr; Previous Entries
sv_SE: &larr; föregående poster

en: &mdash; Everything &mdash;
sv_SE: &mdash; Allt &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
sv_SE: &mdash; Välj &mdash;

en: (BuddyPress) Latest Activities
sv_SE: (BuddyPress) Senaste aktiviteterna

en: (BuddyPress) Primary navigation
sv_SE: (BuddyPress) Primär navigering

en: (BuddyPress) Sitewide Notices
sv_SE: (BuddyPress) Webbplatsövergripande notiser

en: (BuddyPress) Widgets
sv_SE: (BuddyPress) widgetar

en: (Member types: %s)
sv_SE: (Medlemstyper: %s)

en: (Not available on the front end)
sv_SE: (Inte tillgängligt på webbplatsens publika del)

en: (Primary)
sv_SE: (Primär)

en: (Sign-up)
sv_SE: (Registrera dig)

en: (Unavailable to all members)
sv_SE: (Otillgängligt för alla medlemmar)

en: (and %d others)
sv_SE: (och %d andra)

en: (and 1 other)
sv_SE: (och 1 annan)

en: (banned)
sv_SE: (blockerad)

en: (less than 24 hours ago)
sv_SE: (mindre än ett dygn sedan)

en: (no title)
sv_SE: (ingen titel)

en: (required to update email or change current password)
sv_SE: (krävs för ändring av e-postadress eller byte av lösenord)

en: (required)
sv_SE: (obligatoriskt)

en: - None -
sv_SE: - Ej angivet -

en: 1 Comment &#187;
sv_SE: 1 kommentar &#187;

en: 1 member | %d members
sv_SE[0]: 1 medlem
sv_SE[1]: %d medlemmar

en: 1 response to %2$s | %1$s responses to %2$s
sv_SE[0]: 1 svar på %2$s
sv_SE[1]: %1$s svar på %2$s

en: 1 trackback | %d trackbacks
sv_SE[0]: 1 pingning
sv_SE[1]: %d pingningar

en: 4 years ago
sv_SE: 4 år sedan

en: <a href="%1$s" rel="nofollow">%2$s</a> said on <a href="%3$s"><span class="time-since">%4$s</span></a>
sv_SE: <a href="%1$s" rel="nofollow">%2$s</a> skrev <a href="%3$s"><span class="time-since">%4$s</span></a>

en: <a href="%1$s">%2$s</a> replied <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since" data-livestamp="%4$s">%5$s</span></a>
sv_SE: <a href="%1$s">%2$s</a> svarade <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since" data-livestamp="%4$s">%5$s</span></a>

en: <a href="%1$s">%2$s</a> replied <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since">%4$s</span></a>
sv_SE: <a href="%1$s">%2$s</a> svarade <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since">%4$s</span></a>

en: <a href="%1$s">Log in</a> as "%2$s" using your existing password.
sv_SE: <a href="%1$s">Logga in</a> som "%2$s" med ditt nuvarande lösenord.

en: <a href="https://buddypress.org/support/">Support Forums</a>
sv_SE: <a href="https://buddypress.org/support/">Supportforum</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/activity-stream-management-panels/">Managing Activity</a>
sv_SE: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/activity-stream-management-panels/">Hantera aktivitet</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Managing Profile Fields</a>
sv_SE: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Hantera profilfält</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Managing Profiles</a>
sv_SE: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Hantera profiler</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/">Managing Components</a>
sv_SE: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/">Hantera komponenter</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-pages">Managing Pages</a>
sv_SE: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-pages">Hantera sidor</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-settings">Managing Settings</a>
sv_SE: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-settings">Hantera inställningar</a>

en: <a href="{{{friendship.url}}}">{{friend.name}}</a> accepted your friend request.
sv_SE: <a href="{{{friendship.url}}}">{{friend.name}}</a> accepterade din vänförfrågan.

en: <a href="{{{initiator.url}}}">{{initiator.name}}</a> wants to add you as a friend.
    
    To accept this request and manage all of your pending requests, visit: <a href="{{{friend-requests.url}}}">{{{friend-requests.url}}}</a>
sv_SE: <a href="{{{initiator.url}}}">{{initiator.name}}</a> vill lägga till dig som vän.
    
    För att acceptera denna och/eller andra väntande förfrågningar, besök: <a href="{{{friend-requests.url}}}">{{{friend-requests.url}}}</a>

en: <a href="{{{inviter.url}}}">{{inviter.name}}</a> has invited you to join the site: &quot;{{site.name}}&quot;.
    
    {{usermessage}}
    
    <a href="{{{invite.accept_url}}}">Accept your invitation</a> or <a href="{{{site.url}}}">visit the site</a> to learn more.
sv_SE: <a href="{{{inviter.url}}}">{{inviter.name}}</a> har bjudit in dig att gå med på webbplatsen: ”{{site.name}}”.
    
    {{usermessage}}
    
    <a href="{{{invite.accept_url}}}">Acceptera din inbjudan</a> eller <a href="{{{site.url}}}">besök webbplatsen</a> för att lära dig mer.

en: <a href="{{{profile.url}}}">{{requesting-user.name}}</a> wants to join the group &quot;{{group.name}}&quot;.
     {{request.message}}
     As you are an administrator of this group, you must either accept or reject the membership request.
    
    <a href="{{{group-requests.url}}}">Go here to manage this</a> and all other pending requests.
sv_SE: <a href="{{{profile.url}}}">{{requesting-user.name}}</a> vill gå med i gruppen ”{{group.name}}”.
    {{request.message}}
    Eftersom du är en administratör för denna grupp måste du antingen acceptera eller avvisa medlemsförfrågan..
    
    <a href="{{{group-requests.url}}}">Gå hit för att hantera detta</a> och alla andra väntande förfrågningar.

en: <p class="serif">Read the rest of this page &rarr;</p>
sv_SE: <p class="serif">Läs resten av den här sidan &rarr;</p>

en: <strong>Attention Site Admin:</strong> Group forums require the <a href="%s">correct setup and configuration</a> of a bbPress installation.
sv_SE: <strong>Sidadministratör:</strong> Gruppforum kräver en <a href="%s">korrekt installerad och konfigurerad</a> bbPress-installation.

en: <strong>BuddyPress is almost ready</strong>. You must <a href="%s">update your permalink structure</a> to something other than the default for it to work.
sv_SE: <strong>BuddyPress installation är nästan klar</strong>. Du måste <a href="%s">ändra din permalink struktur</a> till något annat än grundinställningen.

en: <strong>Error</strong>: Your account has already been activated.
sv_SE: <strong>Fel</strong>: Ditt konto har redan aktiverats.

en: <strong>Error</strong>: Your account has been marked as a spammer.
sv_SE: <strong>Fel</strong>: Ditt konto har fått anmärkning för skräppostning.

en: <strong>Error</strong>: Your account has not been activated. Check your email for the activation link.
sv_SE: <strong>Fel</strong>: Ditt konto är inte aktiverat. Sök efter aktiveringslänken i din e-post.

en: <strong>Primary Item/Secondary Item</strong> - These identify the object that created the activity. For example, the fields could reference a comment left on a specific site. Some types of activity may only use one, or none, of these fields.
sv_SE: <strong>Primärt objekt/sekundärt objekt</strong> - Dessa identifierar objektet som skapade aktiviteten. Exempelvis kan fälten syfta på en kommentar gjord på en specifik webbplats. Vissa aktivitetstyper kan använda sig av endast ett eller inget av dessa fält.

en: <strong>Type</strong> - Each distinct kind of activity has its own type. For example, <code>created_group</code> is used when a group is created and <code>joined_group</code> is used when a user joins a group.
sv_SE: <strong>Typ</strong> - Varje enskild aktivitet är av en viss typ. Exempelvis används <code>created_group</code> när en grupp skapas och <code>joined_group</code> när en medlem går med i en grupp.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
sv_SE[0]: <strong>Version %1$s</strong> åtgärdar %2$s bugg.
sv_SE[1]: <strong>Version %1$s</strong> åtgärdar %2$s buggar.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
sv_SE[0]: <strong>Version %1$s</strong> åtgärdade ett säkerhetsproblem och %2$s bugg.
sv_SE[1]: <strong>Version %1$s</strong> åtgärdade ett säkerhetsproblem och %2$s buggar.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
sv_SE[0]: <strong>Version %1$s</strong> åtgärdar ett säkerhetsproblem.
sv_SE[1]: <strong>Version %1$s</strong> åtgärdar några säkerhetsproblem.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
sv_SE[0]: <strong>Version %1$s</strong> åtgärdade ett par säkerhetsproblem och %2$s bugg.
sv_SE[1]: <strong>Version %1$s</strong> åtgärdade ett par säkerhetsproblem och %2$s buggar.

en: @%s Mentions
sv_SE: @%s omnämner:

en: A BuddyPress update is available, but your system is not compatible.
sv_SE: Det finns en ny uppdatering för BuddyPress, men ditt system är inte kompatibelt med uppdateringen.

en: A dynamic list of recently active, popular, and newest Friends of the displayed member. Widget is only shown when viewing a member profile.
sv_SE: En dynamiskt genererad med de senast aktiva, de populäraste och de nya vänner till den visade medlemmen. Widgeten visas endast när en medlemsprofil visas.

en: A dynamic list of recently active, popular, and newest members
sv_SE: En dynamisk lista med nyligen aktiva, populära och de nyaste medlemmarna

en: A dynamic list of recently active, popular, newest, or alphabetical groups
sv_SE: En dynamiskt genererad lista med de senast aktiva, de populäraste, de nyaste grupperna eller med alla grupper i alfabetisk ordning

en: A group's details were updated.
sv_SE: En grupps beskrivning uppdaterades.

en: A list of objects children of the activity object.
sv_SE: En lista med underobjekt för aktivitetsobjektet.

en: A list of recently published posts from across your network.
sv_SE: En lista på nyligen publicerade inlägg från hela ditt nätverk.

en: A member has replied to a comment on an activity update that the recipient posted.
sv_SE: En medlem har svarat på en kommentar till en aktivitetsuppdatering som mottagaren skrivit.

en: A member has replied to an activity update that the recipient posted.
sv_SE: En medlem har svarat på en aktivitetsuppdatering som mottagaren skrivit.

en: A member has requested permission to join a group.
sv_SE: En medlem har ansökt om att få gå med i en grupp.

en: A member has sent a friend request to the recipient.
sv_SE: En medlem har skickat en vänförfrågan till mottagaren.

en: A member has sent a group invitation to the recipient.
sv_SE: En medlem har skickat mottagaren en inbjudan till en grupp.

en: A member mentions you in an update using "@%s"
sv_SE: En medlem omnämner dig i en uppdatering via &rdquo;@%s&rdquo;

en: A member replies to an update or comment you've posted
sv_SE: En medlem svarar på en uppdatering eller kommentar som du skickat

en: A member sends you a new message
sv_SE: En medlem skickar ett nytt meddelande till dig

en: A unique numeric ID for the BP Invitation object.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för objektet för BP-inbjudan.

en: A unique numeric ID for the Blog.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för bloggen.

en: A unique numeric ID for the Group Member.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för gruppmedlemmen.

en: A unique numeric ID for the Group.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för gruppen.

en: A unique numeric ID for the Member to add to the Group.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för medlemmen att lägga till i gruppen.

en: A unique numeric ID for the Member.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för medlemmen.

en: A unique numeric ID for the Thread.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för tråden.

en: A unique numeric ID for the User.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för användaren.

en: A unique numeric ID for the activity.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för aktiviteten.

en: A unique numeric ID for the blog admin.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för bloggens administratör.

en: A unique numeric ID for the blog.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för bloggen.

en: A unique numeric ID for the group invitation.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för gruppinbjudan.

en: A unique numeric ID for the group membership request.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för begäran om gruppmedlemskap.

en: A unique numeric ID for the group of profile fields.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för gruppen av profilfält.

en: A unique numeric ID for the notification.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för aviseringen.

en: A unique numeric ID for the profile data.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för profilens data.

en: A unique numeric ID for the profile field.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för profilfältet.

en: A unique numeric ID for the signup.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för registreringen.

en: A unique numeric ID of a user.
sv_SE: Ett unikt numeriskt ID för en användare.

en: About Me
sv_SE: Om mig

en: Absolute
sv_SE: Absolut

en: Accept
sv_SE: Acceptera

en: Accept Invitation
sv_SE: Acceptera inbjudan

en: Accepted
sv_SE: Accepterat

en: Accepted Group membership requests
sv_SE: Accepterade begäran om gruppmedlemskap

en: Accepted friendship requests
sv_SE: Accepterade vänskapsförfrågningar

en: Account Activated
sv_SE: Konto aktiverat

en: Account Deletion
sv_SE: Radering av konto

en: Account Details
sv_SE: Kontodetaljer

en: Account Email
sv_SE: Kontots e-postaddress

en: Account Settings
sv_SE: Kontoinställningar

en: Account settings
sv_SE: Kontoinställningar

en: Action
sv_SE: Åtgärd

en: Action used to update a group member.
sv_SE: Åtgärds som används för att uppdatera en gruppmedlem.

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Activate Notice
sv_SE: Aktivera notis

en: Activate Pending Accounts
sv_SE: Aktivera väntande  konton

en: Activate Your Account
sv_SE: Aktivera ditt konto

en: Activate your Account
sv_SE: Aktivera ditt konto

en: Activation Key:
sv_SE: Aktiveringsnyckel:

en: Activation email resent! Please check your inbox or spam folder.
sv_SE: Aktiveringsmeddelande skickades på nytt! Kontrollera din inkorg eller skräppost-mapp.

en: Activation key of the signup.
sv_SE: Aktiveringsnyckel för registreringen.

en: Active
sv_SE: Aktiva

en: Active %s
sv_SE: Aktiv %s

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Aktiv <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Aktiva <span class="count">(%s)</span>

en: Active components
sv_SE: Aktiva komponenter

en: Active conversation:
sv_SE: Aktiv konversation:

en: Active template pack
sv_SE: Aktivt mallpaket

en: Activities list
sv_SE: Lista på aktiviteter

en: Activity
sv_SE: Aktivitet

en: Activity Comments
sv_SE: Aktivitetskommentarer

en: Activity Content
sv_SE: Aktivitetsinnehåll

[ctx: Activity Custom Post Type comment action]
en: %1$s commented on the %2$s, on the site %3$s
sv_SE: %1$s kommenterade %2$s på webbplatsen %3$s

[ctx: Activity Custom Post Type post action]
en: %1$s wrote a new %2$s
sv_SE: %1$s skrev en ny %2$s

[ctx: Activity Custom Post Type post action]
en: %1$s wrote a new %2$s, on the site %3$s
sv_SE: %1$s skrev en ny %2$s, på webbplatsen %3$s

[ctx: Activity Custom Post Type post comment action]
en: %1$s commented on the %2$s
sv_SE: %1$s kommenterade %2$s

en: Activity Date
sv_SE: Aktivitetsdatum

en: Activity Description
sv_SE: Aktivitetsbeskrivning

en: Activity History
sv_SE: Aktivitetshistorik

en: Activity RSS Feed
sv_SE: RSS-flöde för all aktivitet

en: Activity Settings
sv_SE: Aktivitetsinställningar

en: Activity Streams
sv_SE: Aktivitetsflöde

en: Activity URL
sv_SE: URL för aktivitet

en: Activity auto-refresh
sv_SE: Automatisk uppdatering av aktivitetsflödet

en: Activity deleted successfully
sv_SE: Aktivitet raderades

en: Activity feed for %s's friends.
sv_SE: Aktivitetsflöde för %s's vänner.

en: Activity feed for %s.
sv_SE: Aktivitetsflöde för %s.

en: Activity feed for the entire site.
sv_SE: Aktivitetsflöde för hela webbplatsen.

en: Activity feed for the group, %s.
sv_SE: Aktivitetsflöde för gruppen %s.

en: Activity feed mentioning %s.
sv_SE: Aktivitetsflöde där %s omnämns.

en: Activity feed of %s's favorites.
sv_SE: Aktivitetsflöde för %s's favoriter.

[ctx: Activity items per page (screen options)]
en: Activity
sv_SE: Aktivitet

en: Activity list navigation
sv_SE: Navigering för lista på aktiviteter

en: Activity marked as favorite.
sv_SE: Aktivitet är markerad som favorit.

en: Activity menu
sv_SE: Aktivitetsmeny

en: Activity related to ID #%s
sv_SE: Aktivitet relaterad till ID #%s

en: Activity removed as favorite.
sv_SE: Aktivitet är borttagen som favorit.

en: Activity secondary navigation
sv_SE: Sekundär navigation för aktivitet

en: Activity that I have been mentioned in.
sv_SE: Aktivitet som jag har blivit omnämnd i.

en: Add Another Option
sv_SE: Lägg till nytt val

en: Add Friend
sv_SE: Lägg till som vän

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Add New Field
sv_SE: Lägg till nytt fält

en: Add New Field Group
sv_SE: Lägg till ny fältgrupp

en: Add New Notice
sv_SE: Lägg till ny notis

[ctx: Add New Profile Fields Group]
en: Add New Group
sv_SE: Lägg till ny grupp

en: Add Your New Password
sv_SE: Lägg till ditt nya lösenord

en: Add a reply:
sv_SE: Lägg till ett svar:

en: Add an image to use as a profile photo for this group. The image will be shown on the main group page, and in search results.
sv_SE: Lägg till en bild och använd den som profilbild för denna grupp. Bilden visas på huvudsidan för gruppen och i sökresultaten.

en: Add an option
sv_SE: Lägg till ett alternativ

en: Add description
sv_SE: Lägg till beskrivning

en: Add new members
sv_SE: Lägg till ny medlem

en: Add star
sv_SE: Stjärnmärk

en: Admin
sv_SE: Administratör

[ctx: Admin Dashboard SWA menu]
en: Activity
sv_SE: Aktivitet

[ctx: Admin Dashboard SWA page title]
en: Activity
sv_SE: Aktivitet

[ctx: Admin Groups menu]
en: Groups
sv_SE: Grupper

[ctx: Admin Groups page title]
en: Groups
sv_SE: Grupper

[ctx: Admin Notices column header]
en: Content
sv_SE: Innehåll

[ctx: Admin Notices column header]
en: Created
sv_SE: Skapad

[ctx: Admin Notices column header]
en: Subject
sv_SE: Ämne

[ctx: Admin SWA column header]
en: Action
sv_SE: Händelse

[ctx: Admin SWA column header]
en: Activity
sv_SE: Aktivitet

[ctx: Admin SWA column header]
en: Author
sv_SE: Författare

[ctx: Admin SWA column header]
en: In Response To
sv_SE: Svar till

[ctx: Admin SWA page]
en: Activity
sv_SE: Aktivitet

[ctx: Admin Users menu]
en: Profile Fields
sv_SE: Profilfält

[ctx: Admin Users menu]
en: Site Notices
sv_SE: Webbplatsnotiser

en: Administrator
sv_SE: Administratör

en: Administrator Of
sv_SE: Administratör för

en: Administrators
sv_SE: Administratörer

en: Administrators can always create groups, regardless of this setting.
sv_SE: Administratörer kan alltid skapa grupper, oavsett denna inställning.

en: Age
sv_SE: Ålder

en: Akismet caught this item as spam
sv_SE: Akismet fångade denna objekt som skräppost

en: Akismet cleared this item
sv_SE: Akismet godkände denna post

en: Akismet was unable to check this item (response: %s), will automatically retry again later.
sv_SE: Askimet kunde inte kontrollera detta objekt (svar: %s). Akismet kommer automatiskt försöka igen senare.

en: All
sv_SE: Alla

en: All %s
sv_SE: Alla %s

en: All Contributors to BuddyPress %s
sv_SE: Alla bidragslämnare för BuddyPress %s

en: All Groups
sv_SE: Alla grupper

en: All Groups %s
sv_SE: Alla grupper %s

en: All Groups <span>%s</span>
sv_SE: Alla grupper <span>%s</span>

en: All Members
sv_SE: Alla medlemmar

en: All Members %s
sv_SE: Alla medlemmar %s

en: All Members <span>%s</span>
sv_SE: Alla medlemmar <span>%s</span>

en: All Messages
sv_SE: Alla meddelanden

en: All Sites
sv_SE: Alla webbplatser

en: All Sites %s
sv_SE: Alla webbplatser %s

en: All Sites <span>%s</span>
sv_SE: Alls webbplatser <span>%s</span>

en: All Topics <span>%s</span>
sv_SE: Alla ämnen <span>%s</span>

en: All capabilities assigned to the user.
sv_SE: Alla behörigheter som tilldelats användaren.

en: All group members
sv_SE: Alla medlemmar i gruppen

en: All of your friends already belong to this group.
sv_SE: Alla dina vänner tillhör redan denna grupp.

en: All your friends are already members of this group, or have already received an invite to join this group, or have requested to join it.
sv_SE: Alla dina vänner är redan medlemmar av denna grupp, eller har redan fått en inbjudan att gå med i denna grupp eller har begärt att bli medlem.

en: Allow Akismet to scan for activity stream spam
sv_SE: Tillåt Akismet att söka efter skräpposter i aktivitetsflödet

en: Allow customizable avatars for groups
sv_SE: Tillåt anpassningsbara visningsbilder för grupper

en: Allow customizable cover images for groups
sv_SE: Tillåt anpassning av omslagsbild för grupper

en: Allow members to override
sv_SE: Tillåt medlemmar att skriva över

en: Allow registered members to delete their own accounts
sv_SE: Tillåt registrerade medlemmar att radera sina egna konton

en: Allow registered members to upload avatars
sv_SE: Tillåt registrerade medlemmar att ladda upp profilbilder

en: Allow registered members to upload cover images
sv_SE: Tillåt registrerade medlemmar att ladda upp omslagsbilder

en: Allow your users to modify their account and notification settings directly from within their profiles.
sv_SE: Låt dina medlemmar ändra sina konto- och aviseringsinställningar direkt från sin profilsida.

en: Allow your users to talk to each other directly and in private. Not just limited to one-on-one discussions, messages can be sent between any number of members.
sv_SE: Låt dina användare prata med varandra direkt och privat. Inte bara begränsat till en-till-en samtal, meddelanden kan skickas mellan ett stort antal medlemmar.

en: Allowed HTML content for the activity.
sv_SE: Tillåtet HTML-innehåll för aktiviteten.

en: Alphabetical
sv_SE: I alfabetisk ordning

en: Alphabetically
sv_SE: I alfabetisk ordning

en: An alphanumeric identifier for the Member.
sv_SE: En alfanumerisk ID-sträng för medlemmen.

en: An error occurred when trying to modify the following members: %s
sv_SE: Ett fel inträffade när följande medlemmar skulle redigeras: %s

en: An error occurred when trying to update activity ID #%s.
sv_SE: Ett fel inträffade vid försök att uppdatera aktivitets-ID #%s.

en: An error occurred when trying to update your group details.
sv_SE: Ett fel uppstod under försök att uppdatera din grupps uppgifter.

en: An error occurred while trying to update the profile.
sv_SE: Ett fel uppstod när profilen skulle uppdateras.

en: An error occurred. Please try again later.
sv_SE: Ett fel inträffade. Försök igen senare.

en: An unexpected error occured. Please try again.
sv_SE: Ett oväntat fel uppstod. Försök igen.

en: Any extra capabilities assigned to the user.
sv_SE: Eventuella ytterligare behörigheter som tilldelats användaren.

en: Any site member can join this group.
sv_SE: Alla kan gå med i den här gruppen.

en: Applied to links and other decorative areas.
sv_SE: Appliceras på länkar och andra dekorativa områden.

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Approved
sv_SE: Godkänd

en: April
sv_SE: april

en: Are you sure you want to leave this group?
sv_SE: Är du säker på att du vill lämna gruppen?

en: Are you sure?
sv_SE: Är du säker?

en: Arguments passed to %1$s should be in an associative array. See the inline documentation at %2$s for more details.
sv_SE: Argumenten som skickas till %1$s bör vara i en associativ array. Se inline-dokumentationen %2$s för mer information.

en: As the only admin, you cannot leave the group.
sv_SE: Som enda admin, kan du inte lämna gruppen.

en: Ascending
sv_SE: Stigande

en: Associate WordPress Pages with the following BuddyPress Registration pages.
sv_SE: Associera WordPress-sidor med följande sidor för BuddyPress registrering.

en: Associate a WordPress Page with each BuddyPress component directory.
sv_SE: Associera en WordPress-sida med varje komponentkatalog i BuddyPress

[ctx: Attachment destination file]
en: destination file
sv_SE: destinationsfil

[ctx: Attachment source file]
en: source file
sv_SE: källfil

en: August
sv_SE: augusti

en: Author ID
sv_SE: Författar-ID

en: Autolink
sv_SE: Automatisk länkning

en: Autolink status for this field
sv_SE: Status för automatisk länkning för detta fält

en: Autolink status for this profile field
sv_SE: Status för automatisk länkning för detta profilfält

en: Automatically check for new items while viewing the activity stream
sv_SE: Kolla automatiskt efter nya objekt när aktivitetsflödet visas

en: Available Tools
sv_SE: Tillgängliga verktyg

en: Avatar URL with full image size (%1$d x %2$d pixels).
sv_SE: Profilbilds-URL i full bildstorlek (%1$d × %2$d pixlar).

en: Avatar URL with thumb image size (%1$d x %2$d pixels).
sv_SE: Profilbilds-URL i miniatyrbildsstorlek (%1$d × %2$d pixlar).

en: Avatar URLs for the author of the activity.
sv_SE: Profilbilds-URL:er för aktivitetens författare.

en: Avatar URLs for the blog.
sv_SE: Profilbilds-URL:er för bloggen.

en: Avatar URLs for the group.
sv_SE: Profilbilds-URL:er för gruppen.

en: Avatar URLs for the member.
sv_SE: Profilbilds-URL:er för medlemmen.

[ctx: Avatar alt]
en: Profile picture of %s
sv_SE: Profilbild för %s

en: Avatar preview
sv_SE: Förhandsgranskning av bild

en: Avatar to crop
sv_SE: Avatar att beskära

[ctx: BP Group type show in create screen]
en: Show on Group Creation
sv_SE: Visa vid skapande av grupp

[ctx: BP Group type show in list]
en: Show on Group
sv_SE: Visa på grupp

[ctx: BP Member type ID label]
en: Group Type ID
sv_SE: ID för grupptyp

[ctx: BP Member type ID label]
en: Member Type ID
sv_SE: Medlemstyp-ID

[ctx: BP Member type show in list]
en: Show on Member
sv_SE: Visa på medlem

[ctx: BP RSS Tooltip]
en: RSS Feed
sv_SE: RSS-flöde

[ctx: BP Type name label]
en: Plural Name
sv_SE: Namn i plural

[ctx: BP Type singular name label]
en: Singular name
sv_SE: Namn i singular

en: Back to Previous Step
sv_SE: Åter till föregående steg

en: Background color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Ban
sv_SE: Stäng av

en: Banned
sv_SE: Avstängd

en: Banned Members
sv_SE: Avstängda medlemmar

en: Blog Details
sv_SE: Bloggdetaljer

en: Blog URL
sv_SE: Bloggadress

en: BuddyPress Activity Data
sv_SE: Aktivitetsdata för BuddyPress

[ctx: BuddyPress Activity data exporter friendly name]
en: Activity Data
sv_SE: Aktivitetsinformation

en: BuddyPress Components
sv_SE: Komponenter för BuddyPress

en: BuddyPress Components use WordPress Pages for their root directory/archive pages. You can change the page associations for each active component by using the form below.
sv_SE: BuddyPress komponenter använder WordPress sidor som dess rotkatalog/arkivsidor. Du kan ändra associationen till sidor för varder komponent genom att använda formuläret nedan.

en: BuddyPress Core
sv_SE: BuddyPress kärna

en: BuddyPress Credits
sv_SE: Erkännanden för BuddyPress

en: BuddyPress Extended Profile Data
sv_SE: BuddyPress utökad profildata

[ctx: BuddyPress Extended Profile data exporter friendly name]
en: Extended Profile information
sv_SE: Utökad profilinformation

en: BuddyPress Friend Requests (Received)
sv_SE: BuddyPress-vänförfrågningar (mottagna)

en: BuddyPress Friend Requests (Sent)
sv_SE: BuddyPress-vänförfrågningar (skickade)

[ctx: BuddyPress Friend Requests data exporter friendly name]
en: Friend Requests (Received)
sv_SE: Vänförfrågningar (mottagna)

[ctx: BuddyPress Friend Requests data exporter friendly name]
en: Friend Requests (Sent)
sv_SE: Vänförfrågningar (skickade)

en: BuddyPress Friends
sv_SE: BuddyPress vänner

[ctx: BuddyPress Friends data exporter friendly name]
en: Friends
sv_SE: Vänner

en: BuddyPress Group Memberships
sv_SE: BuddyPress-gruppmedlemskap

[ctx: BuddyPress Group Memberships data exporter friendly name]
en: Group Memberships
sv_SE: Gruppmedlemskap

en: BuddyPress Help
sv_SE: Hjälp för BuddyPress

en: BuddyPress Legacy
sv_SE: Gamla varianten av BuddyPress

en: BuddyPress Messages
sv_SE: BuddyPress-meddelanden

[ctx: BuddyPress Messages data exporter friendly name]
en: Private Messages
sv_SE: Privata meddelanden

en: BuddyPress Notifications Data
sv_SE: Data för BuddyPress-aviseringar

[ctx: BuddyPress Notifications data exporter friendly name]
en: Notifications Data
sv_SE: Information för aviseringar

en: BuddyPress Options
sv_SE: Alternativ för BuddyPress

en: BuddyPress Pages
sv_SE: Sidor för BuddyPress

en: BuddyPress Pending Group Invitations (Received)
sv_SE: Väntande gruppinbjudningar för BuddyPress (mottagna)

en: BuddyPress Pending Group Invitations (Sent)
sv_SE: Väntande gruppinbjudningar för BuddyPress (skickade)

[ctx: BuddyPress Pending Group Invitations data exporter friendly name]
en: Pending Group Invitations (Received)
sv_SE: Väntande gruppinbjudningar (mottanga)

[ctx: BuddyPress Pending Group Invitations data exporter friendly name]
en: Pending Group Invitations (Sent)
sv_SE: Väntande gruppinbjudningar (skickade)

en: BuddyPress Pending Group Membership Requests
sv_SE: Begäran om BuddPress-gruppmedlemskap som inväntar granskning

[ctx: BuddyPress Pending Group Membership Requests data exporter friendly name]
en: Pending Group Membership Requests
sv_SE: Begäran om gruppmedlemskap som inväntar granskning

en: BuddyPress Repair Tools
sv_SE: BuddyPress reparationsverktyg

en: BuddyPress Settings
sv_SE: BuddyPress inställningar

en: BuddyPress Settings Data
sv_SE: BuddyPress-inställningsdata

[ctx: BuddyPress Settings Data data exporter friendly name]
en: Personal settings
sv_SE: Personliga inställningar

en: BuddyPress Team
sv_SE: BuddyPress-teamet

en: BuddyPress Tools
sv_SE: Verktyg för BuddyPress

en: BuddyPress keeps track of various relationships between users, groups, and activity items. Occasionally these relationships become out of sync, most often after an import, update, or migration.
sv_SE: BuddyPress håller koll på diverse relationer mellan användare, grupper och aktivitetsobjekt. Det kan hända att dessa hamnar ur synk, till exempel efter en import, uppdatering eller en migrering.

[ctx: BuddyPress setting tab]
en: Members Settings
sv_SE: Medlemsinställningar

[ctx: BuddyPress setting tab]
en: Profile Settings
sv_SE: Profilinställningar

en: BuddyPress tools
sv_SE: BuddyPress-verktyg

en: Bulk Actions
sv_SE: Massåtgärder

en: Bulk actions allow you to perform these 3 actions for the selected rows.
sv_SE: Massåtgärder tillåter dig att utföra dessa 3 åtgärder för valda rader.

en: By %1$s on %2$s
sv_SE: Av %1$s på %2$s

en: By clicking on a Username you will be able to activate a pending account from the confirmation screen.
sv_SE: Genom att klicka på ett användarnamn kommer du att ges möjlighet att aktivera ett konto från den bekräftelsesida som då visas.

en: By default the latest message of the thread will be updated. Specify this message ID to edit another message of the thread.
sv_SE: Som standard kommer trådens senaste meddelande att uppdateras. Ange det här meddelandets ID för att redigera ett annat meddelande i tråden.

en: By default, all but four of the BuddyPress components are enabled. You can selectively enable or disable any of the components by using the form below. Your BuddyPress installation will continue to function. However, the features of the disabled components will no longer be accessible to anyone using the site.
sv_SE: Som standard, är alla utom fyra BuddyPress-komponenter aktiva. Du kan aktivera eller inaktivera vardera komponent genom att använda formuläret nedan. Din BuddyPressinstallation kommer att fortsätta fungera. Dock kommer inga av de inaktiverade komponenterna att vara tillgängliga för någon som använder webbplatsen.

en: Camera loaded. Click on the "Capture" button to take your photo.
sv_SE: Kamera laddad. Klicka på knappen &rdquo;Ta bild&rdquo; för att ta din bild.

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Cancel Friendship
sv_SE: Avbryt vänskap

en: Cancel Friendship Request
sv_SE: Avbryt vänförfrågan

en: Cancel invitation
sv_SE: Avbryt inbjudan

en: Cancel invitation %s
sv_SE: Avbryt inbjudan %s

en: Cancel password change
sv_SE: Avbryt ändring av lösenord

en: Cannot create new XProfile field group.
sv_SE: Kan inte skapa ny XProfile-fältgrupp.

en: Cannot create new XProfile field.
sv_SE: Kan inte skapa nytt XProfile-fält.

en: Cannot create new activity.
sv_SE: Kan inte skapa ny aktivitet.

en: Cannot create new group.
sv_SE: Kan inte skapa ny grupp.

en: Cannot create new notification.
sv_SE: Kan inte skapa ny avisering.

en: Cannot create new signup.
sv_SE: Kan inte skapa ny registrering.

en: Cannot save XProfile data.
sv_SE: Kan inte spara XProfile-data.

en: Cannot update XProfile field group.
sv_SE: Kan inte uppdatera XProfile-fältgrupp.

en: Cannot update XProfile field.
sv_SE: Kan inte uppdatera XProfile-fält.

en: Cannot update existing activity.
sv_SE: Kan inte uppdatera befintlig aktivitet.

en: Cannot update existing group.
sv_SE: Kan inte uppdatera befintlig grupp.

en: Cannot update the status of this notification.
sv_SE: Kan inte uppdatera statusen på denna avisering.

en: Capabilities
sv_SE: Behörigheter

en: Capture
sv_SE: Ta bild

en: Change
sv_SE: Ändra

en: Change Avatar
sv_SE: Byt profilbild

en: Change Cover Image
sv_SE: Ändra omslagsbild

en: Change Group Avatar
sv_SE: Ändra gruppbild

en: Change Group Settings
sv_SE: Ändra gruppinställningar

en: Change Password <span>(leave blank for no change)</span>
sv_SE: Ändra lösenord <span>(lämna blankt för att inte ändra)</span>

en: Change Profile Photo
sv_SE: Ändra profilbild

en: Change group type to&hellip;
sv_SE: Ändra grupptyp till&hellip;

en: Change member type to&hellip;
sv_SE: Ändra medlemstyp till&hellip;

[ctx: Change profile field visibility level]
en: Change
sv_SE: Ändra

en: Change the email footer here
sv_SE: Ändra sidfoten för e-post här

en: Changelog
sv_SE: Ändringslogg

en: Changes saved.
sv_SE: Ändringar sparade.

en: Cheatin&#8217; huh?
sv_SE: Fuskar du?

en: Check Your Email To Activate Your Account!
sv_SE: Kolla din e-post för att aktivera ditt konto.

en: Check your email (%1$s) for the verification link, or <a href="%2$s">cancel the pending change</a>.
sv_SE: Kolla din e-post (%1$s) efter en bekräftelselänk eller <a href="%2$s">avbryt den väntande ändringen</a>.

en: Choose a Password
sv_SE: Välj ett lösenord

en: Choose a Password (required)
sv_SE: Välj ett lösenord (obligatoriskt)

en: Choose when this email will be sent.
sv_SE: Välj när detta e-postmeddelande ska skickas.

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Clear Filter
sv_SE: Rensa filter

en: Cleared by Akismet
sv_SE: Godkändes av Akismet

en: Click below to select a JPG, GIF or PNG format photo from your computer and then click 'Upload Image' to proceed.
sv_SE: Klicka nedan för att välja en JPG-, GIF-, eller PNG-bild från din dator och klicka sedan ”Ladda upp bild” för att gå vidare.

en: Click on the "Generate Password" button to change your password.
sv_SE: Klicka på knappen &rdquo;Generera lösenord&rdquo; för att ändra ditt lösenord.

en: Click on the message title to preview it in the Active conversation box below.
sv_SE: Klicka på meddelandetiteln för att förhandsgranska den i rutan för Aktiva konversationer nedan.

en: Clicking "Edit" will take you to a Dashboard panel where you can manage various details about the group, such as its name and description, its members, and other settings.
sv_SE: Om du klickar på &rdquo;Redigera&rdquo; kommer du att hamna på en sida där du kan hantera saker som gruppens namn, beskrivning, medlemmar och andra inställningar.

en: Clicking "Visit" will take you to the group&#8217;s public page. Use this link to see what the group looks like on the front end of your site.
sv_SE: Klickar du på &rdquo;Besök&rdquo; hamnar du på gruppens publika sida. Använd denna länk för att se hur gruppen visas för besökare.

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Close this notice
sv_SE: Stäng denna notis

[ctx: Colloquial alternative to "learn about BuddyPress"]
en: Hello, BuddyPress!
sv_SE: Hallå, BuddyPress!

en: Comment
sv_SE: Kommentera

en: Comment %s
sv_SE: Kommentar %s

en: Comment <span>%s</span>
sv_SE: Kommentar <span>%s</span>

[ctx: Comment disallowed key]
en: You have posted an inappropriate word.
sv_SE: Du har publicerat ett olämpligt ord.

[ctx: Comment moderation]
en: You have posted an inappropriate word.
sv_SE: Du har postat ett olämpligt ord.

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Comments (optional)
sv_SE: Kommentarer (frivilligt)

en: Comments are closed, but <a href="%1$s" title="Trackback URL for this post">trackbacks</a> and pingbacks are open.
sv_SE: Kommentarer är avstängda, men <a href="%1$s" title="Trackback-URL för det här inlägget">trackback</a> och pingback är tillåtet.

en: Comments are closed.
sv_SE: Kommentarer är inaktiverade.

en: Community Members
sv_SE: Medlemmar

en: Community Support
sv_SE: Support från andra användare

en: Complete Sign Up
sv_SE: Slutför registrering

en: Complete!
sv_SE: Slutfört!

en: Component
sv_SE: Komponent

[ctx: Component directory search]
en: Search Groups...
sv_SE: Sök bland grupper...

[ctx: Component page <title>]
en: Extended Profiles
sv_SE: Utvidgade profiler

en: Components
sv_SE: Komponenter

en: Components list
sv_SE: Lista på komponenter

en: Components, Pages, Settings, and Forums, have been moved to <a href="%1$s">Settings &gt; BuddyPress</a>. Profile Fields has been moved into the <a href="%2$s">Users</a> menu.
sv_SE: Komponenter, Sidor, Inställningar och Forum har flyttats till <a href="%1$s">Inställningar &gt; BuddyPress</a>. Profilfälten har flyttat in under menyn <a href="%2$s">Användare</a>.

en: Compose
sv_SE: Nytt meddelande

en: Compose Message
sv_SE: Nytt meddelande

en: Configure general BuddyPress appearance options.
sv_SE: Konfigurera allmänna BuddyPress-utseendealternativ.

en: Configure the default front page for groups.
sv_SE: Konfigurera standardstartsidan för grupper.

en: Configure the default front page for members.
sv_SE: Konfigurera standardstartsidan för medlemmar.

en: Confirm
sv_SE: Bekräfta

en: Confirm Password
sv_SE: Bekräfta lösenord

en: Confirm new password
sv_SE: Bekräfta nytt lösenord

en: Confirm use of potentially weak password
sv_SE: Bekräfta användning av ett eventuellt svagt lösenord

en: Confirm use of weak password
sv_SE: Bekräfta användning av svagt lösenord

en: Congratulations! You have successfully registered a new site.
sv_SE: Grattis! Du har registrerat en ny webbplats.

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content for the activity, as it exists in the database.
sv_SE: Aktivitetens innehåll, så som det finns i databasen.

en: Content for the description of the Group, as it exists in the database.
sv_SE: Innehållet för beskrivningen av gruppen, så som det finns i databasen.

en: Content for the group of profile fields, as it exists in the database.
sv_SE: Innehåll för gruppen av profilfält, så som det finns i databasen.

en: Content for the latest message of the Thread, as it exists in the database.
sv_SE: Innehållet för det senaste meddelandet i tråden, så som det finns i databasen.

en: Content for the object, as it exists in the database.
sv_SE: Objektets innehåll, så som det finns i databasen.

en: Content for the profile field, as it exists in the database.
sv_SE: Profilfältets innehåll, så som det finns i databasen.

en: Content of the Message to add to the Thread.
sv_SE: Innehållet i meddelandet som ska läggas till i tråden.

en: Content of the latest message of the Thread.
sv_SE: Innehållet i det senaste meddelandet i tråden.

en: Content:
sv_SE: Innehåll:

en: Conversation between %s and you.
sv_SE: En konversation mellan dig och %s.

en: Conversation between %s recipients.
sv_SE: Konversation mellan %s mottagare.

en: Conversation between %s.
sv_SE: Konversation mellan %s.

en: Core Developer
sv_SE: Kärnutvecklare

en: Could not accept friendship.
sv_SE: Kunde inte acceptera vänskap.

en: Could not accept group invitation.
sv_SE: Kunde inte godkänna gruppinbjudan.

en: Could not add member to the group.
sv_SE: Kunde inte lägga till medlem i gruppen.

en: Could not ban member from the group.
sv_SE: Kunde inte blockera medlem från gruppen.

en: Could not create user
sv_SE: Kunde inte skapa användare

en: Could not delete XProfile data.
sv_SE: Kunde inte ta bort XProfile-data.

en: Could not delete XProfile field group.
sv_SE: Kunde inte ta bort XProfile-fältgrupp.

en: Could not delete XProfile field.
sv_SE: Kunde inte ta bort XProfile-fält.

en: Could not delete friendship.
sv_SE: Kunde inte ta bort vänskap.

en: Could not delete group invitation.
sv_SE: Kunde inte ta bort gruppinbjudan.

en: Could not delete signup.
sv_SE: Kunde inte ta bort registrering.

en: Could not delete the activity.
sv_SE: Kunde inte ta bort aktiviteten.

en: Could not delete the group.
sv_SE: Kunde inte ta bort gruppen.

en: Could not demote member from the group.
sv_SE: Kunde inte nedgradera medlem från gruppen.

en: Could not demote member.
sv_SE: Kunde inte nedgradera medlem.

en: Could not invite member to the group.
sv_SE: Kunde inte bjuda in medlem i gruppen.

en: Could not join the group.
sv_SE: Kunde inte gå med i gruppen.

en: Could not promote member.
sv_SE: Kunde inte befordra medlem.

en: Could not remove member from this group.
sv_SE: Kunde inte ta bort medlem från denna grupp.

en: Could not send membership request to this group.
sv_SE: Kunde inte skicka medlemskapsförfrågning till denna grupp.

en: Could not unban member from the group.
sv_SE: Kunde inte avblockera medlem från gruppen.

en: Count of all Group members.
sv_SE: Totalt antal gruppmedlemmar.

en: Counting the number of active members on the site&hellip; %s
sv_SE: Räkna om antalet aktiva användare på webbplatsen&hellip; %s

en: Counting the number of friends for each user&hellip; %s
sv_SE: Beräknar antaler vänner för varje användare&hellip; %s

en: Counting the number of groups for each user&hellip; %s
sv_SE: Räkna om antalet grupper för varje användare&hellip; %s

en: Cover Image
sv_SE: Omslagsbild

en: Cover Image Uploads
sv_SE: Uppladdningar av omslagsbilder

en: Create A New Group
sv_SE: Skapa en ny grupp

en: Create Group and Continue
sv_SE: Skapa grupp och fortsätt

en: Create New Topic:
sv_SE: Skapa nytt ämne:

en: Create Site
sv_SE: Skapa webbplats

en: Create a Group
sv_SE: Skapa en grupp

en: Create a Site
sv_SE: Skapa en webbplats

en: Create an Account
sv_SE: Skapa konto

en: Created %s
sv_SE: Skapad %s

en: Created a group
sv_SE: Skapade en grupp

en: Creator
sv_SE: Skapare

en: Credits
sv_SE: Erkännanden

en: Crop Avatar
sv_SE: Beskär gruppbild

en: Crop Group Avatar
sv_SE: Beskär gruppbild

en: Crop Group Profile Photo
sv_SE: Beskär gruppens profilbild

en: Crop Image
sv_SE: Beskär bild

en: Crop Profile Photo
sv_SE: Beskär profilbild

en: Crop Your New Avatar
sv_SE: Beskär din nya profilbild

en: Crop Your New Profile Photo
sv_SE: Beskär din nya profilbild

en: Cropping the file failed: %s is not a supported image file.
sv_SE: Beskärningen av filen misslyckades: %s är inte ett bildformat som stöds.

en: Cropping the file failed: missing source file.
sv_SE: Beskärning av filen misslyckades: källfil saknas.

en: Cropping the file failed: the file path is not allowed.
sv_SE: Beskärningen av filen misslyckades: sökvägen är inte tillåten.

en: Crunching&hellip;
sv_SE: Behandlar&hellip;

en: Current Password %s
sv_SE: Nuvarande lösenord %s

en: Current Password <span>(required to update email or change current password)</span>
sv_SE: Nuvarande lösenord <span>(krävs för ändring av e-postadress eller byte av lösenord)</span>

en: Currently Active
sv_SE: Aktiv just nu

en: Currently every member of the community can invite you to join their groups. If you are not comfortable with it, you can always restrict group invites to your friends only.
sv_SE: För närvarande kan alla medlemmar i communityn bjuda in dig till sina grupper. Om du inte är bekväm med det kan du alltid begränsa gruppinbjudningar till bara dina vänner.

en: Currently only your friends can invite you to groups. Uncheck the box to allow any member to send invites.
sv_SE: För närvarande kan bara dina vänner bjuda in dig till grupper. Avmarkera rutan för att tillåta vilka medlemmar som helst att skicka inbjudningar.

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Custom:
sv_SE: Anpassad:

en: Customize the appearance of emails sent by BuddyPress.
sv_SE: Anpassa utseendet för e-post som skickas av BuddyPress.

en: Customize the navigation menu for groups. See your changes by navigating to a group in the live-preview window.
sv_SE: Anpassa navigationsmenyn för grupper. För att förhandsgranska dina ändringar navigerar du till en grupp i fönstret för förhandsgranskning.

en: Customize the navigation menu for members. In the preview window, navigate to a user to preview your changes.
sv_SE: Anpassa navigationsmenyn för medlemmar. För att förhandsgranska dina ändringar navigerar du till en användare i fönstret för förhandsgranskning.

en: Customize your community with fully editable profile fields that allow your users to describe themselves.
sv_SE: Anpassa din community med helt redigerbara profilfält som gör att dina användare kan beskriva sig själva.

[ctx: Customizer control label]
en: Groups
sv_SE: Grupper

en: Data Erase
sv_SE: Radering av data

en: Data Export
sv_SE: Dataexport

en: Data export request successfully created
sv_SE: Dataexportförfrågan har skapats utan problem

en: Date Joined
sv_SE: Gick med

en: Date Received
sv_SE: Mottaget

en: Date Sent
sv_SE: Skickat datum

en: Date format
sv_SE: Datumformat

en: Date modified: %s
sv_SE: Datum ändrad: %s

en: Date not found
sv_SE: Datumet hittades inte

en: Day
sv_SE: Dag

en: Deactivate
sv_SE: Avaktivera

en: Deactivate Notice
sv_SE: Inaktivera notis

en: December
sv_SE: december

en: Default Value
sv_SE: Standardvärde

en: Default friends to show:
sv_SE: Förinställda vänner att visa:

en: Default groups to show:
sv_SE: Grupper som normalt visas:

en: Default members to show:
sv_SE: Standard antal medlemmar att visa:

en: Default visibility for the profile field.
sv_SE: Standardsynlighet för profilfältet.

en: Default width
sv_SE: Standardbredd

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Delete %s
sv_SE: Radera %s

en: Delete Account
sv_SE: Ta bort konto

en: Delete Activities
sv_SE: Ta bort aktiviteter

en: Delete Avatar
sv_SE: Radera bild

en: Delete Field Group
sv_SE: Ta bort fältgrupp

en: Delete Group
sv_SE: Radera grupp

en: Delete Group Cover Image
sv_SE: Radera omslagsbild för grupp

en: Delete Group Profile Photo
sv_SE: Ta bort profilbilden för gruppen

en: Delete Groups
sv_SE: Ta bort grupper

en: Delete Invitations
sv_SE: Ta bort inbjudningar

en: Delete Message
sv_SE: Radera meddelande

en: Delete My Avatar
sv_SE: Radera min profilbild

en: Delete My Cover Image
sv_SE: Radera min omslagsbild

en: Delete My Profile Photo
sv_SE: Ta bort min profilbild

en: Delete Notice
sv_SE: Ta bort notis

en: Delete Pending Accounts
sv_SE: Ta bort ej aktiverade konton

en: Delete Permanently
sv_SE: Ta bort permanent

[ctx: Delete Profile Fields Group]
en: Delete Group
sv_SE: Radera grupp

en: Delete Profile Photo
sv_SE: Ta bort profilbild

en: Delete Selected
sv_SE: Radera markerade

en: Delete conversation.
sv_SE: Ta bort konversation.

[ctx: Delete field link]
en: Delete
sv_SE: Radera

en: Delete this group
sv_SE: Ta bort denna grupp

en: Deleted User
sv_SE: Borttagen användare

en: Deleting messages. Please wait.
sv_SE: Tar bort meddelanden. Vänta.

en: Deleting this account will delete all of the content it has created. It will be completely irrecoverable.
sv_SE: Att ta bort detta konto kommer att radera allt innehåll som har skapats med detsamma. En radering går inte att ångra.

en: Deleting this account will delete all of the content it has created. It will be completely unrecoverable.
sv_SE: Om du tar bort det här kontot raderas allt innehåll det har skapat. Det kommer att vara helt oåterkalleligt.

en: Deleting your account will delete all of the content you have created. It will be completely irrecoverable.
sv_SE: Om du raderar ditt konto kommer allt innehåll du skapat att raderas. Det går inte att ångra.

en: Demote to Member
sv_SE: Nedgradera till medlem

en: Descending
sv_SE: Fallande

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Determining last activity dates for each user&hellip; %s
sv_SE: Bestämmer senaste aktivitetdatum för varje användare&hellip; %s

en: Directories
sv_SE: Kataloger

en: Directory layouts
sv_SE: Kataloglayouter

en: Directory menu
sv_SE: Katalogmeny

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverat

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Dismiss this notice
sv_SE: Avfärda denna notis

en: Display Name
sv_SE: Visningsnamn

en: Display Sitewide Notices posted by the site administrator
sv_SE: Visa övergripande meddelanden från webbplatsens administratör.

[ctx: Display name field]
en: Display Name
sv_SE: Visningsnamn

en: Display name for the member.
sv_SE: Visningsnamn för medlemmen.

en: Display the biographical info from the member's WordPress profile.
sv_SE: Visa biografinformationen från medlemmens WordPress-profil.

en: Display the group navigation vertically.
sv_SE: Visa gruppnavigering vertikalt.

en: Display the member navigation vertically.
sv_SE: Visa medlemsnavigeringen vertikalt.

en: Documentation on date and time formatting
sv_SE: Dokumentation för formatering av datum och tid

en: Don't worry! We've moved the BuddyPress options into more convenient and easier to find locations. You're seeing this page because you are running a legacy BuddyPress plugin which has not been updated.
sv_SE: Var inte orolig! Vi flyttade BuddyPress inställningarna till mer passande och lätthittade ställen. Du ser denna sida eftersom du använder en gammal BuddyPress plugin som inte har blivit uppdaterad.

en: Download personal data
sv_SE: Ladda ner personliga data

en: Draft (Unsent)
sv_SE: Utkast (inte sickat)

en: Drag each possible group navigation items that are listed below into the order you prefer, in some groups some of these navigation items might not be active.
sv_SE: Dra och släpp navigeringsobjekten för grupper som listas nedan i den ordning du föredrar. I vissa grupper kan några av dessa navigeringsobjekt vara inaktiverade.

en: Drag each possible member navigation items that are listed below into the order you prefer.
sv_SE: Dra och släpp navigeringsobjekten för medlemmar som listas nedan i den ordning du föredrar.

en: Drop your file here
sv_SE: Släpp din fil här

en: Each BuddyPress Component needs its own WordPress page. The following WordPress Pages have more than one component associated with them: %s.
sv_SE: Varje BuddyPress-komponent behöver sin egen WordPress-sida. Följande WordPress-sidor har mer än en komponent associerade: %s

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit Activity
sv_SE: Redigera aktivitet

en: Edit Cover Image
sv_SE: Redigera omslagsbild

en: Edit Field
sv_SE: Redigera fält

en: Edit Field Group
sv_SE: Redigera fältgrupp

en: Edit Group
sv_SE: Redigera grupp

en: Edit Group Name &amp; Description
sv_SE: Redigera gruppnamn och beskrivning

en: Edit Member
sv_SE: Redigera medlem

en: Edit My Profile
sv_SE: Redigera min profil

en: Edit Profile
sv_SE: Redigera profil

[ctx: Edit Profile Fields Group]
en: Edit Group
sv_SE: Redigera grupp

en: Edit Profile Photo
sv_SE: Redigera profilbild

en: Edit User
sv_SE: Redigera användare

en: Edit activity action
sv_SE: Redigera aktivitetsåtgärd

en: Edit activity content
sv_SE: Redigera aktivitetsinnehåll

en: Edit comment
sv_SE: Redigera kommentar

[ctx: Edit field link]
en: Edit
sv_SE: Ändra

en: Edit or update your avatar image for this group.
sv_SE: Redigera eller uppdatera din profilbild för denna grupp.

en: Edit settings
sv_SE: Ändra inställningar

en: Edit this entry
sv_SE: Redigera detta inlägg

en: Edit this page.
sv_SE: Redigera denna sida.

en: Edit your bio
sv_SE: Redigera din biografi

en: Edit:
sv_SE: Redigera:

en: Editing "%s" Profile Group
sv_SE: Redigering av &rdquo;%s&rdquo; profilgrupp

en: Editing '%s' Profile Group
sv_SE: Redigerar profilgrupp ”%s”

en: Editing Activity (ID #%s)
sv_SE: Redigerar aktivitet (ID #%s)

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email & Password
sv_SE: E-post och lösenord

en: Email Address
sv_SE: E-postadress

en: Email Address Hash
sv_SE: Hash för e-postadress

en: Email Description
sv_SE: E-postbeskrivning

en: Email Notification
sv_SE: E-postaviseringar

en: Email Notifications
sv_SE: E-postaviseringar

en: Email Sender
sv_SE: Avsändare för e-post

en: Email Sender Registered
sv_SE: Avsändare för e-post registrerad

en: Email Sent
sv_SE: E-postmeddelandet har skickats

en: Email Type
sv_SE: Meddelandetyp

en: Email address cannot be empty.
sv_SE: E-postadress måste anges.

en: Email address of new user
sv_SE: E-postadress för ny användare

en: Email background color
sv_SE: Bakgrundsfärg på e-postmeddelande

[ctx: Email post type]
en: Situations
sv_SE: Situationer

en: Emails Sent
sv_SE: E-post skickad

en: Emails have been successfully reinstalled.
sv_SE: Ursprungliga e-postmeddelanden har nu återinstallerats.

en: Embedded Activity Item
sv_SE: Inbäddad aktivitetspost

en: Enable BuddyPress to WordPress profile syncing
sv_SE: Aktivera synkronisering av profiler mellan BuddyPress och WordPress

en: Enable custom front pages for groups.
sv_SE: Aktivera anpassade startsidor för grupper.

en: Enable default front page for member profiles.
sv_SE: Aktivera standardstartsida för medlemsprofiler.

en: Enable discussion forum
sv_SE: Aktivera diskussionsforum

en: Enable group creation for all users
sv_SE: Tillåt alla användare att skapa grupper

en: Enable or disable all optional components in bulk
sv_SE: Aktivera eller inaktivera alla valfria komponenter med massåtgärd

en: Enable widget region for group homepages. When enabled, the site admin can add widgets to group pages via the Widgets panel.
sv_SE: Aktivera widgetområde för gruppers startsidor. När det är aktiverat kan webbplatsadministratören lägga till widgetar till gruppsidor via panelen Widgets.

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: End:
sv_SE: Slut:

en: Enforce field visibility
sv_SE: Tvinga synlighet för fält

en: Ensure result set excludes Groups with specific IDs
sv_SE: Se till att resultatet utesluter grupper med specifika ID:n

en: Ensure result set excludes specific IDs.
sv_SE: Se till att resultatet utesluter specifika ID:n.

en: Ensure result set excludes specific member IDs.
sv_SE: Se till att resultatet utesluter specifika medlems-ID:n.

en: Ensure result set excludes specific profile field groups.
sv_SE: Se till att resultatet utesluter specifika profilfältgrupper.

en: Ensure result set excludes specific profile fields.
sv_SE: Se till att resultatet utesluter specifika profilfält.

en: Ensure result set includes Groups with specific IDs.
sv_SE: Se till att resultatet inkluderar grupper med specifika ID:n.

en: Ensure result set includes specific IDs.
sv_SE: Se till att resultatet inkluderar specifika ID:n.

en: Ensure result set includes specific group roles.
sv_SE: Se till att resultatet inkluderar specifika grupproller.

en: Enter Group Name &amp; Description
sv_SE: Ange gruppnamn och beskrivning

en: Enter a comma-separated list of user logins.
sv_SE: Ange en kommaseparerad lista med användarnamn.

en: Enter custom time format
sv_SE: Ange anpassat tidsformat

en: Enter the password to view comments.
sv_SE: Ange lösenordet för att visa kommentarer.

en: Error accepting invitation
sv_SE: Fel att acceptera inbjudan

en: Error joining group
sv_SE: Ett fel uppstod när gruppen skulle gås med i

en: Error joining this group.
sv_SE: Fel att ansluta till denna grupp.

en: Error leaving group
sv_SE: Ett fel uppstod när gruppen skulle lämnas

en: Error leaving group.
sv_SE: Fel med att lämna grupp.

en: Error requesting membership
sv_SE: Ett fel uppstod när medlemskap skulle begäras

en: Error requesting membership.
sv_SE: Fel vid begäran om medlemskap.

[ctx: Error when deleting profile fields group]
en: There was an error deleting the group. Please try again.
sv_SE: Något gick fel när gruppen skulle raderas. Försök igen.

en: Error: Please type a reply.
sv_SE: Fel: Skriv ett svar.

en: Error: The item you are trying to reply to cannot be found, or it has been deleted.
sv_SE: Fel: Det objekt som du försöker svara på kan inte hittas eller så har objektet tagits bort.

en: Errors occurred when trying to update these activity items:
sv_SE: Fel inträffade vid försök att uppdatera dessa aktivitetsobjekt:

en: Everything in a BuddyPress community revolves around its members.
sv_SE: I BuddyPress kretsar allt kring dess medlemmar.

en: Example:
sv_SE: Exempel:

en: Export Data
sv_SE: Exportera data

en: Extended
sv_SE: Utvidgad

en: Extended Profile
sv_SE: Utökad profil

en: Extended Profile Data
sv_SE: Utökad profildata

en: Extended Profiles
sv_SE: Utökade profiler

en: Extra configuration settings are provided and activated. You can selectively enable or disable any setting by using the form on this screen.
sv_SE: Extra konfigurationsinställningar är tillgängliga och aktiverade. Du kan aktivera eller inaktivera inställningarna en och en, genom att använda formuläret på denna sida.

en: F j, Y
sv_SE: F j Y

en: Failed to create table!
sv_SE: Misslyckades att skapa tabell!

en: Failed to write file to disk.
sv_SE: Misslyckades med att skriva filen till disken.

en: Failed!
sv_SE: Misslyckades!

en: Favorite
sv_SE: Favorit

en: February
sv_SE: februari

en: Field Group Description
sv_SE: Bekskrivning för fältgrupp

en: Field Group Name (required)
sv_SE: Fältgruppsnamn

en: Fields for "%s" Group
sv_SE: Fält för &rdquo;%s&rdquo;-grupp

en: File canceled.
sv_SE: Filuppladdning avbruten.

en: File successfully uploaded.
sv_SE: Filen har laddats upp.

en: File upload stopped by extension.
sv_SE: Filuppladdningen stoppades av ett PHP-tillägg.

en: Filter Friends
sv_SE: Filtrera vänner

en: Filter Groups
sv_SE: Filtrera grupper

en: Filter activities list
sv_SE: Filtrera lista på aktiviteter

en: Filter by activity type
sv_SE: Filtrera efter aktiv typ

en: Filter components list
sv_SE: Filtrera lista på komponenter

en: Filter groups list
sv_SE: Filtrera lista på grupper

en: Filter the result by box.
sv_SE: Filtrera resultatet efter låda.

en: Filter the result by thread status.
sv_SE: Filtrera resultatet efter trådstatus.

en: Filter users list
sv_SE: Filtrera lista med användare

en: Finish
sv_SE: Slutför

en: First Footer Widget Area
sv_SE: Sidfotens första widgetfält

[ctx: First field-group name]
en: General
sv_SE: Allmänt

en: Flagged as spam by %s
sv_SE: Markerat som skräppost av %s

en: Flagged as spam by Akismet
sv_SE: Markerat som skräppost av Akismet

en: Follow BuddyPress on Twitter
sv_SE: Följ BuddyPress på Twitter

en: Footer text
sv_SE: Sidfotstext

en: For better results, make sure to upload an image that is larger than %1$spx wide, and %2$spx tall.
sv_SE: För bättre resultat, försäkra dig om att ladda upp en bild som är större än %1$spx bred och %2$spx hög.

en: For information about when and how BuddyPress uses all of these settings, see the Managing Activity link in the panel to the side.
sv_SE: För information om när och hur BuddyPress använder alla dessa inställningar, se länken Hantera aktiviteter vid sidan om här.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
sv_SE: För mer information, se <a href="%s">versionsnoteringar</a>.

en: For more information:
sv_SE: För mer information:

en: Forum Directory
sv_SE: Forumkatalog

en: Forum Replies
sv_SE: Svar i diskussionsämne

en: Forum Topic Tags
sv_SE: Taggar för forumtråd

en: Forum Topics
sv_SE: Forumämnen

en: Forums Directory
sv_SE: Katalog över forum

en: Four columns
sv_SE: Fyra kolumner

en: Fourth Footer Widget Area
sv_SE: Sidfotens fjärde widgetfält

en: Freshness
sv_SE: Nyaste

en: Friend
sv_SE: Vän

en: Friend Connections
sv_SE: Vänner

[ctx: Friend settings on notification settings page]
en: A member accepts your friendship request
sv_SE: En medlem accepterar din vänförfrågan

[ctx: Friend settings on notification settings page]
en: A member sends you a friendship request
sv_SE: En medlem skickar en vänförfrågan till dig

[ctx: Friend settings on notification settings page]
en: Friends
sv_SE: Vänner

en: Friends
sv_SE: Vänner

en: Friends %s
sv_SE: Vänner %s

en: Friends menu
sv_SE: Meny för vänner

[ctx: Friends screen page <title>]
en: Friend Connections
sv_SE: Kopplingar till vänner

[ctx: Friends screen sub nav]
en: Friendships
sv_SE: Vänner

[ctx: Friends screen sub nav]
en: Requests
sv_SE: Förfrågningar

en: Friendship Date
sv_SE: Vänskapsdatum

en: Friendship Requested
sv_SE: Vänskapsförfrågan skickad

en: Friendship Requests
sv_SE: Vänskapsförfrågningar

en: Friendship accepted
sv_SE: Vänskap accepterad

en: Friendship accepted.
sv_SE: Vänskap accepterad.

en: Friendship canceled
sv_SE: Vänskap avbruten

en: Friendship cancelled.
sv_SE: Vänskap avslutad.

en: Friendship could not be accepted
sv_SE: Vänskap kunde inte accepteras

en: Friendship could not be canceled.
sv_SE: Vänskap kunde inte avbrytas.

en: Friendship could not be cancelled.
sv_SE: Vänskap kunde inte avslutas.

en: Friendship could not be rejected
sv_SE: Vänskap kunde inte nekas

en: Friendship could not be requested.
sv_SE: Vänskap kunde inte begäras.

en: Friendship does not exist.
sv_SE: Vänskap finns inte.

en: Friendship rejected
sv_SE: Vänskap nekad

en: Friendship rejected.
sv_SE: Vänskap avvisad.

en: Friendship request could not be cancelled.
sv_SE: Vänförfrågan kunde inte avbrytas.

en: Friendship request could not be withdrawn
sv_SE: Kunde inte avbryta vänförfrågan

en: Friendship request withdrawn
sv_SE: Vänskapsförfrågan avbruten

en: Friendship requested
sv_SE: Vänskapsförfrågan skickad

en: Friendship requests
sv_SE: Vänskapsförfrågningar

en: Friendships
sv_SE: Vänskap

en: Friendships accepted
sv_SE: Vänförfrågan godkänd

en: From
sv_SE: Från

en: From the screen options, you can customize the displayed columns and the pagination of this screen.
sv_SE: I panelinställningarna kan du anpassa visningen av kolumner och pagineringen av denna vy.

en: From:
sv_SE: Från:

en: Full size is %s pixels
sv_SE: Full storlek är %s bildpunkter

en: Full size of the image file.
sv_SE: Full storlek för bildfilen.

en: Full width
sv_SE: Full bredd

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General BP Settings
sv_SE: Allmänna BP-inställningar

en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Generate Password
sv_SE: Generera lösenord

en: Get Groups based on their meta data information.
sv_SE: Hämta grupper baserat på deras metadatainformation.

en: Get Groups that are children of the specified Group(s) IDs.
sv_SE: Hämta grupper som är underordnade de/den angivna gruppernas/gruppens ID:n.

en: Get involved
sv_SE: Engagera dig

en: Global, personal, and group activity streams with threaded commenting, direct posting, favoriting, and @mentions, all with full RSS feed and email notification support.
sv_SE: Aktivitetsflöden på global-, personlig- och gruppnivå med trådade kommentarer, direktpublicering, favoritmarkering och @omnämnande med fullt stöd för RSS och avisering via e-post.

en: Go
sv_SE: Ok

en: Go back and try again.
sv_SE: Gå tillbaka och försök igen.

en: Go to website's home page.
sv_SE: Gå till webbplatsens startsida.

en: Group
sv_SE: Grupp

en: Group > Members
sv_SE: Grupp > medlemmar

en: Group Actions
sv_SE: Grupp-verktyg

en: Group Activities
sv_SE: Gruppaktiviteter

en: Group Activity
sv_SE: Gruppaktivitet

en: Group Activity RSS Feed
sv_SE: RSS-flöde för aktivitet i Grupper

en: Group Activity Updates
sv_SE: Uppdateringar av gruppaktiviteter

en: Group Admin
sv_SE: Gruppadministratör

en: Group Administrators
sv_SE: Gruppadministratörer

en: Group Admins
sv_SE: Gruppadministratörer

en: Group Avatar
sv_SE: Gruppbild

en: Group Cover Image Uploads
sv_SE: Uppladdningar av omslagsbilder för grupper

en: Group Creation
sv_SE: Skapande av grupp

en: Group Description
sv_SE: Gruppbeskrivning

en: Group Description (required)
sv_SE: Gruppbeskrivning (obligatorisk)

en: Group Details
sv_SE: Detaljer för grupp

en: Group Forums
sv_SE: Gruppforum

en: Group Invitations
sv_SE: Gruppinbjudningar

en: Group Invites
sv_SE: Gruppinbjudningar

en: Group Leadership
sv_SE: Gruppledarskap

[ctx: Group Manage Members dropdown default option]
en: All members
sv_SE: Alla medlemmar

en: Group Memberships
sv_SE: Medlemskap i grupper

en: Group Mod
sv_SE: Gruppmoderator

en: Group Mods
sv_SE: Gruppmoderatorer

en: Group Name
sv_SE: Gruppnamn

en: Group Name (required)
sv_SE: Gruppnamn (obligatoriskt)

en: Group Photo Uploads
sv_SE: Uppladdningar av gruppbilder

en: Group Profile Photo
sv_SE: Profilbild för gruppen

en: Group Role
sv_SE: Grupproll

en: Group Settings
sv_SE: Gruppinställningar

en: Group Type
sv_SE: Grupptyp

en: Group Type:
sv_SE: Grupptyp:

en: Group Types
sv_SE: Grupptyper

en: Group Types:
sv_SE: Grupptyper:

en: Group URL
sv_SE: Grupp-URL

en: Group Updates
sv_SE: Gruppuppdateringar

[ctx: Group WP Admin Bar delete link]
en: %s Group
sv_SE: %s grupp

[ctx: Group WP Admin Bar manage links]
en: Edit Group %s
sv_SE: Redigera grupp %s

[ctx: Group activity RSS title]
en: %1$s | %2$s | Activity
sv_SE: %1$s | %2$s | Aktivitet

en: Group administration menu
sv_SE: Administrationspanel för grupper

en: Group administrators.
sv_SE: Gruppadministratörer.

en: Group admins and mods only
sv_SE: Endast gruppens administratörer och moderatorer

en: Group admins only
sv_SE: Endast gruppens administratörer

en: Group avatar
sv_SE: Gruppbild

en: Group content and activity will be visible to any site member.
sv_SE: Gruppinnehåll och aktivitet kommer att synas för alla.

en: Group content and activity will only be visible to members of the group.
sv_SE: Gruppinnehåll och aktivitet kommer enbart att synas för medlemmar i gruppen.

en: Group creation menu
sv_SE: Meny för skapande av grupp

[ctx: Group creation page]
en: Groups
sv_SE: Grupper

en: Group creator profile photo of %s
sv_SE: Profilbild för gruppens skapare %s

en: Group details edited
sv_SE: Gruppdetaljer redigerade

en: Group details for the group "{{group.name}}" were updated:
    
    {{changed_text}}
    
    To view the group, visit: {{{group.url}}}
sv_SE: Gruppinformation för gruppen &rdquo;{{group.name}}&rdquo; uppdaterades:
    
    {{changed_text}}
    
    För mer information om denna grupp, besök: {{{group.url}}}

en: Group details for the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; were updated:
    <blockquote>{{changed_text}}</blockquote>
sv_SE: Gruppinformation för gruppen ”<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>” uppdaterades:
    <blockquote>{{changed_text}}</blockquote>

en: Group details were successfully updated.
sv_SE: Gruppuppgifter uppdaterades.

en: Group front page
sv_SE: Gruppens startsida

en: Group invitation could not be accepted.
sv_SE: Gruppinbjudan kunde inte accepteras.

en: Group invitation could not be removed.
sv_SE: Gruppinbjudan kunde inte tas bort.

en: Group invitations
sv_SE: Gruppinbjudningar

en: Group invitations can only be extended to friends.
sv_SE: Gruppinbjudningar kan bara skickas till vänner.

en: Group invitations cleared. Please use one of the available tabs to select members to invite.
sv_SE: Gruppinbjudningar rensade. Använd en av de tillgängliga flikarna för att välja medlemmar att bjuda in.

[ctx: Group invitations main menu title]
en: Group Invites
sv_SE: Gruppinbjudningar

en: Group invitations menu
sv_SE: Gruppinbjudningsmeny

[ctx: Group invitations menu title]
en: Invite
sv_SE: Bjud in

en: Group invite accepted
sv_SE: Gruppinbjudning accepterad

en: Group invite accepted.
sv_SE: Gruppinbjudan accepterad.

en: Group invite accepted. Visit %s.
sv_SE: Gruppinbjudan accepterad. Besök %s.

en: Group invite could not be accepted
sv_SE: Gruppinbjudningen kunde inte accepteras

en: Group invite could not be rejected
sv_SE: Gruppinbjudning kunde inte nekas

en: Group invite rejected
sv_SE: Gruppinbjudning nekad

[ctx: Group invites pagination]
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s invitation | Viewing %1$s - %2$s of %3$s invitations
sv_SE[0]: Visar %1$s - %2$s av %3$s inbjudningar
sv_SE[1]: Visar %1$s - %2$s av %3$s inbjudningar

en: Group invites preferences saved.
sv_SE: Alternativ för gruppinbjudningar sparades.

en: Group invites sent.
sv_SE: Gruppinbjudningar skickade.

en: Group logo
sv_SE: Grupplogga

en: Group logo of %s
sv_SE: Grupplogga för %s

[ctx: Group member count]
en: %d member | %d members
sv_SE[0]: %d medlem
sv_SE[1]: %d medlemmar

[ctx: Group member name in group admin]
en: Name
sv_SE: Namn

[ctx: Group member role in group admin]
en: Group Role
sv_SE: Grupproll

[ctx: Group members pagination in group admin]
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s members
sv_SE[0]: Nu visas %1$s – %2$s av %3$s medlem
sv_SE[1]: Nu visas %1$s – %2$s av %3$s medlemmar

en: Group membership request accepted
sv_SE: Gruppmedlemskapsförfrågan accepterad

en: Group membership request form
sv_SE: Gruppmedlemskapsförfrågan från

en: Group membership request rejected
sv_SE: Gruppmedlemskapsförfrågan nekad

en: Group menu
sv_SE: Gruppmeny

en: Group moderators.
sv_SE: Gruppmoderatorer.

en: Group name, slug, and description are all required fields.
sv_SE: Gruppnamn, permalänk och beskrivning är alla obligatoriska fält.

en: Group navigation
sv_SE: Gruppnavigering

en: Group photo
sv_SE: Gruppbild

en: Group primary navigation
sv_SE: Huvudmeny för grupp

en: Group role to assign the user to.
sv_SE: Grupproll att tilldela till användaren.

[ctx: Group screen nav]
en: Cover Image
sv_SE: Omslagsbild

[ctx: Group screen nav]
en: Details
sv_SE: Detaljer

[ctx: Group screen nav]
en: Invites
sv_SE: Inbjudningar

[ctx: Group screen nav]
en: Photo
sv_SE: Bilder

[ctx: Group screen nav]
en: Request Membership
sv_SE: Förfråga medlemskap

[ctx: Group screen nav]
en: Settings
sv_SE: Inställningar

[ctx: Group screen nav with counter]
en: Groups %s
sv_SE: Grupper %s

[ctx: Group screen nav without counter]
en: Groups
sv_SE: Grupper

[ctx: Group screen navigation title]
en: Home
sv_SE: Hem

[ctx: Group screen navigation title]
en: Home (Activity)
sv_SE: Hem (Aktivitet)

[ctx: Group screen navigation title]
en: Home (Members)
sv_SE: Hem (Medlemmar)

[ctx: Group screen page <title>]
en: User Groups
sv_SE: Användargrupper

en: Group secondary navigation
sv_SE: Sekundär navigation för grupp

[ctx: Group settings on notification settings page]
en: Groups
sv_SE: Grupper

en: Group settings were successfully updated.
sv_SE: Gruppinställningar uppdaterade.

en: Group statuses to limit results to.
sv_SE: Gruppstatus att begränsa resultaten till.

en: Group type already exists.
sv_SE: Grupptypen finns redan.

en: Group type successfully added.
sv_SE: Grupptypen har lagts till!

en: Group type successfully deleted.
sv_SE: Grupptypen har tagits bort.

en: Group type successfully updated.
sv_SE: Grupptypen har uppdaterats.

[ctx: Group type taxonomy add new item label]
en: Add New Group Type
sv_SE: Lägg till ny grupptyp

[ctx: Group type taxonomy add or remove items label]
en: Add or remove group types
sv_SE: Lägg till eller ta bort grupptyper

[ctx: Group type taxonomy all items label]
en: All Group Types
sv_SE: Alla grupptyper

[ctx: Group type taxonomy back to items label]
en: &larr; Back to Group Types
sv_SE: &larr; Tillbaka till grupptyper

[ctx: Group type taxonomy choose from most used label]
en: Choose from the most used group types
sv_SE: Välj från de mest använda grupptyperna

[ctx: Group type taxonomy description]
en: BuddyPress Group Types
sv_SE: BuddyPress-grupptyper

[ctx: Group type taxonomy edit item label]
en: Edit Group Type
sv_SE: Redigera grupptyp

[ctx: Group type taxonomy items list label]
en: Group Types list
sv_SE: Lista över grupptyper

[ctx: Group type taxonomy items list navigation label]
en: Group Types list navigation
sv_SE: Navigering för lista med grupptyper

[ctx: Group type taxonomy most used items label]
en: Most Used
sv_SE: Mest använda

[ctx: Group type taxonomy name]
en: Group Types
sv_SE: Grupptyper

[ctx: Group type taxonomy new item name label]
en: New Group Type Name
sv_SE: Nytt grupptypsnamn

[ctx: Group type taxonomy no terms label]
en: No group types
sv_SE: Inga grupptyper

[ctx: Group type taxonomy not found label]
en: No group types found.
sv_SE: Inga grupptyper hittades.

[ctx: Group type taxonomy parent item label]
en: Parent Group Type
sv_SE: Överordnad grupptyp

[ctx: Group type taxonomy parent item label]
en: Parent Group Type:
sv_SE: Överordnad grupptyp:

[ctx: Group type taxonomy popular items label]
en: Popular Group Types
sv_SE: Populära grupptyper

[ctx: Group type taxonomy search items label]
en: Search Group Types
sv_SE: Sök grupptyper

[ctx: Group type taxonomy separate items with commas label]
en: Separate group types with commas
sv_SE: Separera grupptyper med kommatecken

[ctx: Group type taxonomy singular name]
en: Group Type
sv_SE: Grupptyp

[ctx: Group type taxonomy update item label]
en: Update Group Type
sv_SE: Uppdatera grupptyp

[ctx: Group type taxonomy view item label]
en: View Group Type
sv_SE: Visa grupptyp

en: Group type was changed successfully.
sv_SE: Grupptypen har ändrats.

[ctx: Group update email text]
en: * Description changed from "%1$s" to "%2$s".
sv_SE: * Beskrivning ändrad från &rdquo;%1$s&rdquo; till &rdquo;%2$s&rdquo;.

[ctx: Group update email text]
en: * Name changed from "%1$s" to "%2$s".
sv_SE: * Namnet ändrades från "&rdquo;%1$s&rdquo; till &rdquo;%2$s&rdquo;.

[ctx: Group update email text]
en: * Permalink changed from "%1$s" to "%2$s".
sv_SE: * Permalänk ändrades från &rdquo;%1$s&rdquo; till &rdquo;%2$s&rdquo;.

en: Groups
sv_SE: Grupper

en: Groups Directory
sv_SE: Gruppkatalog

en: Groups Settings
sv_SE: Gruppinställningar

[ctx: Groups admin Group Description column header]
en: Description
sv_SE: Beskrivning

[ctx: Groups admin Group Name column header]
en: Name
sv_SE: Namn

[ctx: Groups admin Last Active column header]
en: Last Active
sv_SE: Senast aktiv

[ctx: Groups admin Members column header]
en: Members
sv_SE: Medlemmar

en: Groups allow your users to organize themselves into specific public, private or hidden sections with separate activity streams and member listings.
sv_SE: Grupper låter dina medlemmar att organisera sig i specifika offentliga, privata eller dolda sektioner med separat aktivitetsflöde och medlemslistning.

en: Groups default front page
sv_SE: Standardstartsida för grupper

en: Groups directory
sv_SE: Gruppkatalog

en: Groups directory main navigation
sv_SE: Huvudmeny för gruppkatalog

en: Groups directory secondary navigation
sv_SE: Sekundärmeny för gruppkatalogen

en: Groups list
sv_SE: Lista på grupper

en: Groups list navigation
sv_SE: Navigering för lista med grupper

en: Groups menu
sv_SE: Gruppens meny

en: Groups must have a name and a description. Please try again.
sv_SE: Grupper måste ha ett namn och en beskrivning. Försök igen.

[ctx: Groups per page (screen options)]
en: Groups
sv_SE: Grupper

en: HTML content for the activity, transformed for display.
sv_SE: HTML-innehåll för aktiviteten, omvandlat för visning.

en: HTML content for the description of the Group, transformed for display.
sv_SE: HTML-innehåll för beskrivningen av gruppen, omvandlat för visning.

en: HTML content for the group of profile fields, transformed for display.
sv_SE: HTML-innehåll för gruppen av profilfält, omvandlat för visning.

en: HTML content for the latest message of the Thread, transformed for display.
sv_SE: HTML-innehåll för det senaste meddelandet i tråden, omvandlat för visning.

en: HTML content for the object, transformed for display.
sv_SE: HTML-innehåll för objektet, omvandlat för visning.

en: HTML content for the profile field, transformed for display.
sv_SE: HTML-innehåll för profilfältet, omvandlat för visning.

en: HTML description of the object.
sv_SE: HTML-beskrivning av objektet.

en: HTML summary for the latest message of the Thread, transformed for display.
sv_SE: HTML-sammanfattning för det senaste meddelandet i tråden, omvandlat för visning.

en: HTML title of the object.
sv_SE: HTML-rubrik för objektet.

en: HTML value for the field, transformed for display.
sv_SE: HTML-värde för fältet, omvandlat för visning.

en: HTTP error.
sv_SE: HTTP-fel.

en: Header background color
sv_SE: Bakgrundsfärg på e-posthuvud

en: Hello BuddyPress
sv_SE: Hej BuddyPress

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Hidden
sv_SE: Dold

en: Hidden %s | Hidden %s
sv_SE[0]: Dold %s
sv_SE[1]: Dolda %s

en: Hidden Group
sv_SE: Dold grupp

en: Hide
sv_SE: Dölj

en: Hide password
sv_SE: Dölj lösenord

en: Highlight color
sv_SE: Primär färg

en: History
sv_SE: Historik

[ctx: Home page banner link title]
en: Home
sv_SE: Hem

en: Hovering over a row in the pending accounts list will display action links that allow you to manage pending accounts. You can perform the following actions:
sv_SE: Om du för du muspekaren över en rad tabellen visas ytterligare länkar som gör att du kan hantera väntande konton. Du kan utföra följande åtgärder:

en: I agree to %s.
sv_SE: Jag godkänner %s.

en: I agreed to %s.
sv_SE: Jag godkänner %s.

en: I did not agree to %s
sv_SE: Jag godkänner inte %s

en: I have read and agree to this site's %s.
sv_SE: Jag har läst och godkänner den här webbplatsens %s.

en: I understand the consequences of deleting this group.
sv_SE: Jag förstår konsekvenserna av att radera denna grupp.

en: I understand the consequences.
sv_SE: Jag förstår konsekvenserna.

en: I want to restrict Group invites to my friends only.
sv_SE: Jag vill begränsa gruppinbjudningar till bara mina vänner.

en: I would like my site to appear in search engines, and in public listings around this network.
sv_SE: Jag vill min webbplats ska visas i sökmotorer och i denna samling av webbplatser.

en: ID of the Messages Thread.
sv_SE: Meddelandetrådens ID.

en: ID of the Messages Thread. Required when replying to an existing Thread.
sv_SE: Meddelandetrådens ID. Krävs vid svar på en befintlig tråd.

en: ID of the field group that have fields.
sv_SE: ID på fältgruppen som har fält.

en: ID of the group to limit results to.
sv_SE: ID på gruppen som resultatet begränsas till.

en: ID of the parent Group.
sv_SE: ID på den överordnade gruppen.

en: IO error.
sv_SE: IO-fel.

en: If you click "Delete" under a specific group, or select a number of groups and then choose Delete from the Bulk Actions menu, you will be led to a page where you&#8217;ll be asked to confirm the permanent deletion of the group(s).
sv_SE: Om du klickar på &rdquo;Radera&rdquo; under en viss grupp eller markerar ett antal grupper och sedan väljer &rdquo;Radera&rdquo; från menyn, kommer du att hamna på en sida där du ombeds bekräfta borttagningen av gruppen eller grupperna.

en: If you have not received an email yet, <a href="%s">click here to resend it</a>.
sv_SE: Om du inte ännu har fått ett e-postmeddelande, <a href="%s">klicka här för att skicka det på nytt</a>.

en: If you leave this page, you will lose any unsaved changes you have made to the group.
sv_SE: Om du lämnar denna sida kommer du att förlora alla osparade ändringar du gjort i gruppen.

en: If you want to make a request, please click on the button below:
sv_SE: Om du vill göra en förfrågan, klicka på knappen nedan:

en: If you&#39;d like to delete the existing profile photo but not upload a new one, please use the delete tab.
sv_SE: Om du vill ta bort nuvarande profilbild men inte ladda upp en ny, använd fliken radera.

en: If you'd like to delete your current avatar but not upload a new one, please use the delete avatar button.
sv_SE: Om du vill ta bort din nuvarande profilbild och inte laddar upp någon ny, använd radera-knappen.

en: If you'd like to delete your current cover image but not upload a new one, please use the delete Cover Image button.
sv_SE: Om du vill radera aktuell omslagsbild men inte ladda upp en ny, använd knappen för att radera omslagsbilden.

en: If you'd like to delete your current profile photo but not upload a new one, please use the delete profile photo button.
sv_SE: Om du vill ta bort din nuvarande profilbild men inte ladda upp någon ny, använd knappen ta bort profilbild.

en: If you'd like to remove the existing avatar but not upload a new one, please use the delete avatar button.
sv_SE: Om du vill ta bort din nuvarande gruppbild och inte ladda upp någon ny, var god använd radera-knappen.

en: If you'd like to remove the existing group cover image but not upload a new one, please use the delete group cover image button.
sv_SE: Om du vill radera aktuell omslagsbild för gruppen men inte ladda upp en ny, använd knappen för att radera omslagsbilden för gruppen.

en: If you'd like to remove the existing group profile photo but not upload a new one, please use the delete group profile photo button.
sv_SE: Om du vill ta bort nuvarande profilbild för gruppen utan att ladda upp en ny, använd knappen ta bort profilbild.

en: If you’re not going to use a great domain, leave it for a new user. Now have at it!
sv_SE: Om du inte tänker använda en bra domän, så lämna den till en ny medlem. Ta för dig!

en: In reply to
sv_SE: Svarar på

en: In reply to:
sv_SE: Svar på:

en: In the <strong>Activity</strong> column, above each activity it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the activity item was generated on your site. Clicking on the date/time link will take you to that activity on your live site. Hovering over any activity gives you options to reply, edit, spam mark, or delete that activity.
sv_SE: Ovanför varje aktivitet i kolumnen <strong>Aktivitet</strong> står det &#8221;Publicerat den:&#8221; följt av en länk med datum och tidpunkt för när varje aktivitet skapades på din webbplats. Genom att klicka på denna länk skickar dig till respektive aktivitet på webbplatsen. För du muspekaren över en aktivitet syns tillval för att svara, redigera, markera som skräppost eller radera aktiviteten.

en: In the <strong>In Response To</strong> column, if the activity was in reply to another activity, it shows that activity's author's picture and name, and a link to that activity on your live site. If there is a small bubble, the number in it shows how many other activities are related to this one; these are usually comments. Clicking the bubble will filter the activity screen to show only related activity items.
sv_SE: I kolumnen <strong>Som svar till</strong> syns, om aktiviteten skedde som ett svar på en annan, en profilbild och namnet på författaren samt en länk till respektive aktivitet på webbplatsen. Om det även syns en liten bubbla så anger siffran i denna antalet andra aktiviteter som är relaterade till denna; oftast rör det sig om kommentarer. Att klick på bubblan filtrerar vyn så att bara relaterade aktiviteter syns.

en: In the main column, you can edit the fields of the user&#39;s extended profile.
sv_SE: I huvudkolumnen kan du redigera fälten för användares utökade profil.

en: In the right-hand column, you can update the user&#39;s status, delete the user&#39;s avatar, and view recent statistics.
sv_SE: I kolumnen till höger kan du uppdatera användares status, radera användarens avatar och visa aktuell statistik.

en: In this section you should describe any personal data related to private messages.
sv_SE: I denna sektion ska du beskriva alla personliga data relaterade till privata meddelanden.

en: In this section you should note what information is collected on user profiles. The suggested text gives an overview of the kinds of profile data collected by BuddyPress.
sv_SE: I denna sektion ska du notera vilken information som samlas in på användarprofiler. Den föreslagna texten ger en översikt över vilka profildata som samlas in av BuddyPress.

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Inaktiv <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Inaktiva <span class="count">(%s)</span>

en: Inbox
sv_SE: Inkorg

en: Inbox %s
sv_SE: Inkorg %s

en: Include navigation title
sv_SE: Inkludera navigationsrubrik

en: Initiated By Me
sv_SE: Initierad av mig

en: Invalid activation key.
sv_SE: Ogiltig aktiveringsnyckel.

en: Invalid activity ID.
sv_SE: Ogiltigt aktivitets-ID.

en: Invalid blog ID.
sv_SE: Ogiltigt blogg-ID.

en: Invalid field ID.
sv_SE: Ogiltigt fält-ID.

en: Invalid field group ID.
sv_SE: Ogiltigt ID för fältgrupp.

en: Invalid friendship ID.
sv_SE: Ogiltigt vänskaps-ID.

en: Invalid group ID.
sv_SE: Ogiltigt grupp-ID.

en: Invalid group id.
sv_SE: Ogiltigt grupp-ID.

en: Invalid group invitation ID.
sv_SE: Ogiltigt ID på gruppinbjudan.

en: Invalid group member ID.
sv_SE: Ogiltigt gruppmedlems-ID.

en: Invalid group membership request ID.
sv_SE: Ogiltigt ID på medlemskapsförfrågan.

en: Invalid member ID.
sv_SE: Ogiltigt medlems-ID.

en: Invalid notification ID.
sv_SE: Ogiltigt ID för avisering.

en: Invalid profile field ID.
sv_SE: Ogiltigt profilfälts-ID.

en: Invalid signup id.
sv_SE: Ogiltigt ID för registrering.

en: Invalid taxonomy.
sv_SE: Ogiltig taxonomi.

en: Invalid user ID.
sv_SE: Ogiltigt användar-ID.

en: Invitation failed for %s user. | Invitation failed for %s users.
sv_SE[0]: Inbjudan misslyckades för %s användare.
sv_SE[1]: Inbjudan misslyckades för %s användare.

en: Invitation or request.
sv_SE: Inbjudan eller förfrågan.

en: Invitations
sv_SE: Inbjudningar

en: Invitations sent.
sv_SE: Inbjudningar skickade.

en: Invite Members
sv_SE: Bjud in medlemmar

en: Invite successfully removed
sv_SE: Inbjudan borttagen

en: Invited By
sv_SE: Inbjuden av

en: Invited by:
sv_SE: Inbjuden av:

en: Invitee
sv_SE: Inbjuden

en: Invites could not be sent. Please try again.
sv_SE: Inbjudningar kunde inte skickas. Försök igen.

en: It looks like you do not have a webcam or we were unable to get permission to use your webcam. Please upload a photo instead.
sv_SE: Det verkar som om du inte har en webbkamera eller så har vi inte behörighet att använda den. Ladda upp en bild istället.

en: It looks like you have more sites to record. Resume recording by checking the "Repopulate site tracking records" option.
sv_SE: Det ser ut som du har fler webbplatser att kontrollera. Återuppta genom att markera valet "Återställ webbplatsspårning".

en: It&#8216;s what makes <del>time travel</del> BuddyPress possible!
sv_SE: Det som möjliggör <del>tidsresor</del> BuddyPress!

en: Item, Link, Type
sv_SE: Objekt, länk, typ

en: January
sv_SE: januari

en: Join Group
sv_SE: Gå med i grupp

en: Joined a group
sv_SE: Gick med i en grupp

en: July
sv_SE: juli

en: June
sv_SE: juni

en: Kick &amp; Ban
sv_SE: Kasta ut &amp; Blockera

en: Kick and ban this member
sv_SE: Kasta ut och blockera denna medlem

[ctx: Label for the Title field of the Recent Networkwide Posts widget]
en: Title:
sv_SE: Rubrik:

[ctx: Label for the WP groups table group type column]
en: Group Type
sv_SE: Grupptyp

[ctx: Label for the WP users table member type column]
en: Member Type
sv_SE: Medlemstyp

en: Language to use for the new user's site.
sv_SE: Språk som ska användas för den nya användarens webbplats.

en: Last Active
sv_SE: Senast aktiv

en: Last Sent
sv_SE: Senast skickat

en: Last active: %1$s
sv_SE: Senast aktiv: %1$s

en: Last notified: %s
sv_SE: Senast meddelad: %s

en: Latest Post: %s
sv_SE: Senaste inlägg: %s

en: Latest updates
sv_SE: Senaste uppdateringarna

en: Lead Developer
sv_SE: Huvudutvecklare

en: Leave Group
sv_SE: Lämna grupp

en: Leave a reply
sv_SE: Svara

en: Let your users make connections so they can track the activity of others and focus on the people they care about the most.
sv_SE: Låt dina användare knyta kontakter så att de kan följa andras aktivitet lite extra noga.

en: Limit result set to invites that have been sent, not sent, or include all.
sv_SE: Begränsa resultatet till inbjudningar som har skickats eller inte skickats, eller inkludera alla.

en: Limit result set to items created by a specific group.
sv_SE: Begränsa resultatet till objekt skapade av en specifik grupp.

en: Limit result set to items created by a specific site.
sv_SE: Begränsa resultatet till objekt skapade av en specifik webbplats.

en: Limit result set to items created by a specific user (ID).
sv_SE: Begränsa resultatet till objekt skapade av en specifik användare (ID).

en: Limit result set to items published after a given ISO8601 compliant date.
sv_SE: Begränsa resultatet till objekt som publicerats efter ett visst datum enligt formatet ISO8601.

en: Limit result set to items with a specific active BuddyPress component.
sv_SE: Begränsa resultatet till objekt med en specifik och aktiv BuddyPress-komponent.

en: Limit result set to items with a specific activity type.
sv_SE: Begränsa resultatet till objekt med en viss aktivitetstyp.

en: Limit result set to items with a specific status.
sv_SE: Begränsa resultatet till objekt med en specifik status.

en: Limit result set to items with a specific type.
sv_SE: Begränsa resultatet till objekt av en specifik typ.

en: Limit result set to notifications addressed to a specific user.
sv_SE: Begränsa resultatet till aviseringar adresserade till en specifik användare.

en: Limit result set to notifications associated with a specific component
sv_SE: Begränsa resultatet till aviseringar associerade med en specifik komponent

en: Limit result set to notifications associated with a specific component's action name.
sv_SE: Begränsa resultatet till aviseringar associerade med en specifik komponents åtgärdsnamn.

en: Limit result set to notifications associated with a specific item ID.
sv_SE: Begränsa resultatet till aviseringar associerade med ett specifikt objekts-ID.

en: Limit result set to notifications associated with a specific secondary item ID.
sv_SE: Begränsa resultatet till aviseringar associerade med ett specifikt sekundärt objekts-ID.

en: Limit result to messages created by a specific user.
sv_SE: Begränsa resultatet till meddelanden skapade av en specifik användare.

en: Limit results set to a certain Group type.
sv_SE: Begränsa resultatet till en viss grupptyp.

en: Limit results set to a certain XProfile field.
sv_SE: Begränsa resultatet till ett visst XProfile-fält.

en: Limit results set to certain type(s).
sv_SE: Begränsa resultatet till vissa typer.

en: Limit results to friends of a user.
sv_SE: Begränsa resultatet till en användares vänner.

en: Link
sv_SE: Länk

[ctx: Link text for the Multisite’s network settings page]
en: this page
sv_SE: denna sida

[ctx: Link text for the Site’s general options page]
en: this page
sv_SE: denna sida

en: Link to full size image
sv_SE: Länk till bild i full storlek

en: Link widget title to Blogs directory
sv_SE: Länka widgetens rubrik till blogglistningen

en: Link widget title to Groups directory
sv_SE: Länka widgetens rubrik till gruppkatalog

en: Link widget title to Members directory
sv_SE: Länka widgettiteln till medlemslistning

en: Links
sv_SE: Länkar

en: List of message objects for the thread.
sv_SE: Lista på meddelandeobjekt för tråden.

en: List of starred message IDs.
sv_SE: Lista på ID:n för stjärnmärkta meddelanden.

en: Load More
sv_SE: Visa mera

en: Load Newest
sv_SE: Ladda senaste

en: Loading members. Please wait.
sv_SE: Laddar medlemmar. Vänta.

en: Loading messages. Please wait.
sv_SE: Laddar meddelanden. Vänta.

en: Loading notifications. Please wait.
sv_SE: Hämtar aviseringar, vänta.

en: Loading the community updates. Please wait.
sv_SE: Hämtar communityuppdateringar. Vänta.

en: Loading the group updates. Please wait.
sv_SE: Laddar gruppuppdateringarna. Vänta.

en: Loading the groups of the community. Please wait.
sv_SE: Hämtar grupperna i communityn, vänta.

en: Loading the member's blogs. Please wait.
sv_SE: Laddar medlemmens bloggar. Vänta.

en: Loading the member's friends. Please wait.
sv_SE: Laddar medlemmens vänner. Vänta.

en: Loading the member's groups. Please wait.
sv_SE: Hämtar medlemmarnas grupper. Vänta.

en: Loading the member's updates. Please wait.
sv_SE: Laddar medlemmens uppdateringar. Vänta.

en: Loading the members of your community. Please wait.
sv_SE: Hämtar medlemmarna i ditt community, vänta.

en: Loading the members who requested to join the group. Please wait.
sv_SE: Laddar de medlemmar som begärt att gå med i gruppen. Vänta.

en: Loading the sites of the network. Please wait.
sv_SE: Laddar nätverkets webbplatser. Vänta.

en: Loading the update. Please wait.
sv_SE: Laddar uppdateringen. Vänta.

en: Loading your blogs. Please wait.
sv_SE: Laddar dina bloggar. Vänta.

en: Loading your friends. Please wait.
sv_SE: Laddar dina vänner. Vänta.

en: Loading your groups. Please wait.
sv_SE: Laddar dina grupper. Vänta.

en: Loading your updates. Please wait.
sv_SE: Laddar dina uppdateringar. Vänta.

en: Log In
sv_SE: Logga in

en: Log Out
sv_SE: Logga ut

en: Logged-In
sv_SE: Inloggad

en: Logged-Out
sv_SE: Utloggad

en: Loop layouts
sv_SE: Looplayouter

en: Lost your password?
sv_SE: Har du glömt lösenordet?

en: M j, Y @ G:i
sv_SE: j F, Y @ H:i

en: Main Settings
sv_SE: Huvudinställningar

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
sv_SE[0]: Underhållsrelease
sv_SE[1]: Underhållsreleaser

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
sv_SE[0]: Underhålls- och säkerhetsrelease
sv_SE[1]: Underhålls- och säkerhetsreleaser

en: Make sure to upload a unique file
sv_SE: Säkerställ att du laddar upp en unik fil

en: Manage Group Details
sv_SE: Hantera detaljer för grupp

en: Manage Group Members
sv_SE: Hantera gruppmedlemmar

en: Manage Group Settings
sv_SE: Hantera inställningar för grupp

en: Manage Invitations
sv_SE: Hantera Inbjudningar

en: Manage Members
sv_SE: Hantera medlemmar

en: Manage Membership Requests
sv_SE: Hantera medlemsansökningar

en: Manage Signups
sv_SE: Hantera registreringar

en: Manage the Groups default front page
sv_SE: Hantera standardstartsidan för grupper

en: Manage the members default front page
sv_SE: Hantera standardstartsidan för medlemmar

en: Manage your group members; promote to moderators, admins or demote or ban.
sv_SE: Hantera dina gruppmedlemmar: befordra till moderatorer, administratörer eller nedgradera eller blockera.

en: March
sv_SE: mars

en: Mark as Favorite
sv_SE: Markera som Favorit

en: Mark as Spam
sv_SE: Markera som skräppost

en: Mark read
sv_SE: Markera som läst

en: Mark unread
sv_SE: Markera som oläst

en: Marking messages as read. Please wait.
sv_SE: Markerar meddelanden som lästa. Vänta.

en: Marking messages as unread. Please wait.
sv_SE: Markerar meddelanden som olästa. Vänta.

en: Max friends to show:
sv_SE: Max antal vänner att visa:

en: Max groups to show:
sv_SE: Max antal grupper att visa:

en: Max members to show:
sv_SE: Max antal medlemmar att visa:

en: Max posts to show:
sv_SE: Max antal inlägg att visa:

en: Maximum amount to display:
sv_SE: Maximal mängd att visa:

en: May
sv_SE: maj

en: Meet the contributors behind BuddyPress:
sv_SE: Möt bidragsgivarna bakom BuddyPress:

en: Member
sv_SE: Medlem

en: Member > Friends
sv_SE: Medlem > vänner

en: Member Activities
sv_SE: Medlemsaktiviteter

[ctx: Member Home page]
en: Home
sv_SE: Hem

en: Member Type
sv_SE: Medlemstyp

en: Member Type:
sv_SE: Medlemstyp:

en: Member Types
sv_SE: Medlemstyper

en: Member Types:
sv_SE: Medlemstyper:

en: Member changed profile picture
sv_SE: Användare bytte profilbild

en: Member front page
sv_SE: Startsida för medlem

en: Member menu
sv_SE: Medlemmeny

en: Member navigation
sv_SE: Medlemsnavigering

en: Member primary navigation
sv_SE: Huvudmeny för medlem

[ctx: Member profile invitations pane URL base]
en: invitations
sv_SE: inbjudningar

[ctx: Member profile main navigation]
en: Profile
sv_SE: Profil

[ctx: Member profile view]
en: View
sv_SE: Visa

en: Member registration is currently not allowed.
sv_SE: Medlemsregistrering är för närvarande inte tillåten.

en: Member secondary navigation
sv_SE: Sekundärmeny för medlem

en: Member type already exists.
sv_SE: Medlemstypen finns redan.

en: Member type successfully added.
sv_SE: Medlemstypen har lagts till.

en: Member type successfully deleted.
sv_SE: Medlemstypen har tagits bort.

en: Member type successfully updated.
sv_SE: Medlemstypen har uppdaterats.

[ctx: Member type taxonomy add new item label]
en: Add New Member Type
sv_SE: Lägg till ny medlemstyp

[ctx: Member type taxonomy add or remove items label]
en: Add or remove member types
sv_SE: Lägg till eller ta bort medlemstyper

[ctx: Member type taxonomy all items label]
en: All Member Types
sv_SE: Alla medlemstyper

[ctx: Member type taxonomy back to items label]
en: &larr; Back to Member Types
sv_SE: &larr; Tillbaka till medlemstyper

[ctx: Member type taxonomy choose from most used label]
en: Choose from the most used meber types
sv_SE: Välj från de mest använda medlemstyperna

[ctx: Member type taxonomy description]
en: BuddyPress Member Types
sv_SE: BuddyPress-medlemstyper

[ctx: Member type taxonomy edit item label]
en: Edit Member Type
sv_SE: Redigera medlemstyp

[ctx: Member type taxonomy items list label]
en: Member Types list
sv_SE: Lista med medlemstyper

[ctx: Member type taxonomy items list navigation label]
en: Member Types list navigation
sv_SE: Navigering för lista med medlemstyper

[ctx: Member type taxonomy most used items label]
en: Most Used
sv_SE: Mest använda

[ctx: Member type taxonomy name]
en: Member Types
sv_SE: Medlemstyper

[ctx: Member type taxonomy new item name label]
en: New Member Type Name
sv_SE: Nytt medlemstypnamn

[ctx: Member type taxonomy no terms label]
en: No member types
sv_SE: Inga medlemstyper

[ctx: Member type taxonomy not found label]
en: No member types found.
sv_SE: Inga medlemstyper hittades.

[ctx: Member type taxonomy parent item label]
en: Parent Member Type
sv_SE: Överordnad medlemstyp

[ctx: Member type taxonomy parent item label]
en: Parent Member Type:
sv_SE: Överordnad medlemstyp:

[ctx: Member type taxonomy popular items label]
en: Popular Member Types
sv_SE: Populära medlemstyper

[ctx: Member type taxonomy search items label]
en: Search Member Types
sv_SE: Sök medlemstyper

[ctx: Member type taxonomy separate items with commas label]
en: Separate member types with commas
sv_SE: Separera medlemstyper med kommatecken

[ctx: Member type taxonomy singular name]
en: Member Type
sv_SE: Medlemstyp

[ctx: Member type taxonomy update item label]
en: Update Member Type
sv_SE: Uppdatera medlemstyp

[ctx: Member type taxonomy view item label]
en: View Member Type
sv_SE: Visa medlemstyp

en: Member type was changed successfully.
sv_SE: Medlemstypen ändrades.

en: Member types associated with the member.
sv_SE: Medlemstyper associerade med medlemmen.

en: Member's groups
sv_SE: Medlemmens grupper

en: Members
sv_SE: Medlemmar

en: Members Capabilities
sv_SE: Medlemsbehörighet

en: Members Directory
sv_SE: Medlemskatalog

en: Members default front page
sv_SE: Standardstartsida för medlemmar

en: Members directory
sv_SE: Medlemskatalog

en: Members directory main navigation
sv_SE: Medlemskatalogens huvudmeny

en: Members directory secondary navigation
sv_SE: Medlemskatalogens sekundärmeny

en: Membership List
sv_SE: Medlemslista

en: Membership Requested
sv_SE: Medlemskapsförfrågan skickad

en: Membership for group "%s" accepted
sv_SE: Medlemskap i gruppen &rdquo;%s&rdquo; accepterat

en: Membership for group "%s" rejected
sv_SE: Medlemskap i gruppen &rdquo;%s&rdquo; har nekats

en: Memberships
sv_SE: Medlemskap

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
sv_SE: Minnesgräns överskrids. Försök med en annan mindre fil.

en: Mentions
sv_SE: Omnämnanden

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Message Content
sv_SE: Meddelandeinnehåll

en: Message Subject
sv_SE: Ämne på meddelande

en: Message could not be sent because you have entered an invalid username. Please try again.
sv_SE: Meddelandet kunde inte skickas eftersom du angett ett felaktigt användarnamn. Försök igen.

en: Message could not be sent. Please enter a recipient.
sv_SE: Meddelandet kunde inte skickas. Ange en mottagare.

en: Message deleted.
sv_SE: Meddelandet togs bort.

[ctx: Message dropdown filter]
en: All
sv_SE: Alla

[ctx: Message dropdown filter]
en: Read
sv_SE: Läst

[ctx: Message dropdown filter]
en: Unread
sv_SE: Oläst

[ctx: Message management markup]
en: Mark as Read
sv_SE: Markera som läst

[ctx: Message management markup]
en: Mark as Unread
sv_SE: Markera som oläst

en: Message marked as read.
sv_SE: Meddelandet har markerats som läst.

en: Message marked unread.
sv_SE: Meddelande markerat som oläst.

en: Message successfully sent.
sv_SE: Meddelandet har skickats.

en: Message was not sent. Please try again.
sv_SE: Meddelande kunde inte skickas. Försök igen.

en: Messages
sv_SE: Meddelanden

en: Messages %s
sv_SE: Meddelanden %s

en: Messages <span class="%1$s">%2$s</span>
sv_SE: Meddelanden <span class="%1$s">%2$s</span>

en: Messages deleted
sv_SE: Meddelanden borttagna

en: Messages deleted.
sv_SE: Meddelandena togs bort.

en: Messages inbox
sv_SE: Inkorg för meddelanden

en: Messages marked as read
sv_SE: Lästa meddelanden.

en: Messages marked as read.
sv_SE: Meddelanden markerade som läst.

en: Messages marked as unread.
sv_SE: Olästa meddelanden.

en: Messages menu
sv_SE: Meddelandemeny

en: Messages successfully starred.
sv_SE: Meddelandet stjärnmärktes utan problem.

en: Messages successfully unstarred.
sv_SE: Tog bort stjärnmärkning på meddelandet utan problem.

en: Missing a temporary folder.
sv_SE: En temporär mapp saknas.

en: Moderating Activity
sv_SE: Modererar aktivitet

en: Moderator Of
sv_SE: Moderator för

en: Moderators
sv_SE: Moderatorer

en: Month
sv_SE: Månad

en: Most Members
sv_SE: Flest medlemmar

en: Most Popular
sv_SE: Mest populära

en: Most Posts
sv_SE: Flest inlägg

en: Most email clients support HTML email. However, some people prefer to receive plain text email. Enter a plain text alternative version of your email here.
sv_SE: De flesta e-postklienter stödjer HTML-mail. Trots detta föredrar vissa att ta emot e-postmeddelanden som oformaterad text. Ange en oformaterad version av ditt e-postmeddelande här.

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed so choose carefully!
sv_SE: Måste vara minst 4 tecken, enbart bokstäver och siffror. Kan inte ändras, så välj noggrant!

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Obligatorisk <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Obligatoriska <span class="count">(%s)</span>

en: My Account
sv_SE: Mitt konto

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Activity
sv_SE: Aktivitet

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Favorites
sv_SE: Favoriter

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Friends
sv_SE: Vänner

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Groups
sv_SE: Grupper

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Personal
sv_SE: Personligt

[ctx: My Account Friends menu]
en: Friends
sv_SE: Vänner

[ctx: My Account Friends menu]
en: Friends %s
sv_SE: Vänner %s

[ctx: My Account Friends menu sub nav]
en: Friendships
sv_SE: Vänskap

[ctx: My Account Friends menu sub nav]
en: No Pending Requests
sv_SE: Inga väntande förfrågningar

[ctx: My Account Friends menu sub nav]
en: Pending Requests %s
sv_SE: Väntande förfrågningar %s

[ctx: My Account Groups]
en: Groups
sv_SE: Grupper

[ctx: My Account Groups nav]
en: Groups %s
sv_SE: Grupper %s

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: Create a Group
sv_SE: Skapa en grupp

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: Memberships
sv_SE: Medlemsskap

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: No Pending Invites
sv_SE: Inga väntande inbjudningar

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: Pending Invites %s
sv_SE: Väntande inbjudningar %s

[ctx: My Account Notification]
en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

[ctx: My Account Notification pending]
en: Notifications %s
sv_SE: Aviseringar %s

[ctx: My Account Notification pending]
en: Unread %s
sv_SE: Olästa %s

[ctx: My Account Notification sub nav]
en: Read
sv_SE: Lästa

[ctx: My Account Notification sub nav]
en: Unread
sv_SE: Oläst

[ctx: My Account Profile]
en: Profile
sv_SE: Profil

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: Change Cover Image
sv_SE: Ändra omslagsbild

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: Change Profile Photo
sv_SE: Byt profilbild

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: Edit
sv_SE: Ändra

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: View
sv_SE: Visa

[ctx: My Account Settings sub nav]
en: Profile
sv_SE: Profil

en: My Favorites
sv_SE: Mina favoriter

en: My Favorites %s
sv_SE: Mina favoriter %s

en: My Favorites <span>%s</span>
sv_SE: Mina favoriter <span>%s</span>

en: My Friends
sv_SE: Mina vänner

en: My Friends %s
sv_SE: Mina vänner %s

en: My Friends <span>%s</span>
sv_SE: Mina vänner <span>%s</span>

[ctx: My Group screen nav]
en: Activity
sv_SE: Aktivitet

[ctx: My Group screen nav]
en: Invite
sv_SE: Bjud in

[ctx: My Group screen nav]
en: Manage
sv_SE: Hantera

[ctx: My Group screen nav]
en: Members
sv_SE: Medlemmar

[ctx: My Group screen nav]
en: Members %s
sv_SE: Medlemmar %s

[ctx: My Group screen nav]
en: Send Invites
sv_SE: Skicka inbjudningar

en: My Groups
sv_SE: Mina grupper

en: My Groups %s
sv_SE: Mina grupper %s

en: My Groups <span>%s</span>
sv_SE: Mina grupper <span>%s</span>

[ctx: My Groups page <title>]
en: Memberships
sv_SE: Medlemskap

en: My Messages
sv_SE: Mina meddelanden

en: My Profile
sv_SE: Min profil

en: My Sites
sv_SE: Mina webbplatser

en: My Sites %s
sv_SE: Mina webbplatser %s

en: My Sites <span>%s</span>
sv_SE: Mina webbplatser <span>%s</span>

en: My Topics <span>%s</span>
sv_SE: Mina ämnen <span>%s</span>

en: My friends
sv_SE: Mina vänner

en: My groups
sv_SE: Mina grupper

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name and Description
sv_SE: Namn och beskrivning

en: Name of the component.
sv_SE: Komponentens namn.

en: Name of the field to order according to.
sv_SE: Namnet på fältet att sortera efter.

en: Name of the object.
sv_SE: Objektets namn.

[ctx: Named recipient salutation]
en: Hi %s,
sv_SE: Hej %s,

en: Never active
sv_SE: Ingen aktivitet

en: New Activity comment reply
sv_SE: Ny svarskommentar på aktivitet

en: New Activity reply
sv_SE: Nytt svar på aktivitet

en: New Groups
sv_SE: Nya grupper

en: New Members
sv_SE: Nya medlemmar

en: New Password
sv_SE: Nytt lösenord

en: New Reply
sv_SE: Nytt svar

en: New Sites
sv_SE: Nya webbplatser

en: New Topic
sv_SE: Lägg till nytt ämne

en: New friendship created
sv_SE: Ny vänskap skapad

en: New friendships
sv_SE: Nya vänskaper

en: New member registered
sv_SE: Ny medlem registrerad

en: New mentions
sv_SE: Nya omnämnanden

en: New post comment posted
sv_SE: Ny kommentar publicerades

en: New post published
sv_SE: Nytt inlägg publicerades

en: New private messages
sv_SE: Nya privata meddelanden

en: New site created
sv_SE: Ny webbplats skapad

en: New sitewide notice
sv_SE: Ny notis för hela webbplatsen

en: New update replies
sv_SE: Nya uppdateringssvar

en: Newest
sv_SE: Nyaste

en: Newest First
sv_SE: Nyast först

en: Newest Registered
sv_SE: Senast registrerade

en: Newly Created
sv_SE: Nyligen skapad

en: Next Entries &rarr;
sv_SE: Följande poster &rarr;

en: Next Step
sv_SE: Nästa steg

en: No
sv_SE: Nej

en: No Admins
sv_SE: Inga administratörer

en: No Comments &#187;
sv_SE: Inga kommentarer &#187;

en: No Group Profile Photo
sv_SE: Ingen profilbild för grupp

en: No Group Type
sv_SE: Ingen grupptyp

en: No Group members were found for this request.
sv_SE: Inga gruppmedlemmar hittades för denna begäran.

en: No Member Type
sv_SE: Ingen medlemstyp

en: No Mods
sv_SE: Inga moderatorer

en: No Subject
sv_SE: Inget Ämne

en: No activities found.
sv_SE: Inga aktiviteter hittades.

en: No activities were found.
sv_SE: Inga aktiviteter hittades.

en: No activity found with this ID.
sv_SE: Ingen aktivitet funnen med detta ID.

en: No changes were made to this account.
sv_SE: Inga ändringar gjordes för detta konto.

en: No changes were made to your account.
sv_SE: Inga ändringar av din kontoinformation har skett.

en: No components found.
sv_SE: Inga komponenter hittades.

en: No extended profile data available as the component is inactive
sv_SE: Inga utökade profildata är tillgängliga eftersom komponenten är inaktiv

en: No file was uploaded.
sv_SE: Ingen fil laddades upp.

en: No group administrators were found.
sv_SE: Inga gruppadministratörer hittades.

en: No group found with this ID.
sv_SE: Ingen grupp funnen med detta ID.

en: No group members were found.
sv_SE: Inga gruppmedlemmar hittades.

en: No group moderators were found.
sv_SE: Inga gruppmoderatorer hittades.

en: No groups found.
sv_SE: Inga grupper hittades.

en: No groups matched the current filter.
sv_SE: Inga grupper matchade det nuvarande filtret.

en: No invitations found.
sv_SE: Inga inbjudningar hittades.

en: No member found by that ID.
sv_SE: Ingen medlem hittades med detta ID.

en: No members found.
sv_SE: Inga medlemmar hittades.

en: No members of this type
sv_SE: Inga medlemmar av denna typ

en: No members were found.
sv_SE: Inga medlemmar hittades.

en: No members were found. Try another filter.
sv_SE: Inga medlemmar hittades. Försök med ett annat filter.

en: No new notifications
sv_SE: Inga nya aviseringar

en: No one has signed up yet!
sv_SE: Ingen har registrerat sig ännu!

en: No pending accounts found.
sv_SE: Inga väntande konton hittades.

en: No pending group invitations found.
sv_SE: Inga inväntande gruppinbjudningar hittade.

en: No photo was captured. Click on the "Capture" button to take your photo.
sv_SE: Ingen bild tagen. Klicka på knappen &rdquo;Ta bild&rdquo; för att ta en bild.

en: No posts found. Try a different search?
sv_SE: Inga inlägg hittade. Försök med en annan sökning?

en: No template packages available.
sv_SE: Inga mallpaket tillgängliga.

en: No user found with this ID.
sv_SE: Ingen användare funnen med detta ID.

en: No, do not send email
sv_SE: Nej, skicka inte e-post

en: Not Found
sv_SE: Kunde inte hittas

en: Not Required
sv_SE: Inte obligatoriskt

en: Not Spam
sv_SE: Inte skräppost

en: Not recently active
sv_SE: Ej aktiv på sistone

en: Not starred
sv_SE: Inte stjärnmärkt

en: Notice activated successfully.
sv_SE: Notis aktiverad.

en: Notice deactivated successfully.
sv_SE: Notis inaktiverad.

en: Notice deleted successfully.
sv_SE: Notis raderad.

en: Notice has been dismissed.
sv_SE: Notis har avfärdats.

en: Notice successfully created.
sv_SE: Notis skapad.

en: Notice successfully updated.
sv_SE: Notiser uppdaterade utan problem.

en: Notice was not created. Please try again.
sv_SE: Notisen kunde inte skapas. Försök igen.

en: Notice was not updated. Please try again.
sv_SE: Notiser uppdaterades inte. Försök igen.

en: Notices
sv_SE: Notiser

en: Notices List
sv_SE: Notislista

[ctx: Notices admin page title]
en: Site Notices
sv_SE: Webbplatsnotiser

en: Notification
sv_SE: Avisering

en: Notification Content
sv_SE: Aviseringsinnehåll

en: Notification Date
sv_SE: Aviseringsdatum

en: Notification is already with the status you are trying to update into.
sv_SE: Aviseringen har redan den status som du försöker uppdatera den med.

[ctx: Notification screen nav]
en: Read
sv_SE: Läst

[ctx: Notification screen nav]
en: Unread
sv_SE: Oläst

en: Notification settings
sv_SE: Aviseringsinställningar

en: Notification successfully deleted.
sv_SE: Aviseringen raderades.

en: Notification successfully marked read.
sv_SE: Aviseringen markerades som läst.

en: Notification successfully marked unread.
sv_SE: Aviseringen markerats som oläst.

en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

en: Notifications deleted.
sv_SE: Aviseringar har tagits bort.

en: Notifications marked as read
sv_SE: Aviseringar har markerats som lästa

en: Notifications marked as unread.
sv_SE: Aviseringar har markerats som olästa.

en: Notifications menu
sv_SE: Meny for aviseringar

en: Notify group members of these changes via email
sv_SE: Meddela gruppmedlemmar om dessa ändringar via e-post

en: Notify members of relevant activity with a toolbar bubble and/or via email, and allow them to customize their notification settings.
sv_SE: Meddela medlemmar om relevant aktivitet med en bubbla i verktygsfältet och/eller med e-post, och låt dem anpassa sina aviseringsinställningar.

en: November
sv_SE: november

en: Number field
sv_SE: Nummerfält

[ctx: Number of new activity mentions]
en: %s new | %s new
sv_SE[0]: %s nytt
sv_SE[1]: %s nya

[ctx: Number/count of types]
en: Count
sv_SE: Antal

en: October
sv_SE: oktober

en: Oldest
sv_SE: Äldst

en: Oldest First
sv_SE: Äldst först

en: On user profiles, link this field to a search of the Members directory, using the field value as a search term.
sv_SE: I användarprofiler länkas detta fält till en sökning i medlemskatalogen med fältets värde som söksträng.

en: Once you have built up friend connections you will be able to invite others to your group.
sv_SE: När du väl har byggt upp din vänlista så har du möjligheten att bjuda in andra till din grupp.

en: Once you've made some friendships, you'll be able to invite those members to this group.
sv_SE: Så fort du har lagt till några som vänner kan du bjuda in dem till den här gruppen.

en: One column
sv_SE: En kolumn

en: One of the password fields was empty.
sv_SE: Ett av lösenordsfälten var tomt.

en: Only people who are invited can join the group.
sv_SE: Endast personer som är inbjudna kan gå med i gruppen.

en: Only people who request membership and are accepted can join the group.
sv_SE: Endast personer som begär medlemskap och accepteras kan gå med i gruppen.

en: Only the group creator may continue editing this group.
sv_SE: Enbart gruppskaparen kan fortsätta redigera denna grupp.

en: Only users who are invited can join the group.
sv_SE: Enbart medlemmar som bjuds in kan gå med i denna grupp.

en: Only users who request membership and are accepted can join the group.
sv_SE: Enbart medlemmar som begär medlemskap och accepteras kan gå med i gruppen.

en: Optional: add a message to your invite.
sv_SE: Valfritt: lägg till ett meddelande till din inbjudan.

en: Options
sv_SE: Inställningar

[ctx: Optout database record action]
en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Order By:
sv_SE: Sortera efter:

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: Page %s
sv_SE: Sida %s

[ctx: Page <title>]
en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

[ctx: Page and <title>]
en: My Activity
sv_SE: Min aktivitet

en: Page not found
sv_SE: Sidan kunde ej hittas

[ctx: Page title]
en: My Profile
sv_SE: Min profil

[ctx: Page title for the Activity directory.]
en: Activity
sv_SE: Aktivitet

[ctx: Page title for the Groups directory.]
en: Groups
sv_SE: Grupper

[ctx: Page title for the Members directory.]
en: Members
sv_SE: Medlemmar

[ctx: Page title for the Sites directory.]
en: Sites
sv_SE: Webbplatser

[ctx: Page title for the user activation screen.]
en: Activate
sv_SE: Aktivera

[ctx: Page title for the user registration screen.]
en: Register
sv_SE: Bli medlem

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Pages:
sv_SE: Sidor:

en: Participants:
sv_SE: Deltagare:

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password Lost and Found
sv_SE: Hantering av förlorade lösenord

en: Password Protected
sv_SE: Lösenordsskyddad

en: Password for the new user (never included).
sv_SE: Lösenord för den nya användaren (ingår aldrig).

en: Pending
sv_SE: Inväntar granskning

[ctx: Pending Accounts per page (screen options)]
en: Pending Accounts
sv_SE: Väntande konton

en: Pending Friend Requests (Received)
sv_SE: Väntande vänförfrågningar (mottagna)

en: Pending Friend Requests (Sent)
sv_SE: Väntande vänförfrågningar (skickade)

en: Pending Group Invitations (Received)
sv_SE: Väntande gruppinbjudningar (mottagna)

en: Pending Group Invitations (Sent)
sv_SE: Väntande gruppinbjudningar (skickade)

en: Pending Group Membership Requests
sv_SE: Begäran om gruppmedlemskap som inväntar granskning

en: Pending Group membership requests
sv_SE: Inväntande begäran om gruppmedlemskap

en: Pending Invites
sv_SE: Inväntande inbjudningar

en: Pending friendship requests
sv_SE: Inväntande vänskapsförfrågningar

[ctx: Pending invitation action]
en: Delete
sv_SE: Ta bort

[ctx: Pending invitation action]
en: Resend Email
sv_SE: Skicka e-post igen

[ctx: Pending signup action]
en: Activate
sv_SE: Aktivera

[ctx: Pending signup action]
en: Email
sv_SE: E-post

en: Pending users list
sv_SE: Lista med väntande medlemmar

en: Pending users list navigation
sv_SE: Navigering för lista med väntande användare

en: Permalink:
sv_SE: Permalänk:

en: Permanent Link to
sv_SE: Permanent länk till

en: Permanent link to this post
sv_SE: Permanent länk till detta inlägg

en: Phone Number
sv_SE: Telefonnummer

en: Photo
sv_SE: Bild

en: Phrases wrapped in braces <code>{{ }}</code> are email tokens. <a href="%s">Learn about tokens on the BuddyPress Codex</a>.
sv_SE: Fraser inom <code>{{ }}</code> är e-postplatshållare. <a href="%s">Läs mer om platshållare i dokumentationen för BuddyPress</a>.

en: Plain text email content
sv_SE: Oformaterat meddelandeinnehåll

en: Please <a href="%s" title="Create an account">create an account</a> to get started.
sv_SE: Välkommen. Logga in eller <a href="%s" title="Skapa ett konto">skapa ett konto</a>.

en: Please add a subject to your message.
sv_SE: Lägg till ett ämne till ditt meddelande.

en: Please add at least one recipient.
sv_SE: Lägg till minst en mottagare.

en: Please add some content to your message.
sv_SE: Lägg till lite innehåll i ditt meddelande.

en: Please allow us to access to your camera.
sv_SE: Tillåt oss att komma åt din kamera.

en: Please check your email address.
sv_SE: Kontrollera din e-postadress.

en: Please click on the button below to make a new request.
sv_SE: Klicka på knappen nedan för att göra en ny förfrågan.

en: Please contact the site administrator to request account deletion.
sv_SE: Kontakta webbplatsadministratören för att begära att kontot tas bort.

en: Please do not leave the comment area blank.
sv_SE: Lämna inte kommentarsfältet tomt.

en: Please enter a username
sv_SE: Skriv in ett användarnamn

en: Please enter options for this Field:
sv_SE: Lägg till val för detta fält:

en: Please enter some content to post.
sv_SE: Skriv in något innehåll i inlägget

en: Please fill in all of the required fields
sv_SE: Fyll i alla obligatoriska fält

en: Please go to your notifications settings to unsubscribe from emails.
sv_SE: Gå till dina aviseringsinställningar för att avregistrera dig från e-postmeddelanden.

en: Please log in and go to your settings to unsubscribe from notification emails.
sv_SE: Logga in och gå till dina inställningar för att avsluta prenumerationer av e-postaviseringar.

en: Please make sure you enter your password twice
sv_SE: Se till att du skriver in ditt lösenord två gånger

en: Please make sure you give the group a name.
sv_SE: Se till att du ger gruppen ett namn.

en: Please provide a valid activation key.
sv_SE: Ange en giltig aktiveringsnyckel.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
sv_SE: Försök att ladda upp denna fil med %1$swebbläsarbaserade uppladdaren%2$s.

en: Please update your server or deactivate BuddyPress.
sv_SE: Vi ber dig antingen uppdatera din server eller inaktivera BuddyPress.

en: Please use %s instead
sv_SE: Använd %s istället

en: Please wait as we access your camera.
sv_SE: Vänta medan vi ansluter till din kamera.

en: Please, enter some content.
sv_SE: Ange lite innehåll.

en: Please, enter the name of group.
sv_SE: Ange gruppens namn.

en: Popular
sv_SE: Populära

en: Post
sv_SE: Skicka

en: Post Comments
sv_SE: Publicera kommentarer

en: Post In Group Forum:
sv_SE: Postad i Gruppforum:

en: Post Reply
sv_SE: Skriv svar

en: Post Topic
sv_SE: Skapa ämne

[ctx: Post Type generic activity post admin filter]
en: New item published
sv_SE: Nytt inlägg publicerat

[ctx: Post Type generic comments activity admin filter]
en: New item comment posted
sv_SE: Ny kommentar publicerad

[ctx: Post Type generic comments activity front filter]
en: Item comments
sv_SE: Kommentarer på objekt

en: Post Update
sv_SE: Posta uppdatering

en: Post a New Topic:
sv_SE: Starta ett nytt ämne:

en: Post in
sv_SE: Posta i

en: Post in: Group
sv_SE: Inlägg i: grupp

en: Post in: Profile
sv_SE: Inlägg i: profil

en: Post what's new
sv_SE: Publicera vad som är nytt

[ctx: Post written by...]
en: by %s
sv_SE: av %s

en: Posted a status update
sv_SE: Publicerade en statusuppdatering

en: Posted a status update in a Group
sv_SE: Publicerade en statusuppdatering i en grupp

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Preview unavailable
sv_SE: Förhandsvisning är inte tillgänglig

en: Primary Item ID
sv_SE: Primärt objekts-ID

en: Primary Navigation
sv_SE: Primär navigering

en: Privacy
sv_SE: Integritet

en: Privacy Options
sv_SE: Synlighetsinställningar

en: Privacy Policy
sv_SE: Integritetspolicy

en: Privacy: I would like my site to appear in search engines, and in public listings around this network
sv_SE: Integritet: Jag vill att min blogg skall dyka upp i sökmotorer och i offentliga listor på den här webbplatsen.

en: Privacy: I would like my site to appear in search engines, and in public listings around this network.
sv_SE: Integritet: Jag vill att min blogg ska synas i sökmotorer samt i publika listor i detta nätverk.

en: Private
sv_SE: Privat

en: Private %s | Private %s
sv_SE[0]: Privat %s
sv_SE[1]: Privata %s

en: Private Group
sv_SE: Privat grupp

en: Private Message
sv_SE: Privat meddelande

en: Private Messages
sv_SE: Privata meddelanden

en: Private Messaging
sv_SE: Privata meddelanden

en: Profile
sv_SE: Profil

en: Profile Data
sv_SE: Profildata

en: Profile Details
sv_SE: Profildetaljer

en: Profile Photo
sv_SE: Profilbild

en: Profile Photo Uploads
sv_SE: Uppladdningar av profilbilder

en: Profile Settings
sv_SE: Profilinställningar

en: Profile Syncing
sv_SE: Profilsynkronisering

en: Profile URL of the member.
sv_SE: Profil-URL för medlemmen.

en: Profile Updates
sv_SE: Profiluppdateringar

en: Profile Visibility Settings
sv_SE: Inställningar för profilsynlighet

[ctx: Profile activity screen nav]
en: Activity
sv_SE: Aktivitet

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Favorites
sv_SE: Favoriter

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Friends
sv_SE: Vänner

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Groups
sv_SE: Grupper

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Mentions
sv_SE: Omnämnande

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Personal
sv_SE: Personligt

en: Profile field groups
sv_SE: Fältgrupper i profiler

en: Profile field requirement is missing.
sv_SE: Krav för profilfält saknas.

en: Profile field type is missing.
sv_SE: Profilfältstyp saknas.

[ctx: Profile fields group was deleted successfully]
en: The group was deleted successfully.
sv_SE: Gruppen har raderats.

en: Profile fields must have a name.
sv_SE: Profilfält måste ha ett namn.

[ctx: Profile header menu]
en: Profile
sv_SE: Profil

[ctx: Profile header sub menu]
en: Change Cover Image
sv_SE: Ändra omslagsbild

[ctx: Profile header sub menu]
en: Change Profile Photo
sv_SE: Byt profilbild

[ctx: Profile header sub menu]
en: Edit
sv_SE: Redigera

[ctx: Profile header sub menu]
en: View
sv_SE: Visa

en: Profile menu
sv_SE: Profilmeny

en: Profile not recently updated.
sv_SE: Profilen har inte uppdaterats på länge.

en: Profile photo of %s
sv_SE: Profilbild på %s

en: Profile photo preview
sv_SE: Förhandsgranska profilbild

en: Profile photo to crop
sv_SE: Profilbild att beskära

en: Profile photo was deleted.
sv_SE: Profilbilden raderades.

en: Profile photos of online users
sv_SE: Profilbilder av användare online

en: Profile photos of recently active members
sv_SE: Profilbilder av nyligen aktiva medlemmar

en: Profile picture
sv_SE: Profilbild

en: Profile picture of %s
sv_SE: Profilbild för %s

en: Profile picture of the author of the site %s
sv_SE: Profilbild av skaparen av denna webbplats %s

[ctx: Profile screen nav]
en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

[ctx: Profile screen nav]
en: Notifications %s
sv_SE: Aviseringar %s

[ctx: Profile settings sub nav]
en: Profile Visibility
sv_SE: Profilsynlighet

en: Profile updated %s
sv_SE: Profil uppdaterad %s

en: Profile updated.
sv_SE: Profil uppdaterad.

en: Profile visibility settings
sv_SE: Inställningar för profilsynlighet

en: Project Founder
sv_SE: Projektets grundare

en: Project Lead
sv_SE: Projektledning

en: Project Leaders
sv_SE: Projektledare

en: Promote to Admin
sv_SE: Befordra till administratör

en: Promote to Mod
sv_SE: Befordra till moderator

en: Proudly powered by <a href="%1$s">WordPress</a> and <a href="%2$s">BuddyPress</a>.
sv_SE: Webbplatsen körs på <a href="%1$s">WordPress</a> och <a href="%2$s">BuddyPress</a>.

en: Public
sv_SE: Offentlig

en: Public %s | Public %s
sv_SE[0]: Offentlig %s
sv_SE[1]: Offentliga %s

en: Public Group
sv_SE: Offentlig grupp

en: Public Message
sv_SE: Offentligt meddelande

en: Public group activity feed of which %s is a member.
sv_SE: Offentligt flöde av gruppaktivitet där %s är medlem.

en: Publish Notice
sv_SE: Publicera notis

en: RSS Feed
sv_SE: RSS-flöde

en: RSS feed 'id' must be defined
sv_SE: RSS-flödets ”id” måste definieras

en: Range
sv_SE: Intervall

en: Re: %s
sv_SE: Sv: %s

en: Read
sv_SE: Lästa

en: Read the rest of this entry &rarr;
sv_SE: Läs resten av det här inlägget &rarr;

en: Receive email when a member invites you to join a group?
sv_SE: Få e-post när en medlem bjuder in dig att gå med i en grupp?

en: Receive email when a member mentions you in an update?
sv_SE: Få e-post när en medlem nämner dig i en uppdatering?

en: Receive email when a member replies to an update or comment you've posted?
sv_SE: Få e-post när en medlem svarar på en uppdatering eller kommentar du publicerat?

en: Receive email when a member requests to join a private group for which you are an admin?
sv_SE: Få e-post när en medlem begär att bli medlem i en privat grupp för vilken du är en administratör?

en: Receive email when a member sends you a new message?
sv_SE: Få e-post när en medlem skickar ett nytt meddelande till dig?

en: Receive email when group information is updated?
sv_SE: Få e-post när gruppinformation är uppdaterad?

en: Receive email when you are promoted to a group administrator or moderator?
sv_SE: Få e-post när du befordras  till en gruppadministratör eller moderator?

en: Receive email when your request to join a group has been approved or denied?
sv_SE: Få e-post när din förfrågan om att gå med i en grupp har godkänts eller nekats?

en: Receive group invitations from my friends only?
sv_SE: Ta endast emot gruppinbjudningar från mina vänner?

en: Recent Networkwide Posts
sv_SE: Nyligen nätverksomfattande inlägg

en: Recently Active
sv_SE: Nyligen aktiva

en: Recently Active Members
sv_SE: Nyligen aktiva medlemmar

en: Recently Joined
sv_SE: Nya medlemmar

en: Recipient
sv_SE: Mottagare

en: Recipient had requested to join a group, which was accepted.
sv_SE: Mottagaren har ansökt om att få gå med i en grupp, vilket godkändes.

en: Recipient had requested to join a group, which was rejected.
sv_SE: Mottagaren har ansökt om att få gå med i en grupp, vilket nekades.

en: Recipient has changed their email address.
sv_SE: Mottagaren har ändrat sin e-postadress.

en: Recipient has had a friend request accepted by a member.
sv_SE: Mottagaren har fått en vänförfrågan godkänd av en medlem.

en: Recipient has received a private message.
sv_SE: Mottagaren har fått ett privat meddelande.

en: Recipient has registered for an account and site.
sv_SE: Mottagaren har registrerat ett konto och en webbplats.

en: Recipient has registered for an account.
sv_SE: Mottagaren har registrerat ett konto.

en: Recipient was mentioned in a group activity update.
sv_SE: Mottagaren nämndes i en grupps aktivitetsuppdatering.

en: Recipient was mentioned in an activity update.
sv_SE: Mottagaren nämndes i en aktivitetsuppdatering.

en: Recipient's status within a group has changed.
sv_SE: Mottagarens status inom en grupp har ändrats.

en: Recipients
sv_SE: Mottagare

en: Record activity for new posts and comments from your site.
sv_SE: Logga aktiviteter för nya inlägg och kommentarer från din webbplats.

en: Record activity for new sites, posts, and comments across your network.
sv_SE: Logga aktiviteter för nya webbplatser, inlägg och kommentarer över hela ditt nätverk.

[ctx: Records the timestamp that the user registered into the activity stream]
en: registered %s
sv_SE: blev medlem %s

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Registered
sv_SE: Registrerad

en: Registered on: %s
sv_SE: Blev medlem: %s

en: Registering for this site is easy, just fill in the fields below and we'll get a new account set up for you in no time.
sv_SE: Att registrera ett nytt konto är lätt. Fyll bara i formuläret nedan och du blir en ny medlem på momangen.

en: Registering for this site is easy. Just fill in the fields below, and we'll get a new account set up for you in no time.
sv_SE: Det är lätt att registrera sig. Fyll i fälten nedan så fixar vi ett nytt konto åt dig på nolltid.

en: Registration
sv_SE: Registrering

en: Registration date for the member.
sv_SE: Registreringsdatum för medlemmen.

en: Registration is disabled. %s
sv_SE: Registreringar är inaktiverade. %s

en: Reinstall emails (delete and restore from defaults).
sv_SE: Återinstallera e-postmeddelanden (radera och återställ till standard).

en: Reject
sv_SE: Neka

en: Rejected
sv_SE: Nekad

en: Rejected Group membership requests
sv_SE: Avvisade begäran om gruppmedlemskap

en: Relative
sv_SE: Relativ

en: Remember Me
sv_SE: Kom ihåg mig

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove Ban
sv_SE: Ta bort blockering

en: Remove Favorite
sv_SE: Ta bort Favorit

en: Remove Invite
sv_SE: Ta bort inbjudan

en: Remove all starred messages in this thread
sv_SE: Ta bort alla stjärnmärkta meddelanden i denna tråd

[ctx: Remove field link]
en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove from group
sv_SE: Ta bort från grupp

en: Remove star
sv_SE: Ta bort stjärnmärkning

en: Remove this member
sv_SE: Ta bort denna medlem

en: Reorder the primary navigation for a group.
sv_SE: Omordna den primära navigeringen för en grupp.

en: Reorder the primary navigation for a user.
sv_SE: Omordna den primära navigeringen för en användare.

en: Repair
sv_SE: Reparera

en: Repair Items
sv_SE: Reparera objekt

en: Repair Tools
sv_SE: Reparationsverktyg

en: Repair member "last activity" data.
sv_SE: Reparera användarens data för &rdquo;senaste aktivitet&rdquo;.

en: Repair tools
sv_SE: Reparationsverktyg

en: Repair total friends count for each member.
sv_SE: Reparera summering av antalet vänner för varje medlem.

en: Repair total groups count for each member.
sv_SE: Reparera summering av antalet gruppmedlemskap för varje medlem.

en: Repair total members count.
sv_SE: Reparera summering av antalet medlemmar på.

en: Repeat New Password
sv_SE: Upprepa nytt lösenord

en: Repeat Your New Password
sv_SE: Repetera ditt nya lösenord

en: Replied to a status update
sv_SE: Kommenterade en statusuppdatering

en: Replies disabled
sv_SE: Svar inaktiverade

en: Reply
sv_SE: Svara

en: Reply Posted!
sv_SE: Svar inlagt!

en: Reply to Activity
sv_SE: Svara på aktivitet

en: Reply to Message
sv_SE: Svara på meddelande

en: Repopulate site tracking records.
sv_SE: Återställ webbplatsspårning.

en: Repopulating Blogs records&hellip; %s
sv_SE: Återskapar bloggposter&hellip; %s

en: Request Membership
sv_SE: Begär medlemskap

en: Request Pending
sv_SE: Begäran väntar

en: Request Sent
sv_SE: Begäran skickad

en: Request new data export
sv_SE: Begär ny dataexport

en: Request personal data export
sv_SE: Begär personlig dataexport

en: Requester
sv_SE: Förfrågare

en: Requesting the group members. Please wait.
sv_SE: Begär gruppmedlemmarna. Vänta.

en: Requests
sv_SE: Förfrågningar

en: Required
sv_SE: Obligatoriskt

en: Required if you want to delete users data for the field.
sv_SE: Obligatoriskt om du vill ta bort användares information från fältet.

en: Required if you want to load a specific user's data.
sv_SE: Krävs om du vill hämta en viss användares data.

en: Required param missing.
sv_SE: Obligatorisk parameter saknas.

en: Requirement
sv_SE: Krav

en: Resend
sv_SE: Skicka igen

en: Resend Activation Emails
sv_SE: Skicka aktiveringsmeddelandet igen

en: Retired <span class="count">(%s)</span> | Retired <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Pensionerat <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Pensionerade <span class="count">(%s)</span>

en: Roles
sv_SE: Roller

en: Roles assigned to the member.
sv_SE: Roller som tilldelats medlemmen.

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save Settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Activity...
sv_SE: Sök i aktivitetsflöde...

en: Search Friends...
sv_SE: Sök efter vänner ...

en: Search Invitations
sv_SE: Sök efter inbjudningar

en: Search Members
sv_SE: Sök medlemmar

en: Search Members...
sv_SE: Sök medlemmar...

en: Search Messages
sv_SE: Sök meddelanden

en: Search Messages...
sv_SE: Sök meddelanden ...

en: Search Notifications...
sv_SE: Sök aviseringar &hellip;

en: Search Pending Users
sv_SE: Sök bland väntande användare

en: Search Results
sv_SE: Sökresultat

en: Search all Activity
sv_SE: Sök bland alla aktiviteter

en: Search all Groups
sv_SE: Sök i alla grupper

en: Search anything...
sv_SE: Sök allt...

en: Search engine visibility of the new user's site.
sv_SE: Sökmotorsynlighet på den nya användarens webbplats.

en: Search for a specific email address
sv_SE: Sök efter specifika e-postadresser

en: Search for:
sv_SE: Sök efter:

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
sv_SE: Sökresultat för &#8221;%s&#8221;

en: Search sites...
sv_SE: Sök på webbplatser ...

en: Second Footer Widget Area
sv_SE: Sidfotens andra widgetfält

en: Secondary Item ID
sv_SE: Sekundärt objekts-ID

en: Security Release | Security Releases
sv_SE[0]: Säkerhetsuppdatering
sv_SE[1]: Säkerhetsuppdateringar

en: Security error.
sv_SE: Säkerhetsfel.

en: See <a href="%s">the Codex guide</a> for more information.
sv_SE: Se <a href="%s">Codex-handboken</a> för mer information.

en: See All
sv_SE: Visa alla

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select %s
sv_SE: Välj %s

en: Select Bulk Action
sv_SE: Välj massåtgärd

en: Select Group Settings
sv_SE: Välj gruppinställningar

en: Select activity item %1$d
sv_SE: Välj aktivitetsobjekt %1$d

en: Select activity type
sv_SE: Välj aktivitetstyp

en: Select all
sv_SE: Markera alla

en: Select an image
sv_SE: Välj en bild

en: Select bulk action
sv_SE: Välj massåtgärd

en: Select friends to invite.
sv_SE: Välj vänner att bjuda in.

en: Select group %1$d
sv_SE: Välj grupp %1$d

en: Select group role for member
sv_SE: Välj grupproll för medlem

en: Select group type
sv_SE: Välj grupptyp

en: Select invitation: %s
sv_SE: Välj inbjudningar: %s

en: Select member type
sv_SE: Välj medlemstyp

en: Select message:
sv_SE: Välj meddelande:

en: Select people to invite from your friends list.
sv_SE: Välj personer att bjuda in från din vännerlista.

en: Select range
sv_SE: Välj intervall

en: Select the types this group should be a part of.
sv_SE: Välj vilka typer denna grupp ska ingå i.

en: Select this invitation
sv_SE: Välj denna inbjudan

en: Select this message
sv_SE: Välj detta meddelande

en: Select this notification
sv_SE: Välj denna avisering

en: Select user: %s
sv_SE: Välj användare: %s

en: Select visibility
sv_SE: Välj synlighet

en: Select who may see your profile details.
sv_SE: Välj vem som kan se dina profildetaljer.

en: Select your File
sv_SE: Välj din fil

en: Select your file
sv_SE: Välj din fil

en: Select:
sv_SE: Välj:

en: Send Invitation
sv_SE: Skicka inbjudan

en: Send Invitations
sv_SE: Skicka inbjudningar

en: Send Invites
sv_SE: Skicka inbjudningar

en: Send Message
sv_SE: Skicka meddelande

en: Send Reply
sv_SE: Skicka svar

en: Send Request
sv_SE: Skicka begäran

en: Send To (Username or Friend's Name)
sv_SE: Skicka till (användarnamn eller vännens namn)

en: Send a Reply
sv_SE: Skicka ett svar

en: Send an email notice when:
sv_SE: Skicka e-postmeddelande när:

en: Send invites
sv_SE: Skicka inbjudningar

en: Sending group invitations. Please wait.
sv_SE: Sänder gruppinbjudningar. Vänta.

en: Sent
sv_SE: Skickade

en: Sent %s
sv_SE: Skickat %s

en: Sent Messages
sv_SE: Skickade meddelanden

en: Sent To
sv_SE: Skickat till

en: Sent:
sv_SE: Skickat:

en: September
sv_SE: september

en: Set initial Blog options.
sv_SE: Ange initiala bloggalternativ.

en: Set the number of columns to use for BuddyPress loops.
sv_SE: Ange antalet kolumner du vill använda i BuddyPress loopar.

en: Set your email notification preferences.
sv_SE: Ställ in alternativ för dina e-postaviseringar.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings menu
sv_SE: Inställningsmeny

[ctx: Settings page header]
en: Profile Fields
sv_SE: Profilfält

en: Should this group have a forum?
sv_SE: Ska denna grupp ha ett forum?

en: Show a Log In form to logged-out visitors, and a Log Out link to those who are logged in.
sv_SE: Visa ett inloggningsformulär för utloggade besökare och en Logga ut-länk för de som är inloggade.

en: Show all
sv_SE: Visa alla

en: Show all %d comments
sv_SE: Visa alla %d kommentarer

en: Show all comments (%d)
sv_SE: Visa alla kommentarer (%d)

en: Show all comments for this thread
sv_SE: Visa alla kommentarer för denna tråd

en: Show the Toolbar for logged out users
sv_SE: Visa verktygsraden för utloggade användare

en: Show:
sv_SE: Visa:

en: Site
sv_SE: Webbplats

en: Site Activity
sv_SE: All aktivitet på webbplatsen

en: Site Details
sv_SE: Webbplatsdetaljer

en: Site Directory
sv_SE: Sidkatalog

en: Site Domain:
sv_SE: Webbplatsens domän:

en: Site Name:
sv_SE: Namn på webbplats:

en: Site Notices
sv_SE: Webbplatsnotiser

en: Site Title
sv_SE: Rubrik för webbplats

en: Site Title:
sv_SE: Webbplatsens titel:

en: Site Tracking
sv_SE: Webbplatspårning

en: Site URL
sv_SE: Webbplatsens URL

en: Site Wide Activity RSS Feed
sv_SE: RSS-flöde för all aktivitet

en: Site icon for %s
sv_SE: Webbplatsikon för %s

en: Site icon for the blog
sv_SE: Webbplatsikon för bloggen

en: Site registration is currently disabled
sv_SE: För närvarande är registreringsfunktionen på webbplatsen avstängd

en: Site registration is currently disabled.
sv_SE: Webbplatsregistrering är för närvarande inaktiverad.

en: Sites
sv_SE: Webbplatser

en: Sites %s
sv_SE: Webbplatser %s

en: Sites directory
sv_SE: Katalog över webbplatser

en: Sites directory main navigation
sv_SE: Huvudmeny för webbplatskatalog

en: Sites directory secondary navigation
sv_SE: Sekundärmeny för webbplatskatalog

en: Sites menu
sv_SE: Webbplatsmeny

en: Sitewide Notices
sv_SE: Notifieringar för hel webbplats

en: Sitewide activities navigation
sv_SE: Aktivitetsmeny för hela webbplatsen

en: Something has gone wrong.
sv_SE: Något har gått fel.

en: Sorry, blog avatar is disabled.
sv_SE: Profilbild för blogg är inaktiverat.

en: Sorry, blog creation is disabled.
sv_SE: Skapande av blogg är inaktiverat.

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
sv_SE: Du letar efter något som inte finns här.

en: Sorry, group avatar upload is disabled.
sv_SE: Uppladdning av profilbild för grupper är inaktiverat.

en: Sorry, member avatar upload is disabled.
sv_SE: Uppladdning av medlemsprofilbilder är inaktiverat.

en: Sorry, no attachments matched your criteria.
sv_SE: Inga bilagor matchade dina kriterier.

en: Sorry, no members were found.
sv_SE: Inga medlemmar hittades.

en: Sorry, no messages were found.
sv_SE: Inga nya meddelanden.

en: Sorry, no notices were found.
sv_SE: Inga notiser hittade.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
sv_SE: Inga inlägg matchade dina kriterier.

en: Sorry, that email address is already used!
sv_SE: Den e-postadressen används redan!

en: Sorry, that email address is not allowed!
sv_SE: Den e-postadressen är inte tillåten!

en: Sorry, that username already exists!
sv_SE: Det användarnamnet är redan registrerat!

en: Sorry, the default term cannot be deleted.
sv_SE: Standardtermen kan inte tas bort.

en: Sorry, the page you requested was not found.
sv_SE: Sidan du efterfrågade kunde inte hittas.

en: Sorry, the profile field value is not viewable for this user.
sv_SE: Profilfältets värde är inte synligt för denna användare.

en: Sorry, the term does not exist.
sv_SE: Termen finns inte.

en: Sorry, there are no uploaded avatars for this group on this site.
sv_SE: Det finns inga uppladdade profilbilder för denna grupp på denna webbplats.

en: Sorry, there are no uploaded avatars for this user on this site.
sv_SE: Det finns inga uppladdade profilbilder för denna användare på denna webbplats.

en: Sorry, there was a problem deleting the avatar.
sv_SE: Det fick inte att ta bort profilbilden.

en: Sorry, there was a problem deleting this group avatar.
sv_SE: Det gick inte att ta bort profilbilden för gruppen.

en: Sorry, there was a problem deleting this user cover.
sv_SE: Det gick inte att ta bort detta omslag för användare.

en: Sorry, there was a problem fetching the avatar.
sv_SE: Det gick inte att hämta profilbilden.

en: Sorry, there was a problem fetching this group avatar.
sv_SE: Det gick inte att hämta profilbilden för gruppen.

en: Sorry, there was no activity found. Please try a different filter.
sv_SE: Det fanns ingen aktivitet för detta filtret, försök med ett annat.

en: Sorry, there was no member of that name found in this group.
sv_SE: Det fanns ingen medlem med det namnet i denna grupp.

en: Sorry, there were no forum topics found.
sv_SE: Inga forumämnen hittades.

en: Sorry, there were no group members found.
sv_SE: Inga gruppmedlemmar hittades.

en: Sorry, there were no groups found.
sv_SE: Inga grupper hittades.

en: Sorry, there were no posts found. Why not write one?
sv_SE: Inga inlägg hittades. Varför inte skriva ett?

en: Sorry, there were no sites found.
sv_SE: Inga webbplatser hittades.

en: Sorry, this Group type already exists.
sv_SE: Denna grupptyp finns redan.

en: Sorry, this Member type already exists.
sv_SE: Denna medlemstyp finns redan.

en: Sorry, this component does not exist.
sv_SE: Denna komponent finns inte.

en: Sorry, this component is already active.
sv_SE: Denna komponent är redan aktiv.

en: Sorry, this component is not active.
sv_SE: Denna komponent är inte aktiv.

en: Sorry, this message does not exist.
sv_SE: Detta meddelande finns inte.

en: Sorry, this notice does not exist.
sv_SE: Denna avisering finns inte.

en: Sorry, this thread does not exist.
sv_SE: Denna tråd finns inte.

en: Sorry, uploading the file failed.
sv_SE: Uppladdningen av filen misslyckades.

en: Sorry, user cover upload is disabled.
sv_SE: Uppladdning av användaromslag är inaktiverat.

en: Sorry, usernames may not contain the character "_"!
sv_SE: Användarnamn får inte innehålla tecknet &rdquo;_&rdquo;!

en: Sorry, usernames must have letters too!
sv_SE: Användarnamn måste innehålla bokstäver också!

en: Sorry, we cannot create the site. Please try again later.
sv_SE: Vi kan inte skapa webbplatsen. Försök igen senare.

en: Sorry, you are not allowed to accept the invitation as requested.
sv_SE: Du saknar behörighet att godkänna inbjudan som begärts.

en: Sorry, you are not allowed to ban this group member.
sv_SE: Du saknar behörighet att blockera denna gruppmedlem.

en: Sorry, you are not allowed to create a XProfile field.
sv_SE: Du saknar behörighet att skapa ett XProfile-fält.

en: Sorry, you are not allowed to create activities.
sv_SE: Du saknar behörighet att skapa aktiviteter.

en: Sorry, you are not allowed to create groups.
sv_SE: Du saknar behörighet att skapa grupper.

en: Sorry, you are not allowed to create the invitation as requested.
sv_SE: Du saknar behörighet att skapa inbjudan som begärts.

en: Sorry, you are not allowed to delete the invitation as requested.
sv_SE: Du saknar behörighet att ta bort inbjudan som begärts.

en: Sorry, you are not allowed to delete this activity.
sv_SE: Du saknar behörighet att ta bort denna aktivitet.

en: Sorry, you are not allowed to delete this field.
sv_SE: Du saknar behörighet att ta bort detta fält.

en: Sorry, you are not allowed to delete this group.
sv_SE: Du saknar behörighet att ta bort denna grupp.

en: Sorry, you are not allowed to demote this group member.
sv_SE: Du saknar behörighet att nedgradera denna gruppmedlem.

en: Sorry, you are not allowed to fetch an invitation.
sv_SE: Du saknar behörighet att hämta en inbjudan.

en: Sorry, you are not allowed to fetch group invitations with those arguments.
sv_SE: Du saknar behörighet att hämta gruppinbjudningar med dessa argument.

en: Sorry, you are not allowed to promote this group member.
sv_SE: Du saknar behörighet att befordra denna gruppmedlem.

en: Sorry, you are not allowed to see the notices.
sv_SE: Du saknar behörighet att se notiserna.

en: Sorry, you are not allowed to see the notification.
sv_SE: Du saknar behörighet att se aviseringar.

en: Sorry, you are not allowed to see the notifications.
sv_SE: Du saknar behörighet att se aviseringarna.

en: Sorry, you are not allowed to see this notice.
sv_SE: Du saknar behörighet att se detta meddelande.

en: Sorry, you are not allowed to see this thread.
sv_SE: Du saknar behörighet att se denna tråd.

en: Sorry, you are not allowed to star/unstar messages.
sv_SE: Du saknar behörighet lägga till och ta bort stjärnmärkning på meddelanden.

en: Sorry, you are not allowed to unban this group member.
sv_SE: Du saknar behörighet att avblockera denna gruppmedlem.

en: Sorry, you are not allowed to update favorites.
sv_SE: Du saknar behörighet för att uppdatera favoriter.

en: Sorry, you are not allowed to update this activity.
sv_SE: Du saknar behörighet att uppdatera denna aktivitet.

en: Sorry, you are not allowed to update this group.
sv_SE: Du saknar behörighet att uppdatera denna grupp.

en: Sorry, you are not allowed to view a membership request.
sv_SE: Du saknar behörighet att visa en medlemskapsförfrågan.

en: Sorry, you are not allowed to view members.
sv_SE: Du saknar behörighet att visa medlemmar.

en: Sorry, you are not allowed to view membership requests.
sv_SE: Du saknar behörighet att visa medlemskapförfrågningar.

en: Sorry, you are not allowed to view this XProfile field group.
sv_SE: Du saknar behörighet att ta visa denna XProfile-fältgrupp.

en: Sorry, you are not authorized to perform this action.
sv_SE: Du saknar behörighet att utföra denna åtgärd.

en: Sorry, you cannot add the activity to your favorites.
sv_SE: Du kan inte lägga till aktiviteten till dina favoriter.

en: Sorry, you cannot add the message to your starred box.
sv_SE: Du kan inte lägga till meddelandet i din stjärnmärkta låda.

en: Sorry, you cannot deactivate a required component.
sv_SE: Du kan inte inaktivera en obligatorisk komponent.

en: Sorry, you cannot remove the activity from your favorites.
sv_SE: Du kan inte ta bort aktiviteten från dina favoriter.

en: Sorry, you cannot remove the message from your starred box.
sv_SE: Du kan inte ta bort meddelandet från din stjärnmärkta låda.

en: Sorry, you cannot save XProfile field data.
sv_SE: Du kan inte spara XProfile-fältdata.

en: Sorry, you cannot view the activities.
sv_SE: Du kan inte visa aktiviteterna.

en: Sorry, you cannot view the group.
sv_SE: Du kan inte visa gruppen.

en: Sorry, you cannot view the messages.
sv_SE: Du kan inte visa meddelandena.

en: Sorry, you cannot view this notification.
sv_SE: Du kan inte visa denna avisering.

en: Sorry, you need an image file to upload.
sv_SE: Du behöver en bildfil för att ladda upp.

en: Sorry, you need to be logged in to create a membership request.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att skapa en medlemskapsförfråga.

en: Sorry, you need to be logged in to create a message.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att kunna skapa ett meddelande.

en: Sorry, you need to be logged in to create an invitation.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att skapa en inbjudan.

en: Sorry, you need to be logged in to delete a request.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att ta bort en förfrågan.

en: Sorry, you need to be logged in to delete this group.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att kunna ta bort denna grupp.

en: Sorry, you need to be logged in to get a membership.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att få ett medlemskap.

en: Sorry, you need to be logged in to join a group.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att gå med i en grupp.

en: Sorry, you need to be logged in to make an update.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att gör en uppdatering.

en: Sorry, you need to be logged in to perform this action.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att utföra denna åtgärd.

en: Sorry, you need to be logged in to save XProfile data.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att spara XProfile-data.

en: Sorry, you need to be logged in to see the group invitations.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att se gruppinbjudningar.

en: Sorry, you need to be logged in to update this group.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att uppdatera denna grupp.

en: Sorry, you need to be logged in to view a group membership.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att visa ett gruppmedlemskap.

en: Sorry, you need to be logged in to view membership requests.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att visa medlemskapsförfrågningar.

en: Sorry, you need to be logged in to view your groups.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att visa dina grupper.

en: Sort Order:
sv_SE: Sorteringsordning:

en: Sort the order of results by the status of the group members.
sv_SE: Sortera resultatet efter gruppmedlemmarnas status.

en: Spam
sv_SE: Skräppost

en: Spammer
sv_SE: Skräppostare

en: Special community roles no longer exist. Use mapped capabilities instead
sv_SE: Särskilda community-roller finns inte längre. Använd mappade egenskaper istället.

en: Star
sv_SE: Stjärnmärk

en: Star Conversation
sv_SE: Stjärnmärk konversation

en: Star Message
sv_SE: Stjärnmärk meddelande

en: Star the first message in this thread
sv_SE: Stjärnmärk det första meddelandet i denna tråd

en: Starred
sv_SE: Stjärnmärkt

en: Starred messages
sv_SE: Stjärnmärkta meddelanden

en: Starring messages. Please wait.
sv_SE: Stjärnmärker meddelanden. Vänta.

en: Start typing a username to add a new member.
sv_SE: Börja skriv ett användarnamn för att lägga till en ny medlem.

en: Start typing the group name...
sv_SE: Börja skriva gruppnamn…

en: Started by %1$s
sv_SE: Startat av %1$s

[ctx: Sticky post]
en: Featured
sv_SE: Framhävd

en: Strength indicator
sv_SE: Styrkeindikator

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Subject of the Message initializing the Thread.
sv_SE: Ämnet på meddelandet som inledde tråden.

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Submitted on %s
sv_SE: Skickat den %s

en: Submitted on: %s
sv_SE: Skickat: %s

en: Suggested text:
sv_SE: Föreslagen text:

en: Summary for the latest message of the Thread, as it exists in the database.
sv_SE: Sammanfattningen för det senaste meddelandet i tråden, så som det finns i databasen.

en: Summary of the latest message of the Thread.
sv_SE: Sammanfattning för det senaste meddelandet i tråden.

en: Support Forums
sv_SE: Supportforum

[ctx: Tag prepended to active site-wide notice titles on WP Admin notices list table]
en: Active: %s
sv_SE: Aktiv: %s

en: Tags (comma separated):
sv_SE: Taggar (separerade med kommatecken):

en: Tags:
sv_SE: Taggar:

en: Take Photo
sv_SE: Ta foto

en: Template Pack
sv_SE: Mallpaket

en: Text color
sv_SE: Textfärg

en: Text size
sv_SE: Textstorlek

en: Textbox
sv_SE: Textfält

en: Thank you for using BuddyPress! %s
sv_SE: Tack för att du använder BuddyPress! %s

en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account and site, go to the following link: <a href="{{{activate-site.url}}}">{{{activate-site.url}}}</a>.
    
    After you activate, you can visit your site at <a href="{{{user-site.url}}}">{{{user-site.url}}}</a>.
sv_SE: Tack för att du registrerat dig!
    
    För att aktivera ditt konto och din webbplats, besök: <a href="{{{activate-site.url}}}">{{{activate-site.url}}}</a>.
    
    Efter aktiveringen kan du logga in på din webbplats här: <a href="{{{user-site.url}}}">{{{user-site.url}}}</a>.

en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account and site, go to the following link: {{{activate-site.url}}}
    
    After you activate, you can visit your site at {{{user-site.url}}}.
sv_SE: Tack för att du registrerat dig!
    
    För att aktivera ditt konto och din webbplats, besök: {{{activate-site.url}}}
    
    Efter aktiveringen kan du logga in på din webbplats här: {{{user-site.url}}}.

en: That email address is already taken.
sv_SE: Den e-postadressen används redan.

en: That email address is currently unavailable for use.
sv_SE: Den e-postadressen kan inte användas just nu.

en: That email address is invalid. Check the formatting and try again.
sv_SE: E-postadressen är inte korrekt formaterad. Prova igen.

en: That username is already activated.
sv_SE: Det användarnamnet är redan aktiverat.

en: That username is not allowed
sv_SE: Det användarnamnet är inte tillåtet

en: The %s was deleted successfully!
sv_SE: %s togs bort!

en: The BuddyPress Community
sv_SE: BuddyPress Community

en: The Cover Image will be used to customize the header of your group.
sv_SE: Omslagsbilden kommer att användas för att anpassa sidhuvudet för din grupp.

en: The ID for the author of the activity.
sv_SE: ID för aktivitetsförfattaren.

en: The ID of latest sender of the Thread.
sv_SE: ID för den senaste avsändaren i tråden.

en: The ID of some other object also associated with this one.
sv_SE: ID för ett annat objekt som också är associerat med det här.

en: The ID of some other object primarily associated with this one.
sv_SE: ID för ett annat objekt som i första hand är associerat med det här.

en: The ID of the field the data is from.
sv_SE: ID på fältet som informationen kommer från.

en: The ID of the group the field is part of.
sv_SE: ID på gruppen som fältet är en del av.

en: The ID of the group the user requested a membership for.
sv_SE: ID på gruppen som användaren ansökte om medlemskap i.

en: The ID of the group to which the user has been invited.
sv_SE: ID för gruppen som användaren har bjudits in till.

en: The ID of the item associated with the notification.
sv_SE: ID för det objekt som är kopplat till aviseringen.

en: The ID of the latest message of the Thread.
sv_SE: ID för det senaste meddelandet i tråden.

en: The ID of the parent field.
sv_SE: ID på överordnat fält.

en: The ID of the user the field data is from.
sv_SE: ID på användaren som fältets information kommer från.

en: The ID of the user the notification is addressed to.
sv_SE: ID för den användare som aviseringen riktas till.

en: The ID of the user who created the Group.
sv_SE: ID på användaren som skapade gruppen.

en: The ID of the user who is invited to join the Group.
sv_SE: ID för användaren som är inbjuden att gå med i gruppen.

en: The ID of the user who made the invite.
sv_SE: ID för användare som gjorde inbjudan.

en: The ID of the user who requested a Group membership.
sv_SE: ID på användaren som gjorde gruppmedlemskapförfrågan.

en: The ID of user the field data is from.
sv_SE: ID på användaren som fältets information kommer från.

en: The Name and Description box is fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to hide or unhide, or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
sv_SE: Namn och beskrivningsfälten är fixerade, men du kan flytta om alla andra paneler med metoden dra-och-släpp och minimera eller expandera dem genom att klicka på respektive panels titelrad. Använd Panelinställningar för att visa, gömma eller välj mellan 1- och 2-kolumnsvy.

en: The Term Type ID value is missing
sv_SE: Värdet för termtyp-ID saknas

en: The Type ID value is missing
sv_SE: Värdet för typ-ID saknas

en: The Type already exists
sv_SE: Typen finns redan

en: The URL-friendly slug for the Group.
sv_SE: URL-vänlig slug för gruppen.

en: The active BuddyPress component the activity relates to.
sv_SE: Den aktiva BuddyPress-komponenten som aktiviteten relaterar till.

en: The activity I've marked as a favorite.
sv_SE: Denna aktivitet är markerad som en favorit.

en: The activity item has been marked as spam and is no longer visible.
sv_SE: Aktiviteten har markerats som skräppost och är inte längre synlig.

en: The activity item has been updated successfully.
sv_SE: Aktivitetsobjektet har uppdaterats.

en: The activity of groups I am a member of.
sv_SE: Ativitet i gruppen som jag är medlem i.

en: The activity of my friends only.
sv_SE: Aktivitet som endast visas för mina vänner.

en: The activity type of the activity.
sv_SE: Aktivitetens typ av aktivitet.

en: The alt attribute for the <img> element.
sv_SE: Alt-attributet för <img>-elementet.

en: The bp_nav and bp_options_nav globals should not be used directly and are deprecated. Please use the BuddyPress nav functions instead.
sv_SE: bp_nav och bp_options_nav &rdquo;globals&rdquo; bör inte användas direkt och är utfasade. Använd BuddyPress navigations-funktionalitet istället.

en: The conversation you tried to access is no longer available
sv_SE: Konversationen du försökte komma åt är inte längre tillgänglig

en: The data for the user was not found.
sv_SE: Informationen för användaren hittades inte.

en: The date of the last time the membership of this user was modified, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet som medlemskapet för denna användare senast ändrades, i webbplatsens tidszon.

en: The date the Group was created, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då gruppen skapades, i webbplatsens tidszon.

en: The date the Group was last active, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet gruppen senast var aktiv, i webbplatsens tidszon.

en: The date the activity was published, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet som aktiviteten publicerades, i webbplatsens tidszon.

en: The date the field data was last updated, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet fältets information senast uppdaterades, i webbplatsens tidszon.

en: The date the latest message of the Thread, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet för det senaste meddelandet i tråden, i webbplatsens tidszon.

en: The date the notification was created, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då aviseringen skapades, i webbplatsens tidszon.

en: The date the object was created or last updated, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då objektet skapades eller senast uppdaterades, i webbplatsens tidszon.

en: The description of the Group.
sv_SE: Beskrivningen av gruppen.

en: The description of the activity's type (eg: Username posted an update)
sv_SE: Beskrivningen av aktivitetstypen (till exempel: Användarnamn publicerade en uppdatering)

en: The description of the blog.
sv_SE: Beskrivningen av bloggen.

en: The description of the group of profile fields.
sv_SE: Beskrivningen av gruppen av profilfält.

en: The description of the profile field.
sv_SE: Beskrivningen av profilfältet.

en: The domain of the blog.
sv_SE: Domänen för bloggen.

en: The email address for the member.
sv_SE: E-postadress för medlemmen.

en: The field was saved successfully.
sv_SE: Fältet sparades.

en: The fields associated with this group of profile fields.
sv_SE: Fälten som är associerade med denna grupp av profilfält.

en: The file was uploaded successfully
sv_SE: Filen laddades upp utan problem

en: The first footer widget area
sv_SE: Första widgetfältet i sidfoten

en: The following active BuddyPress Components do not have associated WordPress Pages: %s.
sv_SE: Följande aktiva komponenter för BuddyPress saknar associerade sidor i WordPress: %s.

en: The following members were successfully modified: %s
sv_SE: Följande användare uppdaterades: %s

en: The following users could not be added to the group: %s
sv_SE: Följande användare kunde inte läggas till i gruppen: %s

en: The following users were successfully added to the group: %s
sv_SE: Följande användare lades till i gruppen: %s

en: The fourth footer widget area
sv_SE: Fjärde widgetfältet i sidfoten

en: The group cover image was deleted successfully!
sv_SE: Omslagsbilden för gruppen har raderats!

en: The group cover image was uploaded successfully.
sv_SE: Omslagsbilden för gruppen har laddats upp.

en: The group has been updated successfully.
sv_SE: Gruppen har uppdaterats.

en: The group profile photo was deleted successfully!
sv_SE: Gruppens profilbild har raderats!

en: The group profile photo was uploaded successfully.
sv_SE: Profilbilden för gruppen har laddats upp.

en: The group type you provided, %1$s, is not one of %2$s.
sv_SE: Grupptypen du angav, %1$s, är inte en av %2$s.

en: The group was deleted successfully.
sv_SE: Gruppen togs bort.

en: The group was saved successfully.
sv_SE: Gruppen sparades.

en: The invite has been sent.
sv_SE: Inbjudan har skickats.

en: The invite has not been sent yet.
sv_SE: Inbjudan har inte skickats än.

en: The item you were replying to no longer exists.
sv_SE: Posten som du svarar på existerar inte längre.

en: The list of recipient User Objects involved into the Thread.
sv_SE: Listan över mottagande användarobjekt involverade i tråden.

en: The list of the recipients user IDs of the Message.
sv_SE: Listan över meddelandets mottagares användare-ID:n.

en: The list of user IDs for all messages in the Thread.
sv_SE: Listan över användare-ID:n för alla meddelanden in tråden.

en: The member is already a member of the group.
sv_SE: Medlemmen är redan medlem i gruppen.

en: The member requested to join the group
sv_SE: Medlemmen har ansökt om att gå med i gruppen

en: The member type you provided, %1$s, is not one of %2$s.
sv_SE: Medlemstypen du angav, %1$s, är inte en av %2$s.

en: The name of group of profile fields.
sv_SE: Namnet på gruppen av profilfält.

en: The name of the BuddyPress component the notification relates to.
sv_SE: Namnet på BuddyPress-komponenten som aviseringen relaterar till.

en: The name of the Group.
sv_SE: Gruppens namn.

en: The name of the blog.
sv_SE: Bloggens namn.

en: The name of the profile field.
sv_SE: Namnet på profilfältet.

en: The name of this type in plural form.
sv_SE: Namnet på den här typen i pluralform.

en: The name of this type in singular form.
sv_SE: Namnet på den här typen i singularform.

en: The new group profile photo was uploaded successfully.
sv_SE: Gruppens nya profilbild har laddats upp.

en: The new password must be different from the current password.
sv_SE: Det nya lösenordet kan inte vara detsamma som nuvarande.

en: The new site's title.
sv_SE: Den nya webbplatsens rubrik.

en: The new user's full name.
sv_SE: Den nya användarens fullständiga namn.

en: The number of times the activation email was sent to the user.
sv_SE: Antalet gånger aktiveringsmeddelandet skickades till användaren.

en: The optional message to send to the invited user.
sv_SE: Det valfria meddelandet att skicka till den inbjudna användaren.

en: The order of the group of profile fields.
sv_SE: Ordningen för gruppen av profilfält.

en: The passwords you entered do not match.
sv_SE: Lösenorden du skrev stämmer inte överens.

en: The path of the blog.
sv_SE: Sökvägen för bloggen.

en: The permalink of the blog.
sv_SE: Bloggens permalänk.

en: The permalink to the Group on the site.
sv_SE: Permalänken till gruppen på webbplatsen.

en: The permalink to this activity on the site.
sv_SE: Permalänken till denna aktivitet på webbplatsen.

en: The profile field type %s is not registered.
sv_SE: Profilfältstypen %s är inte registrerad.

en: The public activity for everyone on this site.
sv_SE: Publik aktivitet för alla på webbplatsen.

en: The raw and rendered versions for the content of the message.
sv_SE: De råa och återgivna versionerna för meddelandets innehåll.

en: The saved value for this profile field.
sv_SE: Det sparade värdet för detta profilfält.

en: The second footer widget area
sv_SE: Andra widgetfältet i sidfoten

en: The sidebar widget area
sv_SE: Widgetfältet i sidkolumnen

en: The site is already active.
sv_SE: Webbplatsen är redan aktiv.

en: The status of the Group.
sv_SE: Statusen på gruppen.

en: The third footer widget area
sv_SE: Tredje widgetfältet i sidfoten

[ctx: The timestamp when the user registered]
en: Registered %s
sv_SE: Registrerad %s

en: The two big editing areas for the activity title and content are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Primary Item/Secondary Item, Link, Type, Author ID) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
sv_SE: Alla innehållsboxar utom de två stora (titel och innehåll) kan flyttas runt med dra-och-släpp på sidan. Du kan minimera och expandera dem genom att klicka på titelraden på varje box. Använd Panelinställningar för att visa fler boxar (Primärt objekt/Sekundärt objekt, Länk, Aktivitetstyp, Användar-ID) eller byta layout på denna vy.

en: The type for the profile field.
sv_SE: Typen för profilfältet.

en: The type(s) of the Group.
sv_SE: Grupptyp(er).

en: The uploaded file exceeds the maximum allowed file size for this site
sv_SE: Den uppladdade filen överskrider den maximalt tillåtna filstorleken för den här webbplatsen

en: The uploaded file exceeds the maximum allowed file size of: %s
sv_SE: Den uppladdade filen överskrider den maximalt tillåtna filstorleken på: %s

en: The uploaded file was only partially uploaded.
sv_SE: Den uppladdade filen laddades endast upp delvis.

en: The user ID of the Message sender.
sv_SE: Användar-ID på meddelandets avsändare.

en: The user ID to remove from the thread
sv_SE: Användar-ID att ta bort från tråden

en: The user is already active.
sv_SE: Användaren är redan aktiv.

en: The value of the field data.
sv_SE: Värdet på fältets data.

en: The value(s) for the field data.
sv_SE: Värdet/värdena för fältets data.

en: The way profile field's options are ordered.
sv_SE: Hur profilfälts-alternativ sorteras.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files.
sv_SE: Webbläsaren på din enhet kan inte användas för att ladda upp filer.

en: Theme activated! This theme contains <a href="%s">custom header image</a> support and <a href="%s">sidebar widgets</a>.
sv_SE: Temat aktiverat! Detta temat innehåller <a href="%s">ändringsbar bild i sidhuvud</a> support och <a href="%s">sidebar widgets</a>.

en: There are many different types of activities. Some are generated automatically by BuddyPress and other plugins, and some are entered directly by a user in the form of status update. To help manage the different activity types, use the filter dropdown box to switch between them.
sv_SE: Det finns flera olika typer av aktiviteter. Vissa skapas automatiskt av BuddyPress eller andra tillägg, andra skapas manuellt av användare via t ex statusuppdateringar. För att underlätta läsningen av aktivitetsflödet, använd filter-menyn för att växla mellan de olika aktivitetstyperna.

en: There are no fields in this group.
sv_SE: Det finns inga fält i denna grupp.

en: There are no groups to display.
sv_SE: Det finns inga grupper att visa.

en: There are no invitations to display.
sv_SE: Det finns inga inbjudningar att visa.

en: There are no more pending invitations for the group.
sv_SE: Det finns inga fler inväntande inbjudningar för gruppen.

en: There are no pending membership requests.
sv_SE: Det finns inga väntande medlemskapsförfrågningar.

en: There are no posts for this topic.
sv_SE: Det finns inga inlägg för det här ämnet.

en: There are no recently active members
sv_SE: Det finns inga nyligen aktiva medlemmar

en: There are no users currently online
sv_SE: Ingen användare är online just nu

en: There aren't enough site members to show a random sample just yet.
sv_SE: Det finns inte tillräckligt med medlemmar för att visa ett slumpat urval riktigt än.

en: There is a pending change of your email address to %s.
sv_SE: Det finns en väntande ändring för din e-postadress till %s.

en: There is already a request to this member.
sv_SE: Det finns redan en förfrågan kopplad till denna medlem.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
sv_SE: Ett konfigurationsfel uppstod. Kontakta serveradministratören.

en: There was a problem accepting that request. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att acceptera den förfrågan. Försök igen.

en: There was a problem activating accounts. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att aktivera konton. Försök igen.

en: There was a problem activating that notice.
sv_SE: Det gick inte att aktivera notisen.

en: There was a problem closing the notice.
sv_SE: Ett problem uppstod när notisen skulle stängas.

en: There was a problem cropping the group profile photo.
sv_SE: Det gick inte att beskära gruppens profilbild.

en: There was a problem cropping your %s photo.
sv_SE: Det gick inte att beskära ditt %s-foto.

en: There was a problem cropping your profile photo.
sv_SE: Det gick inte att beskära din profilbild.

en: There was a problem deactivating that notice.
sv_SE: Det gick inte att inaktivera notisen.

en: There was a problem deleting invitations. Please try again.
sv_SE: Ett problem uppstod när inbjudningar skulle tas bort. Försök igen.

en: There was a problem deleting messages.
sv_SE: Det gick inte att ta bort meddelanden.

en: There was a problem deleting sign-ups. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att radera medlemsförfrågningar. Försök igen.

en: There was a problem deleting that notice.
sv_SE: Det gick inte att ta bort notisen.

en: There was a problem deleting that notification.
sv_SE: Det gick inte att ta bort aviseringen.

en: There was a problem deleting that profile photo. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att ta bort den profilbilden. Försök igen.

en: There was a problem deleting the group cover image. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att ta bort omslagsbilden för gruppen. Försök igen.

en: There was a problem deleting the group profile photo. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att ta bort gruppens profilbild. Försök igen.

en: There was a problem deleting your cover image. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att ta bort din omslagsbild. Försök igen.

en: There was a problem deleting your messages. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att ta bort dina meddelanden. Försök igen.

en: There was a problem deleting your profile photo. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att ta bort din profilbild. Försök igen.

en: There was a problem dismissing the notice.
sv_SE: Det gick inte att ta bort aviseringen.

en: There was a problem dismissing the notice. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att avfärda notisen. Försök igen.

en: There was a problem displaying the content. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att visa innehållet. Försök igen.

en: There was a problem managing your messages.
sv_SE: Det gick inte att hantera dina meddelanden.

en: There was a problem managing your notifications.
sv_SE: Det gick inte att hantera dina aviseringar.

en: There was a problem marking messages as read.
sv_SE: Det gick inte att markera meddelanden som lästa.

en: There was a problem marking messages as unread.
sv_SE: Det gick inte att markera meddelanden som olästa.

en: There was a problem marking that message.
sv_SE: Det gick inte att markera meddelandet.

en: There was a problem marking that notification.
sv_SE: Det gick inte att markera aviseringen.

en: There was a problem marking this activity as spam. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att markera denna aktivitet som skräppost. Försök igen.

en: There was a problem marking your messages as read. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att märka dina meddelanden som lästa. Försök igen.

en: There was a problem marking your messages as unread. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att märka dina meddelanden som olästa. Försök igen.

en: There was a problem performing this action. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att utföra denna åtgärd. Försök igen.

en: There was a problem posting your update, please try again.
sv_SE: Det gick inte att publicera din uppdatering, försök igen.

en: There was a problem posting your update. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att publicera din uppdatering. Försök igen.

en: There was a problem rejecting that request. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att neka den förfrågan. Försök igen.

en: There was a problem sending that reply. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att skicka det svaret. Försök igen.

en: There was a problem sending the activation emails. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att skicka aktiveringsmeddelanden. Försök igen.

en: There was a problem sending the invitation emails. Please try again.
sv_SE: Ett problem uppstod när inbjudningsmeddelandet skulle skickas. Försök igen.

en: There was a problem sending your reply. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att skicka ditt svar. Försök igen.

en: There was a problem starring your messages. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att stjärnmärka dina meddelanden. Försök igen.

en: There was a problem unstarring your messages. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att ta bort stjärnmärkningen från dina meddelanden. Försök igen.

en: There was a problem updating some of your profile information. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att uppdatera en del av din profilinformation. Försök igen.

en: There was a problem uploading the cover image.
sv_SE: Det gick inte att ladda upp omslagsbilden.

en: There was a problem verifying your new email address. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att verifiera din e-postadress. Försök igen.

en: There was a problem when deleting. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att radera. Försök igen.

en: There was a problem; please correct the form below and try again.
sv_SE: Det uppstod problem: korrigera formuläret nedan och försök igen.

en: There was an error accepting the group invitation. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när gruppinbjudan skulle godkännas. Försök igen.

en: There was an error accepting the membership request.
sv_SE: Ett fel inträffade när medlemskapsförfrågan skulle godkännas.

en: There was an error accepting the membership request. Please try again.
sv_SE: Ett fel inträffade när medlemskapsförfrågan skulle godkännas. Försök igen.

en: There was an error deleting messages.
sv_SE: Ett fel uppstod när meddelandena skulle tas bort.

en: There was an error deleting that message.
sv_SE: Ett fel uppstod när meddelandet skulle tas bort.

en: There was an error deleting the %s. Please try again.
sv_SE: Det uppstod ett fel när %s skulle raderas. Försök igen.

en: There was an error deleting the group. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när gruppen skulle raderas. Försök igen.

en: There was an error joining the group.
sv_SE: Det gick inte att gå med i gruppen.

en: There was an error leaving the group.
sv_SE: Det gick inte att lämna i gruppen.

en: There was an error marking that activity as a favorite. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när aktiviteten skulle favoritmarkeras. Försök igen.

en: There was an error posting that reply, please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när svaret skulle läggas upp, försök igen.

en: There was an error posting that reply. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när svaret skulle publiceras. Försök igen.

en: There was an error posting your reply. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när ditt svar skulle publiceras. Försök igen.

en: There was an error rejecting the membership request.
sv_SE: Det uppstod ett fel när medlemskapsförfrågan skulle nekas.

en: There was an error rejecting the membership request. Please try again.
sv_SE: Det uppstod ett fel när medlemskapsförfrågan skulle nekas. Försök igen.

en: There was an error removing that activity as a favorite. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när aktiviteten skulle tas bort som favorit. Försök igen.

en: There was an error removing that user from the group. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när medlemmen skulle raderas. Försök igen.

en: There was an error removing the invite
sv_SE: Ett fel uppstod när inbjudan skulle tas bort

en: There was an error saving group details. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när gruppuppgifterna skulle sparas. Försök igen.

en: There was an error saving the field. Please try again.
sv_SE: Det uppstod ett fel med att spara fältet. Försök igen.

en: There was an error saving the group profile photo, please try uploading again.
sv_SE: Ett fel uppstod när gruppens profilbild skulle sparas, försök att ladda upp den igen.

en: There was an error saving the group. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när gruppen skulle sparas. Försök igen.

en: There was an error sending your group membership request. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när din förfrågan om medlemskap skulle skickas. Försök igen.

en: There was an error trying to create the friendship.
sv_SE: Ett fel uppstod när vänskapen skulle skapas.

en: There was an error trying to create the message.
sv_SE: Ett fel inträffade vid försöket att skapa meddelandet.

en: There was an error trying to delete the thread.
sv_SE: Ett fel inträffade vid försöket att ta bort tråden.

en: There was an error trying to update the message.
sv_SE: Ett fel inträffade vid försöket att uppdatera meddelandet.

en: There was an error updating group details. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när gruppinformationen skulle uppdateras. Försök igen.

en: There was an error updating group settings. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod med uppdatera gruppinställningarna. Försök igen.

en: There was an error when banning that user. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när användaren skulle stängas av. Försök igen.

en: There was an error when deleting that activity
sv_SE: Ett fel uppstod när aktiviteten skulle tas bort

en: There was an error when demoting that user. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när användaren skulle degraderas. Försök igen.

en: There was an error when posting your update. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när din uppdatering skulle publiceras. Försök igen.

en: There was an error when promoting that user. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när användaren skulle befordras. Försök igen.

en: There was an error when unbanning that user. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod med att ta bort avstängningen av användaren. Försök igen.

en: There was an error while changing group type. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när grupptypen skulle ändras. Försök igen.

en: There was an error while changing member type. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när medlemstyp skulle ändras. Försök igen.

en: There were no groups found.
sv_SE: Inga grupper hittades.

en: There were no members found, please try another filter.
sv_SE: Hittade inga medlemmar, använd ett annat filter.

en: These field options are invalid.
sv_SE: Dessa fältval är ogiltiga.

en: These globals should not be used directly and are deprecated. Please use the BuddyPress nav functions instead.
sv_SE: Dessa &rdquo;globals&rdquo; bör inte användas direkt och är utfasade. Använd BuddyPress navigations-funktionalitet istället.

en: These identify the object that created this activity. For example, the fields could reference a pair of site and comment IDs.
sv_SE: De här identifierar objektet som skapade aktiviteten. Fälten kan till exempel höra ihop med webbplats- och kommentars-id.

en: Third Footer Widget Area
sv_SE: Sidfotens tredje widgetfält

en: This action cannot be undone.
sv_SE: Den här handlingen kan inte ångras.

en: This action should not be used directly. Please use the BuddyPress Group Extension API to generate Manage tabs.
sv_SE: Denna åtgärd bör inte användas direkt. Använd BuddyPress Group Extension API för att generera hanteringsflikar.

en: This activity has been marked as spam and is no longer visible.
sv_SE: Denna aktivitet har markerats som skräppost och är inte längre synlig.

en: This activity item has a type (%s) that is not registered using bp_activity_set_action(), so no label is available.
sv_SE: Denna aktivitet är av en typ (%s) som inte hanteras av bp_activity_set_action(), så därför saknas en bra benämning.

en: This field can be seen by: %s
sv_SE: Detta fält visas för: %s

en: This field can be seen by: <span class="current-visibility-level">%s</span>
sv_SE: Detta fält visas för: <span class="current-visibility-level">%s</span>

en: This field may be seen by: %s
sv_SE: Detta fält kan ses av: %s

en: This field should be available to:
sv_SE: Detta fält ska vara tillgängligt för:

en: This file is empty. Please try another.
sv_SE: Filen är tom. Försök med en annan.

en: This file is not an image. Please try another.
sv_SE: Filen är inte en bild. Försök med en annan.

en: This file type is not allowed. Please try another.
sv_SE: Filtypen är inte tillåten. Försök med en annan.

en: This group has no administrators
sv_SE: Denna grupp saknar administratör

en: This group has no members.
sv_SE: Den här gruppen har inga medlemmar.

en: This group has no moderators
sv_SE: Denna grupp saknar moderator

en: This group is not currently accessible.
sv_SE: Denna grupp är för närvarande inte tillgänglig.

en: This group must have at least one admin
sv_SE: Denna grupp måste ha minst en admininistratör

en: This group will be listed in the groups directory and in search results.
sv_SE: Den här gruppen kommer att listas i gruppkatalogen och i sökresultat.

en: This group will not be listed in the groups directory or search results.
sv_SE: Denna grupp kommer inte att listas i gruppkatalogen eller i sökresultat.

en: This is a hidden group
sv_SE: Detta är en dold grupp

en: This is a hidden group and only invited members can join.
sv_SE: Det här är en dold grupp och bara inbjudna medlemmar kan gå med.

en: This is a notice to all users.
sv_SE: Detta är en notis till alla användare.

en: This is a private group
sv_SE: Detta är en privat grupp

en: This is a private group and you must request group membership in order to join.
sv_SE: Detta är en privat grupp och du måste begära medlemskap för att gå med.

en: This is a private group. To join you must be a registered site member and request group membership.
sv_SE: Detta är en privat grupp. För att gå med måste du registrera dig på webbplatsen och ansöka om medlemskap.

en: This is a private group. Your membership request is awaiting approval from the group administrator.
sv_SE: Detta är en privat grupp. Din medlemskapsförfrågan har ännu inte besvarats av gruppadministratören.

en: This is a public group
sv_SE: Detta är en offentlig grupp

en: This is a required field
sv_SE: Det här fältet är obligatoriskt

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
sv_SE: Detta är större än den maximala storleken. Prova en annan.

en: This is the admin view of a user&#39;s profile.
sv_SE: Detta är administrationsvyn för en användares profil.

en: This is the administration screen for member invitations on your site.
sv_SE: Detta är administrationsvyn för ej medlemsinbjudningar på din webbplats.

en: This is the administration screen for pending accounts on your site.
sv_SE: Det här är administrationssidan för väntande konton på din webbplats.

en: This member has no notifications.
sv_SE: Denna medlem har inga aviseringar.

en: This member has no unread notifications.
sv_SE: Denna medlem har inga olästa aviseringar.

en: This member is a spammer.
sv_SE: Denna medlem är en spammare.

en: This member's profile settings have been saved.
sv_SE: Profilinställningarna för denna medlem har sparats.

en: This page is a convenient way to edit the details associated with one of your groups.
sv_SE: Denna sida är ett bekvämt sätt att redigera uppgifterna som är associerade med en av dina grupper.

en: This topic does not exist.
sv_SE: Det här ämnet finns inte.

en: This topic is closed, replies are no longer accepted.
sv_SE: Det här ämnet är stängt, inga fler inlägg accepteras.

en: This user has been marked as a spammer. Only site admins can view this profile.
sv_SE: Den här användaren har markerats som en skräppostare. Endast webbplatsadministratörer kan visa den här profilen.

en: This user is a spammer.
sv_SE: Denna användare skriver skräpinlägg.

en: This user's notification settings have been saved.
sv_SE: Denna användares aviseringsinställningar har sparats.

en: Thread URL
sv_SE: Tråd-URL

en: Three columns
sv_SE: Tre kolumner

en: Thumb size of the image file.
sv_SE: Miniatyrens storlek för bildfilen.

en: Thumbnail
sv_SE: Miniatyr

en: Time elapsed
sv_SE: Tid förfluten

en: Title of the latest message of the Thread, as it exists in the database.
sv_SE: Rubriken för det senaste meddelandet i tråden, så som det finns i databasen.

en: Title of the latest message of the Thread, transformed for display.
sv_SE: Rubrik för det senaste meddelandet i tråden, omvandlat för visning.

en: Title of the latest message of the Thread.
sv_SE: Rubrik för det senaste meddelandet i tråden.

[ctx: Title of the login widget]
en: (BuddyPress) Log In
sv_SE: (BuddyPress) Logga in

en: Title:
sv_SE: Titel:

en: To erase all data associated with your account, your user account must be completely deleted.
sv_SE: För att radera all data som är kopplad till ditt konto måste ditt användarkonto tas bort fullständigt.

en: To skip the avatar upload process, hit the "Next Step" button.
sv_SE: För att hoppa över bilduppladdning, tryck på knappen &rdquo;Nästa&rdquo;.

en: To skip the group profile photo upload process, hit the "Next Step" button.
sv_SE: För att hoppa över uppladdning av profilbild för gruppen, klicka på knappen &rdquo;Nästa&rdquo;.

en: To:
sv_SE: Till:

en: Toolbar
sv_SE: Verktygsrad

[ctx: Toolbar Mention logged in user]
en: Mentions
sv_SE: Omnämnanden

[ctx: Toolbar Mention logged in user]
en: Mentions %s
sv_SE: Omnämningar %s

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Topic
sv_SE: Ämne

en: Topic tags:
sv_SE: Taggar för diskussionsämnen:

en: Total count of unread messages into the Thread for the requested user.
sv_SE: Totalt antal olästa meddelanden i tråden för den begärda användaren.

en: Total number of comments of the activity object.
sv_SE: Totalt antal kommentarer för aktivitetsobjektet.

en: Two columns
sv_SE: Två kolumner

en: Type
sv_SE: Typ

en: Type ID
sv_SE: Typ-ID

en: Type slug
sv_SE: Typ-slug

en: Type:
sv_SE: Typ:

en: Un-spammed by %s
sv_SE: Avmarkerat som skräppost av %s

en: Unauthorized request.
sv_SE: Obehörig förfrågan.

en: Unavailable to all members.
sv_SE: Otillgängligt för alla medlemmar.

en: Unban this member
sv_SE: Ta bort status 'blockera denna medlem'

en: Under the hood
sv_SE: Under huven

en: Unique numeric identifier of the friendship.
sv_SE: Unikt numeriskt ID för vänskapen.

[ctx: Unnamed recipient salutation]
en: Hi,
sv_SE: Hej,

en: Unread
sv_SE: Oläst

en: Unread notifications
sv_SE: Olästa aviseringar

en: Unregistered action - %s
sv_SE: Oregistrerad åtgärd – %s

en: Unreplied
sv_SE: Obesvarat

en: Unstar
sv_SE: Ta bort stjärnmärkning

en: Unstar Conversation
sv_SE: Ta bort stjärnmärkning på konversation

en: Unstar Message
sv_SE: Ta bort stjärnmärkning på meddelande

en: Unstarring messages. Please wait.
sv_SE: Tar bort stjärnmärkning på meddelanden. Vänta.

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update Posted!
sv_SE: Uppdatering gjord!

en: Update Profile
sv_SE: Uppdatera profil

en: Update posted.
sv_SE: Uppdatering publicerad.

en: Update your email and or password.
sv_SE: Uppdatera din e-post och eller lösenord.

en: Updated Profile
sv_SE: Uppdaterade profil

en: Updated Profile Photos
sv_SE: Uppdaterade profilbilder

en: Updates
sv_SE: Uppdateringar

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Upload Cover Image
sv_SE: Ladda upp omslagsbild

en: Upload Failed! Error was: %s
sv_SE: Uppladdningen misslyckades! Felet var: %s

en: Upload Group Avatar
sv_SE: Ladda upp gruppbild

en: Upload Image
sv_SE: Ladda upp bild

en: Upload Limit Exceeded
sv_SE: Uppladdningsgräns överskriden

en: Upload an image to use as a profile photo for this group. The image will be shown on the main group page, and in search results.
sv_SE: Ladda upp en bild för användning som profilbild för den här gruppen. Bilden kommer att visas på gruppens huvudsida och i sökresultat.

en: Upload an image to use as an avatar for this group. The image will be shown on the main group page, and in search results.
sv_SE: Ladda upp en bild som gruppbild för den här gruppen. Bilden kommer att visas på gruppens huvudsida och i sökresultat.

en: Upload failed! Error was: %s
sv_SE: Uppladdning misslyckades! Felet var: %s

en: Upload failed! Error was: %s.
sv_SE: Misslyckades ladda upp! Felet var: %s.

en: Upload failed.
sv_SE: Uppladdning misslyckades.

en: Upload stopped.
sv_SE: Uppladdning stoppad.

[ctx: Uploader: Drop your file here - or - Select your File]
en: or
sv_SE: eller

en: Use column navigation for the Activity directory.
sv_SE: Använd kolumnnavigering för aktivitetskatalogen.

en: Use column navigation for the Groups directory.
sv_SE: Använd kolumnnavigering för gruppkatalogen.

en: Use column navigation for the Members directory.
sv_SE: Använd kolumnnavigering för medlemskatalogen.

en: Use tab styling for Groups directory navigation.
sv_SE: Använd flikstil för navigering i gruppkatalog.

en: Use tab styling for primary nav.
sv_SE: Använd flikstil för primär navigering.

en: Use tab styling for primary navigation.
sv_SE: Använd flikstil för primär navigering.

en: Use tab styling for secondary nav.
sv_SE: Använd flikstil för sekundär navigering.

en: Use tab styling for secondary navigation.
sv_SE: Använd flikstil för sekundär navigering.

en: Use tab styling for the group creation process.
sv_SE: Använd flikstil för processen att skapa en grupp.

en: Use the "Send" button to send your invite or the "Cancel" button to abort.
sv_SE: Använd knappen &rdquo;Skicka&rdquo; för att skicka din inbjudan eller knappen &rdquo;Avbryt&rdquo; för att avbryta.

en: Use the round style for member and group avatars.
sv_SE: Använd rund stil på profilbilder för medlemmar och grupper.

en: Use the tools below to manually recalculate these relationships.
sv_SE: Använd verktygen nedan för att manuellt reparera dessa relationer.

en: User Capabilities
sv_SE: Användarbehörigheter

en: User Groups
sv_SE: Grupper

en: User account has not yet been activated
sv_SE: Användarkontot har inte aktiverats än

en: User ban removed successfully
sv_SE: Användarens blockering (ban) borttagen

en: User banned successfully
sv_SE: Användaren blockerades

en: User could not be marked as spammer.
sv_SE: Användaren kunde inte markeras som skräppostare.

en: User could not be removed as spammer.
sv_SE: Användaren kunde inte tas bort som skräppostare.

en: User demoted successfully
sv_SE: Användaren nedgraderades

en: User is not allowed to approve membership requests to this group.
sv_SE: Användaren saknar behörighet att godkänna medlemskapsförfrågningar för denna grupp.

en: User is not allowed to delete this membership request.
sv_SE: Användaren saknar behörighet att ta bort denna medlemskapsförfrågan.

en: User last_activity data is no longer stored in usermeta. Use bp_get_user_last_activity() instead.
sv_SE: Data för användarens last_activity lagras inte längre i usermeta. Använd bp_get_user_last_activity() istället.

en: User last_activity data is no longer stored in usermeta. Use bp_update_user_last_activity() instead.
sv_SE: Data för användarens last_activity lagras inte längre i usermeta. Använd bp_update_user_last_activity() istället.

en: User marked as spammer. Spam users are visible only to site admins.
sv_SE: Användaren markerad som skräppostare. Skräppostande användare syns endast för webbplatsadministratörer.

en: User promoted successfully
sv_SE: Användaren befordrades

en: User registration is currently not allowed.
sv_SE: Registrering av användare är inte tillåten just nu.

en: User removed as spammer.
sv_SE: Användaren togs bort som skräppostare.

en: User removed from spam.
sv_SE: Användare avmarkerad som skräppostare.

en: User removed successfully
sv_SE: Användaren togs bort

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Username must be at least 4 characters
sv_SE: Användarnamn måste vara minst 4 tecken

en: Usernames can contain only letters, numbers, ., -, and @
sv_SE: Användarnamn kan bara bestå av bokstäver, siffror och ., -, och @.

en: Users
sv_SE: Användare

en: Users with no member type
sv_SE: Användare utan medlemstyp

en: Using the search form, you can find pending accounts more easily. The Username and Email fields will be included in the search.
sv_SE: Genom att använda sökformuläret kan du lättare hitta ej aktiverade konton. Fältet Användarnamn och E-postadress kommer att omfattas av sökningen.

en: Value for the field, as it exists in the database.
sv_SE: Fältets värde, så som det finns i databasen.

en: Value suppressed.
sv_SE: Värde dolt.

en: Video error. Please upload a photo instead.
sv_SE: Videofel. Ladda upp ett foto istället.

en: View
sv_SE: Visa

en: View Activity
sv_SE: Visa aktivitet

en: View Conversation
sv_SE: Visa konversation

en: View Discussion
sv_SE: Visa Diskussion

en: View Message
sv_SE: Visa meddelande

en: View Profile
sv_SE: Visa profil

en: View Thread / Permalink
sv_SE: Visa Tråd / Permalänk

en: View activity.
sv_SE: Visa aktivitet.

en: View all actions
sv_SE: Visa alla åtgärder

en: View full conversation and reply.
sv_SE: Visa fullständig konversation och svar.

en: View on %s
sv_SE: Visa på %s

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s active member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s active members
sv_SE[0]: Visar %1$s - %2$s av %3$s aktiv medlem
sv_SE[1]: Visar %1$s - %2$s av %3$s aktiva medlemmar

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s group | Viewing %1$s - %2$s of %3$s groups
sv_SE[0]: Visar %1$s - %2$s av %3$s grupp
sv_SE[1]: Visar %1$s - %2$s av %3$s grupper

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s item | Viewing %1$s - %2$s of %3$s items
sv_SE[0]: Visar %1$s - %2$s av %3$s objekt
sv_SE[1]: Visar %1$s - %2$s av %3$s objekt

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s members
sv_SE[0]: Visar %1$s - %2$s av %3$s medlem
sv_SE[1]: Visar %1$s - %2$s av %3$s medlemmar

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s member with friends | Viewing %1$s - %2$s of %3$s members with friends
sv_SE[0]: Visar %1$s - %2$s av %3$s medlem med vänner
sv_SE[1]: Visar %1$s - %2$s av %3$s medlemmar med vänner

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s message | Viewing %1$s - %2$s of %3$s messages
sv_SE[0]: Visar %1$s - %2$s av %3$s meddelande
sv_SE[1]: Visar %1$s - %2$s av %3$s meddelanden

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s notification | Viewing %1$s - %2$s of %3$s notifications
sv_SE[0]: Visar %1$s - %2$s av %3$s aviseringar
sv_SE[1]: Visar %1$s - %2$s av %3$s aviseringar

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s online member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s online members
sv_SE[0]: Visar %1$s - %2$s av %3$s medlem online
sv_SE[1]: Visar %1$s - %2$s av %3$s medlemmar online

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s request | Viewing %1$s - %2$s of %3$s requests
sv_SE[0]: Visar %1$s - %2$s av %3$s förfrågan
sv_SE[1]: Visar %1$s - %2$s av %3$s förfrågningar

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s site | Viewing %1$s - %2$s of %3$s sites
sv_SE[0]: Visar %1$s - %2$s av %3$s webbplats
sv_SE[1]: Visar %1$s - %2$s av %3$s webbplatser

en: Viewing 1 active member
sv_SE: Visar 1 aktiv medlem

en: Viewing 1 group
sv_SE: Visar 1 grupp

en: Viewing 1 invitation
sv_SE: Visar 1 inbjudan

en: Viewing 1 item
sv_SE: Visar 1 objekt

en: Viewing 1 member
sv_SE: Visar 1 medlem

en: Viewing 1 member with friends
sv_SE: Visar 1 medlem med vänner

en: Viewing 1 message
sv_SE: Visar 1 meddelande

en: Viewing 1 notification
sv_SE: Visar 1 avisering

en: Viewing 1 online member
sv_SE: Visar 1 inloggad medlem

en: Viewing 1 request
sv_SE: Visar 1 förfrågan

en: Viewing 1 site
sv_SE: Visar 1 webbplats

en: Viewing groups of the type: %s
sv_SE: Visar grupper av typen: %s

en: Viewing members of the type: %s
sv_SE: Visar medlemmar av typen: %s

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

[ctx: Visibility level setting]
en: All Members
sv_SE: Alla medlemmar

[ctx: Visibility level setting]
en: Everyone
sv_SE: Alla

[ctx: Visibility level setting]
en: My Friends
sv_SE: Mina vänner

[ctx: Visibility level setting]
en: Only Me
sv_SE: Bara jag

en: Visit Group
sv_SE: Besök grupp

en: Visit Site
sv_SE: Besök webbplats

en: Visit the Support Forums
sv_SE: Besök supportforumen

en: WARNING: Deleting this group will completely remove ALL content associated with it. There is no way back, please be careful with this option.
sv_SE: VARNING: Att radera den här gruppen innebär att ALLT innehåll associerat med den kommer att raderas. Det finns ingen väg tillbaka, var försöktig.

[ctx: WP Comments data exporter friendly name]
en: Comments
sv_SE: Kommentarer

[ctx: WP Media data exporter friendly name]
en: Personal information
sv_SE: Personlig information

en: We were unable to generate the data export request.
sv_SE: Vi kunde inte generera begäran om dataexport.

en: We're sorry, but we can't find the page that you're looking for. Perhaps searching will help.
sv_SE: Vi kunde inte hitta sidan du letade efter. Testa en sökning.

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Wether the friendship has been accepted.
sv_SE: Om vänskapen har accepterats.

en: What personal data we collect and why we collect it
sv_SE: Vilka personliga data vi samlar in och varför vi samlar in dem

en: What's new in %s, %s?
sv_SE: Vad händer i ”%s”, %s?

en: What's new, %s?
sv_SE: Vad händer, %s?

en: What's new?
sv_SE: Vad är nytt?

en: Whether it's a new notification or not.
sv_SE: Om det är en ny avisering eller ej.

en: Whether results should exclude banned group members.
sv_SE: Om resultatet ska utesluta blockerade gruppmedlemmar.

en: Whether results should exclude group admins and mods.
sv_SE: Om resultatet ska utesluta gruppadministratörer och moderatorer.

en: Whether results should include hidden Groups.
sv_SE: Om resultat ska inkludera dolda grupper.

en: Whether the Group has a forum enabled or not.
sv_SE: Om gruppen har ett forum aktiverat eller ej.

en: Whether the activity has been marked as spam or not.
sv_SE: Om aktiviteten har markerats som skräppost eller ej.

en: Whether the activity object has been favorited by the current user.
sv_SE: Om aktivitetsobjektet har favoriserats av den aktuella användaren.

en: Whether the activity object should be sitewide hidden or not.
sv_SE: Om aktivitetsobjektet ska vara dolt på hela webbplatsen eller ej.

en: Whether the component is active or not.
sv_SE: Om komponenten är aktiv eller inte.

en: Whether the friendship been confirmed/accepted.
sv_SE: Om vänskapen har bekräftats/accepteras.

en: Whether the group of profile fields can be deleted or not.
sv_SE: Om gruppen av profilfält kan tas bort eller ej.

en: Whether the invite has been sent to the invitee.
sv_SE: Om inbjudan har skickats till den inbjudne.

en: Whether the invite should be sent to the invitee.
sv_SE: Om inbjudan ska skickas till den inbjudne.

en: Whether the object is active or inactive.
sv_SE: Om objektet är aktivt eller inaktivt.

en: Whether the option is the default one for the profile field.
sv_SE: Om alternativet är standardalternativet för profilfältet.

en: Whether the profile field can be deleted or not.
sv_SE: Om profilfältet kan tas bort eller ej.

en: Whether the profile field must have a value.
sv_SE: Om profilfältet måste ha ett värde.

en: Whether this notice is active or not.
sv_SE: Om denna notis är aktiv eller inte.

en: Whether to activate or deactivate the component.
sv_SE: Om komponenten ska aktiveras eller inaktiveras.

en: Whether to allow members to set the visibility for the profile field data or not.
sv_SE: Om medlemmar ska tillåtas ställa in synligheten för profilfältets information eller ej.

en: Whether to fetch data for each field. Requires a $user_id.
sv_SE: Om informationen för varje fält ska hämtas. Ett $user_id krävs.

en: Whether to fetch the fields for each group.
sv_SE: Om fälten i varje grupp ska hämtas.

en: Whether to fetch the visibility level for each field.
sv_SE: Om synbarhetsnivån för varje fält ska hämtas.

en: Whether to hide profile fields where the user has not provided data or not.
sv_SE: Om profilfält där användaren inte har angett information ska döljas eller ej.

en: Whether to mark the thread as read.
sv_SE: Om tråden ska markeras som läst.

en: Whether to mark the thread as unread.
sv_SE: Om tråden ska markeras som oläst.

en: Whether to pre-fetch xprofilemeta for all retrieved groups, fields, and data.
sv_SE: Om xprolfilemeta för alla hämtade grupper, fält och data ska förhämtas.

en: Whether to return an <img> HTML element, vs a raw URL to a group avatar.
sv_SE: Om det ska returneras ett <img> HTML-element, eller en rå URL till en grupps profilbild.

en: Whether to return an <img> HTML element, vs a raw URL to an avatar.
sv_SE: Om det ska returneras ett <img> HTML-element, eller en rå URL till en profilbild.

en: Which members of this group are allowed to invite others?
sv_SE: Vilka medlemmar i denna grupp får bjuda in andra?

en: Who can invite others to this group?
sv_SE: Vem kan bjuda in andra till denna grupp?

en: Who can see this field?
sv_SE: Vem kan se detta fält?

en: Who is allowed to see this field?
sv_SE: Vem har tillåtelse att se detta fält?

en: Who may see the saved value for this profile field.
sv_SE: Vem som kan se det sparade värdet för detta profilfält.

en: Who's Online
sv_SE: Vilka är online

en: Why have all my BuddyPress menus disappeared?
sv_SE: Varför har alla mina menyer i BuddyPress försvunnit?

en: Wide width
sv_SE: Bred bredd

en: With our thanks to these Open Source projects
sv_SE: Med vårt tack till dessa Open Source-projekt

en: WordPress field
sv_SE: WordPress-fält

[ctx: XProfile admin edit field]
en: Description
sv_SE: Beskrivning

[ctx: XProfile admin edit field]
en: Name (required)
sv_SE: Namn (obligatoriskt)

en: Year
sv_SE: År

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Yes, I'd like to create a new site
sv_SE: Ja, jag vill skapa en ny webbplats

en: Yes, i'd like to create a new site
sv_SE: Ja, jag vill skapa en ny webbplats

en: Yes, send email
sv_SE: Ja, skicka e-post

en: You
sv_SE: Du

en: You already have a pending friendship request with this user
sv_SE: Du har redan en väntande vänskapsförfrågan med den här användaren

en: You are about to activate the following account:
sv_SE: Du är på väg att aktivera följande konto:

en: You are about to activate the following accounts:
sv_SE: Du är på väg att aktivera följande konton:

en: You are about to delete the following %s:
sv_SE: Du är på väg att ta bort följande %s:

en: You are about to delete the following account:
sv_SE: Du är på väg att ta bort följande konto:

en: You are about to delete the following accounts:
sv_SE: Du är på väg att radera följande konton:

en: You are about to delete the following activities:
sv_SE: Du är på väg att ta bort följande aktiviteter:

en: You are about to delete the following field group:
sv_SE: Du är på väg att ta bort följande fältgrupper:

en: You are about to delete the following groups:
sv_SE: Du håller på att ta bort följande grupper:

en: You are about to resend an activation email to the following account:
sv_SE: Du är på väg att skicka ett aktiveringsmeddelande till följande konto:

en: You are about to resend an activation email to the following accounts:
sv_SE: Du är på väg att skicka ett aktiveringsmeddelande till följande konton:

en: You are alone in this conversation.
sv_SE: Du är den enda deltagaren i denna konversation.

en: You are already a member of the group.
sv_SE: Du är redan medlem i gruppen.

en: You are already friends with this user
sv_SE: Du är redan vän med den här användaren

en: You are browsing the archive for %1$s.
sv_SE: Du går nu igenom arkiven för  %1$s.

en: You are not a member of any groups so you don't have any group forums you can post in. To start posting, first find a group that matches the topic subject you'd like to start. If this group does not exist, why not <a href='%s'>create a new group</a>? Once you have joined or created the group you can post your topic in that group's forum.
sv_SE: Du är inte medlem i några grupper så du kan inte göra inlägg i några gruppforum. För att kunna börja göra inlägg, hitta en gupp som passar det ämne som du vill starta. Om gruppen inte finns, så kan du  <a href='%s'>starta en ny grupp</a>! När du har gått med i en eller skapat en grupp så kan du göra ett inlägg med ditt ämne i gruppens forum.

en: You are not allowed to perform this action.
sv_SE: Du saknar behörighet att utföra denna åtgärd.

en: You are not allowed to send invitations for this group.
sv_SE: Du saknar behörighet att skicka inbjudningar för denna grupp.

en: You are not allowed to send or remove invites
sv_SE: Du kan inte skicka eller ta bort inbjudningar

en: You are not an admin of this group.
sv_SE: Du är inte administratör för denna grupp.

en: You are not yet friends with this user
sv_SE: Du är ännu inte vän med den här användaren

en: You are requesting to become a member of the group "%s".
sv_SE: Du begär att bli medlem i gruppen &rdquo;%s&rdquo;.

en: You are requesting to become a member of the group '%s'.
sv_SE: Du begär att få bli medlem i gruppen ”%s”.

en: You can also moderate the activity from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the activity.
sv_SE: Du kan även moderera aktiviteten på denna sida genom att använda panelen Status, där du också kan ändra tidpunkten för aktiviteten.

en: You can change this or any other email notification preferences in your email settings.
sv_SE: Du kan ändra det här och alla andra e-postinställningar för aviseringar under inställningar för e-post.

en: You can manage activities made on your site similar to the way you manage comments and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on activities using the on-hover action links or the Bulk Actions.
sv_SE: Du redigerar aktiviteter på din webbplats på ungefär samma sätt som du redigerar kommentarer och annat innehåll. Denna vy går att anpassa på samma sätt som andra administrationssidor och du kan agera på aktiviteter genom att föra muspekaren över en aktivitet för att se relaterade verktygslänkar, eller genom att använda menyn Välj åtgärd.

en: You can manage groups much like you can manage comments and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on groups by using the on-hover action links or the Bulk Actions.
sv_SE: Du kan hantera grupper på ungefär samma sätt som kommentarer och annat innehåll. Denna vy är anpassningsbar på samma sätt som andra administrationsvyer och du kan redigera grupper genom länkar eller menyval.

en: You can reorder the list of your pending accounts by clicking on the Username, Email or Registered column headers.
sv_SE: Du kan sortera om listan av ej aktiverade konton genom att klicka på kolumnrubrikerna för Användarnamn, E-postadress eller Registrerad.

en: You can request an export of your personal data, containing the following items if applicable:
sv_SE: Du kan begära export av dina personuppgifter, inklusive följande objekt, i förekommande fall:

en: You can set your preferences for the %1$s or add %2$s to it.
sv_SE: Du kan ställa in dina preferenser för %1$s eller lägga till %2$s till den.

en: You cannot edit the requested user.
sv_SE: Du kan inte redigera denna användare.

en: You cannot join this group.
sv_SE: Du kan inte gå med i den här gruppen.

en: You cannot remove all administrators from a group.
sv_SE: Du kan inte ta bort alla administratörer från en grupp.

en: You do not have access to that conversation.
sv_SE: Du har inte åtkomst till den konversationen.

en: You do not have access to that page.
sv_SE: Du har inte åtkomst till denna sida.

en: You do not have access to this activity.
sv_SE: Du har inte behörighet till denna aktiviteten.

en: You do not have access to this content.
sv_SE: Du har inte tillgång till detta innehåll.

en: You do not have access to this group.
sv_SE: Du har inte tillgång till denna grupp.

en: You do not have access to this page.
sv_SE: Du har inte tillgång till denna sida.

en: You edit activities made on your site similar to the way you edit a comment. This is useful if you need to change which page the activity links to, or when you notice that the author has made a typographical error.
sv_SE: Du kan redigera aktiviteter på din webbplats på ungefär samma sätt som du redigerar en kommentar. Detta kan vara bra om du behöver ändra till var en aktivitet länkar eller om du upptäcker stavfel.

en: You have %1$d new comment replies
sv_SE: Du har %1$d nya svar till kommentarer

en: You have %1$d new mentions
sv_SE: Du har %1$d nya omnämnanden

en: You have %1$d new replies
sv_SE: Du har %1$d nya svar

en: You have %d new group invitations
sv_SE: Du har %d nya gruppinbjudningar

en: You have %d new messages
sv_SE: Du har %d nya meddelanden

en: You have %d pending friendship requests
sv_SE: Du har %d väntande vänskapsförfrågningar

en: You have %s new private message | You have %s new private messages
sv_SE[0]: Du har %s nytt privat meddelande
sv_SE[1]: Du har %s nya privata meddelanden

en: You have a friendship request from %s
sv_SE: Du har en vänskapsförfrågan från %s

en: You have a pending friendship request with this user
sv_SE: Du har en väntande vänskapsförfrågan med den här användaren

en: You have an invitation to the group: %s
sv_SE: Du har en inbjudan till gruppen %s

en: You have attempted to queue too many files.
sv_SE: Du har försökt att köa för många filer.

en: You have been promoted to <b>{{promoted_to}}</b> in the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot;.
sv_SE: Du har blivit befordrad till <b>{{promoted_to}}</b> i gruppen ”<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>”.

en: You have been promoted to {{promoted_to}} in the group: "{{group.name}}".
    
    To visit the group, go to: {{{group.url}}}
sv_SE: Du har blivit befordrad till {{promoted_to}} i gruppen: &rdquo;{{group.name}}&rdquo;.
    
    För mer information om gruppen, besök: {{{group.url}}}

en: You have been unsubscribed.
sv_SE: Din prenumerationen har avslutats.

en: You have no friends!
sv_SE: Du har inga vänner!

en: You have no notifications.
sv_SE: Du har inga aviseringar.

en: You have no outstanding group invites.
sv_SE: Du har inga väntande gruppinbjudningar.

en: You have no pending friendship requests.
sv_SE: Du har inga väntande vänskapsförfrågningar.

[ctx: You have no profile fields groups.]
en: You have no groups.
sv_SE: Du har inga grupper.

en: You have no unread notifications.
sv_SE: Du har inga olästa aviseringar.

en: You have posted too many links
sv_SE: Du har postat för många länkar

en: You have selected an image that is smaller than recommended. For best results, upload a picture larger than %1$d x %2$d pixels.
sv_SE: Du har valt en bild som är mindre än rekommenderad storlek. För bästa resultat, ladda upp en bild större än %1$d &times; %2$d pixlar.

en: You have selected an image that is smaller than recommended. For best results, upload a picture larger than %1$s x %2$s pixels.
sv_SE: Du har valt en bild som är mindre än rekommenderad storlek. För bästa resultat, ladda upp en bild större än %1$s &times; %2$s pixlar.

en: You have successfully created your account! Please log in using the username and password you have just created.
sv_SE: Ditt konto aktiverades! Du kan nu logga in med användarnamn och lösenord som du angav vid registreringen.

en: You have successfully created your account! To begin using this site you will need to activate your account via the email we have just sent to your address.
sv_SE: Du har nu skapat ditt konto! För att börja använda den här sidan måste du aktivera ditt konto via e-postmeddelandet vi precis skickade till din adress.

en: You have successfully dismissed your pending email change.
sv_SE: Du har förkastat din väntande ändring av e-postadress.

en: You have successfully verified your new email address.
sv_SE: Din nya e-postadress har blivit bekräftad.

en: You haven't added any friend connections yet.
sv_SE: Du har inte lagt till några vänner ännu.

en: You joined the group!
sv_SE: Du gick med i gruppen!

en: You may delete your account by visiting the %s page.
sv_SE: Du kan ta bort ditt konto genom att besöka sidan %s.

en: You may not register a group type with this name.
sv_SE: Du kan inte registrera en grupptyp med det här namnet.

en: You may not register a member type with this name.
sv_SE: Du kan inte registrera en medlemstyp med detta namn.

en: You may only upload 1 file.
sv_SE: Du får endast ladda upp 1 fil.

en: You must accept your pending invitation before you can access this private group.
sv_SE: Du måste acceptera din väntande inbjudan innan du får tillgång till denna privata grupp.

en: You must be <a href="%1$s">logged in</a> to post a comment.
sv_SE: Du behöver vara <a href="%1$s">inloggad</a> för att skriva en kommentar.

en: You must indicate that you have read and agreed to the Privacy Policy.
sv_SE: Du måste markera att du har läst och godkänt integritetspolicyn.

en: You must log in to access the page you requested.
sv_SE: Du måste logga in för att komma åt sidan.

en: You previously requested an export of your personal data on %s.
sv_SE: Du har tidigare begärt en export av dina personliga data på %s.

en: You recently changed the email address associated with your account on {{site.name}} to {{user.email}}. If this is correct, <a href="{{{verify.url}}}">go here to confirm the change</a>.
    
    Otherwise, you can safely ignore and delete this email if you have changed your mind, or if you think you have received this email in error.
sv_SE: Du ändrade nyligen e-postadressen för ditt konto på {{site.name}} till {{user.email}}. Stämmer det måste du <a href="{{{verify.url}}}">besöka den här sidan för att bekräfta ändringen</a>.
    
    Om det inte stämmer eller om du har ångrat dig, då kan du ignorera eller radera det här e-postmeddelandet.

en: You recently changed the email address associated with your account on {{site.name}} to {{user.email}}. If this is correct, go to the following link to confirm the change: {{{verify.url}}}
    
    Otherwise, you can safely ignore and delete this email if you have changed your mind, or if you think you have received this email in error.
sv_SE: Du ändrade nyligen e-postadressen för ditt konto på {{site.name}} till {{user.email}}. Stämmer det måste du bekräfta ändringar genom att besöka följande länk: {{{verify.url}}}
    
    Om det inte stämmer eller om du har ångrat dig, då kan du ignorera eller radera det här e-postmeddelandet.

en: You successfully left the group.
sv_SE: Du har nu lämnat gruppen

en: You were promoted to a mod in %d groups
sv_SE: Du befordades till moderator i %d grupper

en: You were promoted to a mod in the group "%s"
sv_SE: Du befordrades till en moderator i gruppen &rdquo;%s&rdquo;

en: You were promoted to an admin in %d groups
sv_SE: Du befordrades till administratör i %d grupper

en: You were promoted to an admin in the group "%s"
sv_SE: Du befordrades till administratör i gruppen ”%s”

en: You will auto join this group when you reply to this topic.
sv_SE: Du kommer automatiskt att gå med i den här gruppen när du skriver i det här ämnet.

en: You will auto join this group when you start a new topic.
sv_SE: Du kommer automatiskt att gå med i den här gruppen när du startar ett nytt ämne.

en: You will no longer receive emails when one of your groups is updated.
sv_SE: Du kommer inte längre få meddelanden när en av dina grupper uppdateras.

en: You will no longer receive emails when someone accepts your friendship request.
sv_SE: Du kommer inte längre få meddelanden när någon accepterar dina vänskapsförfrågningar.

en: You will no longer receive emails when someone mentions you in an update.
sv_SE: Du kommer inte längre få meddelanden när någon nämner dig i en uppdatering.

en: You will no longer receive emails when someone replies to an update or comment you posted.
sv_SE: Du kommer inte längre få e-post när någon svarar på en uppdatering eller kommentar som du gjort.

en: You will no longer receive emails when someone requests to be a member of your group.
sv_SE: Du kommer inte längre få meddelanden när någon ber om att få bli medlem i din grupp.

en: You will no longer receive emails when someone sends you a friend request.
sv_SE: Du kommer inte längre få meddelanden när någon skickar en vänskapsförfrågan till dig.

en: You will no longer receive emails when someone sends you a message.
sv_SE: Du kommer inte längre få meddelanden när någon skickar dig meddelande.

en: You will no longer receive emails when you are invited to join a group.
sv_SE: Du kommer inte längre få meddelanden när du bjuds in i en grupp.

en: You will no longer receive emails when you have been promoted in a group.
sv_SE: Du kommer inte längre få meddelanden när du blir befordrad i en grupp.

en: You will no longer receive emails when your request to join a group has been accepted or denied.
sv_SE: Du kommer inte längre få meddelanden när en förfrågan att gå med i en grupp har accepterats eller avslagits.

en: You will receive a link to download your export via email once we are able to fulfill your request.
sv_SE: Du kommer att få en länk för nedladdning av din export via e-post när vi är klara att utföra din begäran.

en: Your Cover Image will be used to customize the header of your profile.
sv_SE: Omslagsbilden kommer att användas för att anpassa sidhuvudet för din profil.

en: Your Profile Photo
sv_SE: Din profilbild

en: Your account is now active!
sv_SE: Ditt konto är nu aktivt!

en: Your account was activated successfully! You can now <a href="%s">log in</a> with the username and password you provided when you signed up.
sv_SE: Ditt konto har aktiverats! Du kan nu <a href="%s">logga in</a> med det användarnamn och lösenord som du angav när du registrerade dig.

en: Your account was activated successfully! You can now log in with the username and password you provided when you signed up.
sv_SE: Ditt konto aktiverades! Du kan nu logga in med de kontouppgifter som du angav vid registreringen.

en: Your account was activated successfully! Your account details have been sent to you in a separate email.
sv_SE: Ditt konto aktiverades! Uppgifter om ditt konto har skickats till dig i ett separat e-postmeddelande.

en: Your address will be %s
sv_SE: Din adress kommer att bli %s

en: Your avatar will be used on your profile and throughout the site. If there is a <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> associated with your account email we will use that, or you can upload an image from your computer.
sv_SE: Din profilbild kommer att användas för din profil och på webbplatsen. Om det finns en <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> associerad med din e-post kommer den att användas eller så kan du ladda upp en bild från din dator.

en: Your avatar will be used on your profile and throughout the site. To change your avatar, please create an account with <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> using the same email address as you used to register with this site.
sv_SE: Din profilbild visas tillsammans med din profil. Om det finns en <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> associerad med din e-postadress kommer den att användas eller så kan du ladda upp en bild från din dator.

en: Your browser does not support HTML5 audio
sv_SE: Din webbläsare saknar stöd för HTML5-ljud

en: Your browser does not support HTML5 video
sv_SE: Din webbläsare saknar stöd för HTML5-video

en: Your browser does not support this feature.
sv_SE: Din webbläsare har inte stöd för denna funktion.

en: Your browser is not supported. Please upload a photo instead.
sv_SE: Din webbläsare stöds inte. Ladda upp ett foto istället.

en: Your changes have not been saved. Please fill in all required fields, and save your changes again.
sv_SE: Dina ändringar har inte sparats. Fyll i alla obligatoriska fält och spara dina ändringar igen.

en: Your comment is awaiting moderation.
sv_SE: Din kommentar väntar på godkännande.

en: Your cover image was deleted successfully!
sv_SE: Din omslagsbild har raderats!

en: Your current password is invalid.
sv_SE: Ditt nuvarande lösenord är ogiltigt.

en: Your membership request for the group "{{group.name}}" has been accepted.
    
    To view the group, visit: {{{group.url}}}
sv_SE: Din medlemskapsansökan i gruppen &rdquo;{{group.name}}&rdquo; har accepterats.
    
    För att se gruppen, besök: {{{group.url}}}

en: Your membership request for the group "{{group.name}}" has been rejected.
    
    To request membership again, visit: {{{group.url}}}
sv_SE: Din medlemskapsansökan i gruppen &rdquo;{group.name}}&rdquo; har nekats.
    
    För att ansöka om medlemskap igen, besök: {{{group.url}}}

en: Your membership request for the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; has been accepted.
sv_SE: Din medlemskapsansökan i gruppen ”<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>” har accepterats.

en: Your membership request for the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; has been rejected.
sv_SE: Din medlemskapsansökan i gruppen ”<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>” har nekats.

en: Your membership request was sent to the group administrator successfully. You will be notified when the group administrator responds to your request.
sv_SE: Din förfrågan om medlemskap skickades till gruppens administratör. Du meddelas så snart administratören besvarar din förfrågan.

en: Your message could not be sent. Please try again.
sv_SE: Ditt meddelande kunde inte skickas. Försök igen.

en: Your message was not sent. Please enter a subject line.
sv_SE: Ditt meddelande kunde inte skickas. Ange ett ämne.

en: Your message was not sent. Please enter at least one username.
sv_SE: Ditt meddelande skickades inte. Ange minst ett användarnamn.

en: Your message was not sent. Please enter some content.
sv_SE: Ditt meddelande kunde inte skickas. Ange innehåll.

en: Your message was not sent. Please use a valid sender.
sv_SE: Ditt meddelande kunde inte skickas. Ange en giltig avändare.

en: Your new cover image was uploaded successfully.
sv_SE: Din nya omslagsbild har laddats upp.

en: Your new profile photo was uploaded successfully.
sv_SE: Din nya profilbild har laddats upp.

en: Your notification settings have been saved.
sv_SE: Dina aviseringsinställningar har sparats.

en: Your previous request for an export of personal data has expired.
sv_SE: Din föregående begäran om export av personliga data har löpt ut.

en: Your profile has unsaved changes. If you leave the page, the changes will be lost.
sv_SE: Din profil har ändringar som inte sparats än. Om du lämnar denna sida kommer ändringarna gå förlorade.

en: Your profile photo is ready. Click on the "Save" button to use this photo.
sv_SE: Din profilbild är klar. Klicka på knappen &rdquo;Spara&rdquo; för att använda denna bild.

en: Your profile photo was deleted successfully!
sv_SE: Din profilbild har raderats!

en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. If there is a <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> associated with your account email we will use that, or you can upload an image from your computer.
sv_SE: Din profilbild visas tillsammans med din profil över hela webbplatsen. Om en <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> är kopplad till din e-postadress, kommer den att användas, annars kan du ladda upp en bild från din dator.

en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. To change your profile photo, please create an account with <a href="https://gravatar.com">Gravatar</a> using the same email address as you used to register with this site.
sv_SE: Din profilbild kommer att användas på din profilsida och på hela webbplatsen. Om du vill ändra din profilbild, skapa ett konto på <a href="https://gravatar.com">Gravatar</a> och använd samma e-postadress som du använde för att registrera dig på den här webbplatsen.

en: Your profile settings have been saved.
sv_SE: Dina profilinställningar har sparats.

en: Your reply was not sent. Please enter some content.
sv_SE: Ditt svar skickades inte. Ange lite innehåll.

en: Your reply was sent successfully
sv_SE: Ditt svar skickades

en: Your request for an export of personal data has been completed.
sv_SE: Din begäran om export av personliga data har slutförts.

en: Your settings have been saved.
sv_SE: Dina inställningar har sparats.

en: Your site does not support BuddyPress.
sv_SE: Din webbplats saknar stöd för BuddyPress.

en: Your site is currently running PHP version %1$s, while BuddyPress requires version %2$s or greater.
sv_SE: Din webbplats använder för närvarande PHP-version %1$s medan BuddyPress kräver version %2$s eller senare.

en: Your site is not ready for BuddyPress 2.8.
sv_SE: Din webbplats är inte redo för BuddyPress 2.8.

en: Your users will distinguish themselves through their profile page. Create relevant profile fields that will show on each users profile.
sv_SE: Användarna kommer att särskilja sig genom sin profilsida. Skapa relevanta profilfält som visas i användarnas profil.

en: [Read more]
sv_SE: [Läs mer]

en: [User Set]
sv_SE: [Användartyp]

en: [deleted]
sv_SE: [borttaget]

en: [{{{site.name}}}] Activate your account
sv_SE: [{{{site.name}}}] Aktivera ditt konto

en: [{{{site.name}}}] Activate {{{user-site.url}}}
sv_SE: [{{{site.name}}}] Aktivera {{{user-site.url}}}

en: [{{{site.name}}}] Group details updated
sv_SE: [{{{site.name}}}] Gruppinformation uppdaterad

en: [{{{site.name}}}] Membership request for group "{{group.name}}" accepted
sv_SE: [{{{site.name}}}] Ansökan om medlemskap i gruppen &rdquo;{{group.name}}&rdquo; accepterad

en: [{{{site.name}}}] Membership request for group "{{group.name}}" rejected
sv_SE: [{{{site.name}}}] Ansökan om medlemskap i gruppen &rdquo;{{group.name}}&rdquo; nekad

en: [{{{site.name}}}] Membership request for group: {{group.name}}
sv_SE: [{{{site.name}}}] Ansökan om medlemskap i gruppen: {{group.name}}

en: [{{{site.name}}}] New friendship request from {{initiator.name}}
sv_SE: [{{{site.name}}}] Ny vänförfrågan från {{initiator.name}}

en: [{{{site.name}}}] New message from {{sender.name}}
sv_SE: [{{{site.name}}}] Nytt meddelande från {{sender.name}}

en: [{{{site.name}}}] Verify your new email address
sv_SE: [{{{site.name}}}] Bekräfta din nya e-postadress

en: [{{{site.name}}}] Welcome!
sv_SE: [{{{site.name}}}] Välkommen!

en: [{{{site.name}}}] You have an invitation to the group: "{{group.name}}"
sv_SE: [{{{site.name}}}] Du har fått en inbjudan till gruppen: &rdquo;{{group.name}}&rdquo;

en: [{{{site.name}}}] You have been promoted in the group: "{{group.name}}"
sv_SE: [{{{site.name}}}] Du har befordrats i gruppen: &rdquo;{{group.name}}&rdquo;

en: [{{{site.name}}}] {{friend.name}} accepted your friendship request
sv_SE: [{{{site.name}}}] {{friend.name}} accepterade din vänförfrågan

en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} mentioned you in a status update
sv_SE: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} nämnde dig i en statusuppdatering

en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} mentioned you in an update
sv_SE: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} nämnde dig i en uppdatering

en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} replied to one of your comments
sv_SE: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} svarade på en av dina kommentarer

en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} replied to one of your updates
sv_SE: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} svarade på en av dina uppdateringar

[ctx: `new_blog_comment` activity action]
en: %1$s commented on the post, %2$s
sv_SE: %1$s kommenterade på inlägget %2$s

[ctx: `new_blog_comment` activity action]
en: %1$s commented on the post, %2$s, on the site %3$s
sv_SE: %1$s kommenterade på inlägget %2$s, på webbplatsen %3$s

[ctx: `new_blog_post` activity action]
en: %1$s wrote a new post, %2$s
sv_SE: %1$s skrev ett nytt inlägg, %2$s

[ctx: `new_blog_post` activity action]
en: %1$s wrote a new post, %2$s, on the site %3$s
sv_SE: %1$s skrev ett nytt inlägg, %2$s, på webbplatsen %3$s

en: a moderator
sv_SE: en moderator

en: a user
sv_SE: en användare

en: active
sv_SE: aktiv

en: active %s
sv_SE: aktiv för %s

[ctx: activity admin edit screen]
en: Author ID
sv_SE: Författar-ID

[ctx: activity admin edit screen]
en: Link
sv_SE: Länk

[ctx: activity admin edit screen]
en: Primary Item/Secondary Item
sv_SE: Primärt objekt/sekundärt objekt

[ctx: activity admin edit screen]
en: Type
sv_SE: Typ

en: add a site to your account
sv_SE: lägga till en webbplats i ditt konto

en: an administrator
sv_SE: en administratör

[ctx: buddypress tools intro]
en: Use the %s to repair these relationships.
sv_SE: Använd %s för att reparera dessa relationer.

[ctx: button]
en: Accept
sv_SE: Acceptera

[ctx: button]
en: Activate
sv_SE: Aktivera

[ctx: button]
en: Apply
sv_SE: Tillämpa

[ctx: button]
en: Cancel
sv_SE: Avbryt

[ctx: button]
en: Cancel invitation
sv_SE: Avbryt inbjudan

[ctx: button]
en: Capture
sv_SE: Ta bild

[ctx: button]
en: Change
sv_SE: Ändra

[ctx: button]
en: Close
sv_SE: Stäng

[ctx: button]
en: Comment
sv_SE: Kommentar

[ctx: button]
en: Crop Image
sv_SE: Beskär bild

[ctx: button]
en: Delete
sv_SE: Ta bort

[ctx: button]
en: Delete Group Cover Image
sv_SE: Ta bort gruppens omslagsbild

[ctx: button]
en: Delete My Cover Image
sv_SE: Ta bort min omslagsbild

[ctx: button]
en: Invite
sv_SE: Bjud in

[ctx: button]
en: Load More
sv_SE: Ladda mer

[ctx: button]
en: Mark read
sv_SE: Markera som läst

[ctx: button]
en: Mark unread
sv_SE: Markera som oläst

[ctx: button]
en: Post
sv_SE: Publicera

[ctx: button]
en: Reject
sv_SE: Avvisa

[ctx: button]
en: Remove item
sv_SE: Ta bort objekt

[ctx: button]
en: Resend
sv_SE: Skicka igen

[ctx: button]
en: Save
sv_SE: Spara

[ctx: button]
en: Search
sv_SE: Sök

[ctx: button]
en: Select your file
sv_SE: Välj din fil

[ctx: button]
en: Send
sv_SE: Skicka

[ctx: button]
en: Send Reply
sv_SE: Skicka svar

[ctx: button]
en: Send Request
sv_SE: Skicka begäran

[ctx: button]
en: Spam
sv_SE: Skräppost

en: comments
sv_SE: Kommentarer

[ctx: component directory title]
en: Directory
sv_SE: Översikt

[ctx: component directory title]
en: Groups
sv_SE: Grupper

[ctx: component directory title]
en: Members
sv_SE: Medlemmar

[ctx: component directory title]
en: Site-Wide Activity
sv_SE: Aktivitet på hela webbplatsen

[ctx: component directory title]
en: Sites
sv_SE: Webbplatser

en: created %s
sv_SE: skapade %s

[ctx: customizer menu section title]
en: BuddyPress (logged-in)
sv_SE: BuddyPress (inloggad)

[ctx: customizer menu section title]
en: BuddyPress (logged-out)
sv_SE: BuddyPress (ej inloggad)

[ctx: customizer menu type label]
en: Custom Link
sv_SE: Anpassad länk

[ctx: deprecated string]
en: %1$s mentioned you in the group "%2$s":
    
    "%3$s"
    
    To view and respond to the message, log in and visit: %4$s
    
    ---------------------
sv_SE: %1$s nämnde dig i gruppen &rdquo;%2$s&rdquo;:
    
    &rdquo;%3$s&rdquo;
    
    För att läsa och svara på meddelandet, logga in och gå till: %4$s
    
    ---------------------

[ctx: deprecated string]
en: Your site is currently running PHP version %s, while BuddyPress 2.8 will require version 5.3+.
sv_SE: Din webbplats använder för närvarande PHP-version %s, medan BuddyPress 2.8 kräver version 5.3+.

en: domain.%s
sv_SE: domän.%s

[ctx: email]
en: Body
sv_SE: Brödtext

[ctx: email]
en: Footer
sv_SE: Sidfot

[ctx: email]
en: Header
sv_SE: E-posthuvud

[ctx: email]
en: unsubscribe
sv_SE: Avsluta prenumeration

[ctx: email menu label]
en: Customize
sv_SE: Anpassa

[ctx: email post type description]
en: BuddyPress emails
sv_SE: BuddyPress e-post

[ctx: email post type label]
en: Add New
sv_SE: Lägg till nytt

[ctx: email post type label]
en: Add a New Email
sv_SE: Lägg till ett nytt e-postmeddelande

[ctx: email post type label]
en: All Emails
sv_SE: Alla e-postmeddelanden

[ctx: email post type label]
en: BuddyPress Emails
sv_SE: BuddyPress e-post

[ctx: email post type label]
en: Edit Email
sv_SE: Redigera e-post

[ctx: email post type label]
en: Email list
sv_SE: E-postlista

[ctx: email post type label]
en: Email list navigation
sv_SE: Navigering för e-postlista

[ctx: email post type label]
en: Filter email list
sv_SE: Filtrera e-postlista

[ctx: email post type label]
en: New Email
sv_SE: Nytt e-postmeddelande

[ctx: email post type label]
en: No emails found
sv_SE: Inga e-postmeddelanden hittades

[ctx: email post type label]
en: No emails found in Trash
sv_SE: Inga e-postmeddelanden hittades i papperskorgen

[ctx: email post type label]
en: Search Emails
sv_SE: Sök e-post

[ctx: email post type label]
en: Uploaded to this email
sv_SE: Uppladdat till detta e-postmeddelande

[ctx: email post type label]
en: View Email
sv_SE: Visa e-post

[ctx: email post type name]
en: Emails
sv_SE: E-post

[ctx: email post type singular name]
en: Email
sv_SE: E-post

[ctx: email type taxonomy description]
en: BuddyPress email types
sv_SE: BuddyPress e-posttyper

[ctx: email type taxonomy label]
en: All Email Situations
sv_SE: Alla e-postsituationer

[ctx: email type taxonomy label]
en: Edit Email Situations
sv_SE: Redigera e-postsituationer

[ctx: email type taxonomy label]
en: Email list
sv_SE: Lista på e-postmeddelanden

[ctx: email type taxonomy label]
en: Email list navigation
sv_SE: Navigering för lista med e-postmeddelanden

[ctx: email type taxonomy label]
en: New Email Situation
sv_SE: Ny e-postsituation

[ctx: email type taxonomy label]
en: New email situation name
sv_SE: Namn på ny e-posthändelse

[ctx: email type taxonomy label]
en: No email situations
sv_SE: Inga e-posthändelser

[ctx: email type taxonomy label]
en: No email situations found.
sv_SE: Inga e-posthändelser hittades.

[ctx: email type taxonomy label]
en: Popular Email Situation
sv_SE: Populära e-posthändelser

[ctx: email type taxonomy label]
en: Search Emails
sv_SE: Sök e-post

[ctx: email type taxonomy label]
en: Situations
sv_SE: Händelser

[ctx: email type taxonomy label]
en: Update Email Situation
sv_SE: Uppdatera e-posthändelse

[ctx: email type taxonomy label]
en: View Email Situation
sv_SE: Visa e-posthändelse

[ctx: email type taxonomy name]
en: Situation
sv_SE: Händelse

[ctx: email type taxonomy singular name]
en: Email
sv_SE: E-post

en: field
sv_SE: fält

[ctx: form reset button]
en: Reset
sv_SE: Återställ

[ctx: group admin edit screen]
en: Add New Members
sv_SE: Lägg till nya medlemmar

[ctx: group admin edit screen]
en: Manage Members
sv_SE: Hantera medlemmar

[ctx: group admin edit screen]
en: Save
sv_SE: Spara

[ctx: group admin edit screen]
en: Settings
sv_SE: Inställningar

[ctx: group manage members ban feedback]
en: Banning member... Please wait.
sv_SE: Blockerar medlem... vänta.

[ctx: group manage members remove feedback]
en: Removing member... Please wait.
sv_SE: Tar bort medlem... vänta.

[ctx: group manage members roles filter]
en: Filter:
sv_SE: Filtrera:

[ctx: group manage members row edit]
en: Change role for:
sv_SE: Ändra roll för:

[ctx: group manage members table header]
en: Group Members
sv_SE: Gruppmedlemmar

[ctx: group manage members table header]
en: Roles
sv_SE: Roller

[ctx: group manage members unban feedback]
en: Unbanning member... Please wait.
sv_SE: Avblockerar medlem... vänta.

[ctx: group manage members update feedback]
en: Updating role... Please wait.
sv_SE: Uppdaterar roll... vänta.

[ctx: group member ban link]
en: Ban
sv_SE: Blockera

[ctx: group member ban link]
en: Remove
sv_SE: Ta bort

[ctx: group member edit role abort link]
en: Stop editing
sv_SE: Avbryt redigering

[ctx: group member edit role link]
en: Edit
sv_SE: Redigera

[ctx: group member unban link]
en: Unban
sv_SE: Avblockera

[ctx: group settings on notification settings page]
en: A member invites you to join a group
sv_SE: En medlem bjuder in dig till en grupp

[ctx: group settings on notification settings page]
en: A member requests to join a private group for which you are an admin
sv_SE: En medlem begär medlemskap i en privat grupp för vilken du är en administratör

[ctx: group settings on notification settings page]
en: Group information is updated
sv_SE: Gruppinformationen är uppdaterad

[ctx: group settings on notification settings page]
en: You are promoted to a group administrator or moderator
sv_SE: Du är befordrad till gruppadministratör eller moderator

[ctx: group settings on notification settings page]
en: Your request to join a group has been approved or denied
sv_SE: Din förfrågan om att gå med i en grupp har godkänts eller avslagits

[ctx: group type URL base]
en: type
sv_SE: typ

[ctx: groups admin edit screen]
en: Group Type
sv_SE: Grupptyp

[ctx: heading]
en: Comment
sv_SE: Kommentera

[ctx: heading]
en: Search Members
sv_SE: Sök medlemmar

en: in %1$s
sv_SE: i %1$s

en: inactive
sv_SE: inaktiv

en: joined %s
sv_SE: gick med för %s

[ctx: last time the group was active]
en: Active %s
sv_SE: Aktiv %s

[ctx: last time the user was active]
en: Active %s
sv_SE: Aktiv %s

[ctx: link]
en: Comment
sv_SE: Kommentar

[ctx: link]
en: Delete
sv_SE: Ta bort

[ctx: link]
en: Mark Read
sv_SE: Markera som läst

[ctx: link]
en: Mark Unread
sv_SE: Markera som oläst

[ctx: link]
en: Next
sv_SE: Nästa

[ctx: link]
en: Next page
sv_SE: Nästa sida

[ctx: link]
en: Prev.
sv_SE: Föreg.

[ctx: link]
en: Previous page
sv_SE: Föregående sida

[ctx: link]
en: Reply
sv_SE: Svara

[ctx: link]
en: Spam
sv_SE: Skräppost

en: log in
sv_SE: logga in

[ctx: member latest update in member directory]
en: - &quot;%s&quot;
sv_SE: – &rdquot;%s&rdquot;

[ctx: member type URL base]
en: type
sv_SE: typ

[ctx: members user-admin edit screen]
en: %s's Stats
sv_SE: Statistik för %s

[ctx: members user-admin edit screen]
en: Member Type
sv_SE: Medlemstyp

[ctx: members user-admin edit screen]
en: Profile Photo
sv_SE: Profilbild

en: not yet active
sv_SE: ännu inte aktiv

en: option
sv_SE: val

en: or press esc to cancel.
sv_SE: eller tryck esc för att avbryta.

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Alla <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Alla <span class="count">(%s)</span>

[ctx: profile photo upload error]
en: Please upload only this file type: %s. | Please upload only these file types: %s.
sv_SE[0]: Ladda endast upp denna filtyp: %s.
sv_SE[1]: Ladda endast upp dessa filtyper: %s.

[ctx: profile photo upload error]
en: That photo is too big. Please upload one smaller than %s
sv_SE: Det fotot är för stort. Ladda upp ett som är mindre än %s

en: requested %s
sv_SE: ansökte %s

en: right now
sv_SE: just nu

[ctx: screen heading]
en: BuddyPress Emails
sv_SE: BuddyPress e-post

[ctx: screen heading]
en: Emails
sv_SE: E-post

[ctx: screen heading]
en: Your feedback
sv_SE: Din feedback

[ctx: search form]
en: Blogs
sv_SE: Bloggar

[ctx: search form]
en: Groups
sv_SE: Grupper

[ctx: search form]
en: Members
sv_SE: Medlemmar

[ctx: search form]
en: Posts
sv_SE: Inlägg

[ctx: search form]
en: Search these:
sv_SE: Sök dessa:

[ctx: search placeholder text]
en: Search
sv_SE: Sök

en: share your feedback
sv_SE: dela din feedback

[ctx: signup deleted]
en: %s sign-up successfully deleted! | %s sign-ups successfully deleted!
sv_SE[0]: %s registrering togs bort!
sv_SE[1]: %s registreringar togs bort!

[ctx: signup notdeleted]
en: %s sign-up was not deleted. | %s sign-ups were not deleted.
sv_SE[0]: %s registrering togs inte bort.
sv_SE[1]: %s registreringar togs inte bort.

[ctx: signup notsent]
en: %s account was not activated. | %s accounts were not activated.
sv_SE[0]: %s konto var inte aktiverat.
sv_SE[1]: %s konton var inte aktiverade.

[ctx: signup notsent]
en: %s activation email was not sent. | %s activation emails were not sent.
sv_SE[0]: %s aktiveringsmeddelande kunde inte skickas.
sv_SE[1]: %s aktiveringsmeddelanden kunde inte skickas.

[ctx: signup resent]
en: %s account successfully activated!  | %s accounts successfully activated!
sv_SE[0]: %s konto aktiverades!
sv_SE[1]: %s konton aktiverades!

[ctx: signup resent]
en: %s activation email successfully sent!  | %s activation emails successfully sent!
sv_SE[0]: %s aktiveringsmeddelande skickades!
sv_SE[1]: %s aktiveringsmeddelanden skickades!

[ctx: signup users]
en: Pending %s
sv_SE: Väntande %s

en: sometime
sv_SE: någongång

en: the sign-up has already been activated.
sv_SE: kontoregistreringen har redan aktiverats.

[ctx: user]
en: Add Existing
sv_SE: Lägg till befintlig

[ctx: user]
en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Friends
sv_SE: (BuddyPress) Vänner

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Groups
sv_SE: (BuddyPress) Grupper

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Members
sv_SE: (BuddyPress) Medlemmar

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Recent Networkwide Posts
sv_SE: (BuddyPress) Senaste inläggen för hela nätverket

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Recently Active Members
sv_SE: (BuddyPress) Senast aktiva medlemmar

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Who's Online
sv_SE: (BuddyPress) Vem är online

[ctx: xProfile admin page title]
en: Profile Fields
sv_SE: Profilfält

[ctx: xpofile wp-textbox field type label]
en: First Name
sv_SE: Förnamn

[ctx: xpofile wp-textbox field type label]
en: Last Name
sv_SE: Efternamn

[ctx: xpofile wp-textbox field type label]
en: Website
sv_SE: Webbplats

[ctx: xprofile field type]
en: Biography
sv_SE: Biografi

[ctx: xprofile field type]
en: Checkboxes
sv_SE: Kryssrutor

[ctx: xprofile field type]
en: Date Selector
sv_SE: Datumväljare

[ctx: xprofile field type]
en: Drop Down Select Box
sv_SE: Rullgardinsmeny

[ctx: xprofile field type]
en: Multi Select Box
sv_SE: Flervalsruta

[ctx: xprofile field type]
en: Multi-line Text Area
sv_SE: Flerraderstext

[ctx: xprofile field type]
en: Number
sv_SE: Nummer

[ctx: xprofile field type]
en: Phone Number
sv_SE: Telefonnummer

[ctx: xprofile field type]
en: Radio Buttons
sv_SE: Alternativknappar

[ctx: xprofile field type]
en: Text Box
sv_SE: Textfält

[ctx: xprofile field type]
en: Text field
sv_SE: Textfält

[ctx: xprofile field type category]
en: Multi Fields
sv_SE: Flervalsfält

[ctx: xprofile field type category]
en: Other
sv_SE: Övrigt

[ctx: xprofile field type category]
en: Single Fields
sv_SE: Envalsfält

[ctx: xprofile field type category]
en: WordPress Fields
sv_SE: WordPress-fält

[ctx: xprofile user-admin edit screen]
en: User marked as a spammer
sv_SE: Användare markerad som skräppostare

en: years ago
sv_SE: år sedan

en: years from now
sv_SE: år från nu

en: you
sv_SE: du

en: {{friend.name}} accepted your friend request.
    
    To learn more about them, visit their profile: {{{friendship.url}}}
sv_SE: {{friend.name}} accepterade din vänförfrågan.
    
    För mer information om denna person, besök profilsidan: {{{friendship.url}}}

en: {{initiator.name}} wants to add you as a friend.
    
    To accept this request and manage all of your pending requests, visit: {{{friend-requests.url}}}
    
    To view {{initiator.name}}'s profile, visit: {{{initiator.url}}}
sv_SE: {{initiator.name}} vill lägga till dig som vän.
    
    För att acceptera denna och/eller andra väntande förfrågningar, besök: {{{friend-requests.url}}}
    
    För att se profilsida för {{initiator.name}}, besök: {{{initiator.url}}}

en: {{inviter.name}} has invited you to join the site "{{site.name}}".
    
    {{usermessage}}
    
    To accept your invitation, visit: {{{invite.accept_url}}}
    
    To learn more about the site, visit: {{{site.url}}}.
    To view {{inviter.name}}'s profile, visit: {{{inviter.url}}}
sv_SE: {{inviter.name}} har bjudit in dig till gruppen: &rdquo;{{site.name}}&rdquo;.
    
    {{usermessage}}
    
    För att acceptera denna inbjudan, besök: {{{invites.accept_url}}}
    
    För att se mer information om webbplatsen, besök {{{site.url}}}.
    För att se profilsidan för {{inviter.name}}, besök: {{{inviter.url}}}

en: {{poster.name}} mentioned you in a status update:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{mentioned.url}}}
sv_SE: {{poster.name}} nämnde dig i en statusuppdatering:
    
    &rdquo;{{usermessage}}&rdquo;
    
    Gå till diskussionstråden för att svara eller läsa hela konversationen: {{{mentioned.url}}}

en: {{poster.name}} mentioned you in a status update:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
sv_SE: {{poster.name}} nämnde dig i en statusuppdatering:
    
    <blockquote>”{{usermessage}}”</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Gå till diskussionstråden</a> för att svara eller läsa hela konversationen.

en: {{poster.name}} mentioned you in the group "{{group.name}}":
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{mentioned.url}}}
sv_SE: {{poster.name}} nämnde dig i gruppen &rdquo;{{group.name}}&rdquo;:
    
    &rdquo;{{usermessage}}&rdquo;
    
    Gå till diskussionstråden för att svara eller läsa hela konversationen: {{{mentioned.url}}}

en: {{poster.name}} mentioned you in the group "{{group.name}}":
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
sv_SE: {{poster.name}} nämnde dig i gruppen &rdquo;{{group.name}}&rdquo;:
    
    <blockquote>”{{usermessage}}”</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Gå till diskussionstråden</a> för att svara eller läsa hela konversationen.

en: {{poster.name}} replied to one of your comments:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{thread.url}}}
sv_SE: {{poster.name}} svarade på en av dina kommentarer:
    
    &rdquo;{{usermessage}}&rdquo;
    
    Gå till diskussionstråden för att svara eller läsa hela konversationen: {{{thread.url}}}

en: {{poster.name}} replied to one of your comments:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
sv_SE: {{poster.name}} svarade på en av dina kommentarer:
    
    <blockquote>”{{usermessage}}”</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Gå till diskussionstråden</a> för att svara eller läsa hela konversationen.

en: {{poster.name}} replied to one of your updates:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{thread.url}}}
sv_SE: {{poster.name}} svarade på en av dina uppdateringar:
    
    &rdquo;{{usermessage}}&rdquo;
    
    Gå till diskussionstråden för att svara eller läsa hela konversationen: {{{thread.url}}}

en: {{poster.name}} replied to one of your updates:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
sv_SE: {{poster.name}} svarade på en av dina uppdateringar:
    
    <blockquote>”{{usermessage}}”</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Gå till diskussionstråden</a> för att svara eller läsa hela konversationen.

en: {{requesting-user.name}} wants to join the group "{{group.name}}". As you are the administrator of this group, you must either accept or reject the membership request.
    
    To manage this and all other pending requests, visit: {{{group-requests.url}}}
    
    To view {{requesting-user.name}}'s profile, visit: {{{profile.url}}}
sv_SE: {{requesting-user.name}} vill gå med i gruppen &rdquo;{{group.name}}&rdquo;. Eftersom du är administratör i gruppen måste du antingen acceptera eller neka denna förfrågan.
    
    För att hantera denna och/eller andra väntande förfrågningar, besök: {{{group-requests.url}}}
    
    För att se {{requesting-user.name}}s profilsida, besök: {{{profile.url}}}

en: {{sender.name}} sent you a new message: "{{usersubject}}"
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{message.url}}}
sv_SE: {{sender.name}} skickade ett nytt meddelande till dig: &rdquo;{{usersubject}}&rdquo;
    
    &rdquo;{{usermessage}}&rdquo;
    
    Gå till diskussionstråden för att svara eller läsa hela konversationen: {{{message.url}}}

en: {{sender.name}} sent you a new message: &quot;{{usersubject}}&quot;
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{message.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
sv_SE: {{sender.name}} skickade ett nytt meddelande till dig: ”{{usersubject}}”
    
    <blockquote>”{{usermessage}}”</blockquote>
    
    <a href="{{{message.url}}}">Gå till diskussionstråden</a> för att svara eller läsa hela konversationen.
